Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fogamzásgátlás! Van egy...

Kutya fogamzásgátlás! Van egy majdnem 8 éves kutyánk, és már sokszor is fialt, de nem szeretnék hogy legyen neki több. Tudnátok segíteni, hogy melyik éri meg legjobban? Ára, és hogy meddig jó?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mesélte, hogy van injekció, ami elég fél évre is, meg talán tabletta is van. De ezeken kívül semmit nem tudok róla.:\
2012. aug. 9. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás. Az injekciók meg a tabletták károsak az egészségére, az ivartalanítás ellenben megelőz egy csomó betegséget, egy másik csomónak pedig csökkenti az esélyét. A hormontartalmú fogamzásgátlók pont növelik ezt a rizikót, főleg hosszú távú alkalmazás során.
2012. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szegény kutya..

Amúgy nem injekció kell neki,nem is tabletta hanem egy műtét ami élete hátralévő részére megakadályozza a vemhességet,nincs több tüzelés,nincs méhgyulladás,méhnyakrák,petefészekciszta..

Csak 1 műtét és nem kap a kutyád hormon-t mint a fent említett vackokban.

2012. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ivartalanittasátok. Már rég ezt kellet volna tenni.
2012. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem kell egyből szegény kutyázni-.-"

A megjegyzésben ott van, hogy "semmit nem tudok róla.:\", én csak a legjobbat szeretném a kutyámnak, azért is tettem fel ezt a kérdést.....

2012. aug. 9. 19:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nem azért szegény kutya,azért szegény mert ennyiszer elettétek,nem tudod elképzelni ez hogy megviseli a szervezetét. Neki ez nem élvezet csak szenvedés..

És ezért írtam jobb lenne ivartalanítani mielőtt még komoly bajok lesznek a kutyáddal.

2012. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítsátok ki az a leghatásosabb és a legjobb módszer. Nem kell a tablettákkal bajlódni ,főleg ,hogy az nagyon káros az egészségre . :)
2012. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5.! nem etettem semmi tablettával, meg hasonlóval, mert nem tudok róla semmit, ismételten épp ezért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam véleményekre.


Köszönöm az összes választ!

2012. aug. 9. 20:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás.

A hormon tartalmú készítmények nagyon drágák, ráadásul megnő tőlük a daganatos megbetegedések esélye.

2012. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp ivartalanítás, a tabletták és injekciók árai a csillagos eget súrolják és hihetetlenül veszélyesek is.

Egyébkét én is csak azt tudom mondani, mint a #5-ösz válaszoló. Szerencsétlen kutyát ennyire kihasználni és tönkre tenni az állandó szaporítással és tudatlan, felelőtlen kölyök gyártással! Undorító, mi van ebben az országban.

2012. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, olvasd el még egyszer, senki nem beszélt eTetéstől, eLLetésről volt szó, ami a kutya szülésének a szép neve. Szóval tudjuk, hogy nem adtál neki semmilyen szert, a sok-sok kölyköt kifogásoltuk csak. Azért szegény kutya, mert a fél életét vemhességgel, szüléssel meg kölyökneveléssel töltötte, bőven elég volt neki a megpróbáltatásokból, ivartalaníttassátok és kész.
2012. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!