Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek, hányadik napra ellett...

Kinek, hányadik napra ellett a kutyája?

Figyelt kérdés
Az 59-60. napon nem leszek a kutya közelében.Azaz jövő hétfő-kedd.Itthon senki nem ért hozzá,lehet azt sem veszik észre hogy elléshez készül.Statisztikailag mennyi az esélye,hogy megindul az ellés a 60.nap előtt?Tudom,hogy nem lehet tudni,de mégis itt vannak sokat elletett tenyésztők,mi a véleményük? 10 kg a szuka,1.ellés és 18 hónapos.
2012. aug. 9. 16:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
38%

Ismerősöm kutyája az 59. napon szült, de ez nem jelent semmit.

Van törzskönyve? Megvannak a szűrései, versenyeredményei? Másfél évesen akarod, hogy szüljön a szerencsétlen?

2012. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sippara ***** válasza:
82%
Szerintem először írd le, hogy pontosan milyenek a körülmények - tenyésztés célja, versenyeredmények, szűrések, doki, eddigi tapasztalataid, stb -, mert "csak így" olyan válaszokat fogsz kapni, hogy azt nem teszed zsebre :D
2012. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,mindene van,és a tenyésztési szabályzatban 14 hó az alsó határ a fajtánál.3. tüzelés,nem akartam téli almot.
2012. aug. 9. 16:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem eddig még minden alom túl lett hordva.Kivétel nélkül 63.nap után fialtak.De most,hogy nem leszek,biztos történik valami nem várt.
2012. aug. 9. 16:44
 5/11 sippara ***** válasza:
55%
Óóóóóh értem :) máris más. Nem tudod áttenni a programodat? Azért ne vedd biztosra, hogy az 59-60. napon elleni fog, csúszhat pár napot a dolog, ami esetedben még jó is. Ha nem tudod megoldani, hogy vele legyél, akkor "állíts rá" egy családtagot, hogy hívjon fel, ha a kutya bármi furcsát csinál, vagy küldjön 10-15 percenként smst, hogy éppen mi van a kutyával... Biztosan fogsz a enyémnél okosabb válaszokat kapni, én ennyiben tudok segíteni, de majd még gondolkozom a dolgon. Jó kutyavárást (vagy hogy is szokás mondani teherbeesés kategóriában :D)
2012. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kisfiamat műtik hétfőn,és kedden még bent leszünk.Az állatorvos be van avatva,de jó lenne csak egy ellés utáni vizsgálattal UH-val megúszni,csak mert esetleg olyan miatt riasztják ami miatt nem kéne..
2012. aug. 9. 17:07
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem a 60. nap előtt még nem ellett meg egyik kutyám sem. Inkább olyan 62-63. hagyd otthon az orvos telefonszámát ha bármi probléma van, fel tudják hivni. Ilyenkor annyit tegyenek meg az otthoniak, hogy kisérjék be a kutyát az elletőbe, és akihez azért jobban ragaszkodik, ottmaradhat vele. Amugy sem árt ha az orvos rápillant közbe. de ha előtte való nap megmutatod, akkor a dokik nagyjából megtudják mondani mennyi lehet még hátra. Mondjuk nekem az volt a legbiztosabb jel, ha nem evett a kutya.
2012. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha Te nem tudsz vele lenni, de a család nem ért hozzá, akkor mindenképp kellene valaki, aki ránéz pár óránként.

Olyan messze leszel, hogy nem tudsz haza szaladni?

2012. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak 40 km,de a gyerek nem fogja hagyni hogy eljöjjek.Ahhoz végül is nincs messze,hogy ha tényleg beindul az ellés,váltással haza tudok jönni.A gyereknél váltana le valaki.Csak ugye egy ellés több óra,na mindegy szóval akkor senki sem tapasztalja túl gyakran a 60.nap előtti ellést.
2012. aug. 9. 22:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha pontosan felirtad a fedeztetést, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. ne izgulj, rendben lesz minden, és a kutyák ügyesek, ha jó a szuka, lehet ugy megellik, hogy észre sem lehet venni. A kicsidnek meg jobbulást!!!!
2012. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!