Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adtatok fogamzásgátlás végett...

Adtatok fogamzásgátlás végett Provera tablettát a cicátoknak?

Figyelt kérdés
ha igen,hogyan kell adagolni?
2009. jún. 23. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, mert hosszú távon nagyon veszélyes az egészségére nézve. Rövid távon sincs garancia rá, hogy nem lesz tőle daganata. Mivel mentett cicák, ezért rögtön ivartalanítva lettek, hogy sokáig éljenek és megmeneküljenek a betegségektől.
2009. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Ne adnék, mert elég sok mellékhatása van, hosszú távon majdnem biztos, hogy daganatot okoz.

Ivartalanítva vannak a macskáim, annak mellékhatása nincs és a daganatos megbetegedéseket is megelőzi.

2009. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Én sem adnék az én cicámnak. Bár ő még picike, de ha eléri azt a 4-5 hónapos kort, én mindenképpen az ivartalanítás mellett fogok dönteni. Ez neki (is) jobb! Csak vigyázni kell, mert olyankor már hajlamosabbak a hízásra:)
2009. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Határozottan ellenzem. Ivartalanítani kell. Amúgy nem is 100%- os a hatása.
2009. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer kipróbáltuk, de nem kapta sokáig, viszont olyan terhes lett tőle, mint a pinty. Utána megműttettük. Ha nem akarsz kiscicákat, tényleg a műtét az egyetlen jó megoldás.
2009. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
szia, nekem szobacicám van és évente egy almunk van:) a többi idöben alkalmazzuk a proverát, az állatorvosunk irta fel, s nem mondta h bármi negativ hatása lenne. ok h nem természetes, de sztem nem lesz töle semmi baja ahogy az embernek sem:)mivel a szobában van, azért nem fenyegeti veszély h vemhesül, ezért ebben nem tudom h mennyire hatásos, de h nem tüzel/ivarzik az tuti:)mi ezért adjuk neki,mert nem lehet elviselni mikor tüzel:) fél tabletta hetente az adagja:)
2009. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez egy mesterséges hormont tartalmazó készítmény, hosszú távon káros lehet. Aminek van hatása annak ellenhatása is van.Az adott alany szervezete, egészségi állapota, határozza meg, hogy milyen pozitív és negatív hatások eloszlása.Az amúgy egészséges alanyok betegségekre való hajlama eltérő,a hormonháztartást befolyásoló szerek, súlyos és maradandó károsodásokat okozhatnak.A tünetek akár évek múlva is jelentkezhetnek.Nem tudhatjuk ki milyen betegségre hajlamos, ezért eltérőek a mellékhatások.Ki mondta neked, hogy az emberre veszélytelen.100 ból 70 re nem vagy kevésbé és mi van ha te a 30 hoz tartozol?
2009. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
nem szeretnék vitatkozni, mindenkinek más a véleménye, én egészségügyi főiskolát végeztem, tanultam gyogyszertant, s természetesen tisztában vagyok azzal h minden gyogyszernek vannak mellékhatásai,amik jelentkezhetnek évek mulva. persze, tiszta sor. de akkor senki ne szedjen gyogyzereket? a nők(legalábbis aki egy kicsit is felelősségteljes) kb 70%a tuti szed fogamzásgátlót, s jol is teszik... na mindegy:) ez cicaforum,s én cska a kérdezőnek válaszoltam:)ennyi:)
2009. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy különbség van a nőknek és a macskáknak adott fogamzásgátló között. A nőké sok kísérletezéssel nagyon pontosan a lehető legkisebb adag hormont tartalmazza. A macskáké pedig hatalmas adagot. Mivel nincs mögötte 40-50 év tapasztalat ezért lórugásnyi hormon ami igenis árt a macskának. leget, hogy pár évtized múlva lesz nem ennyire káros készítmény, de ma még nincs.
2009. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
csak ugy megsugom, h a provera egy humán gyogyszer:)
2009. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!