Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogamzásgátló tabletta okozhat...

Fogamzásgátló tabletta okozhatta? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz a sztori de örülnék ha elmondanátok a véleményeteket.

Nagyanyámnak volt egy közép schnauzer szukája. 9 évet élt. Ezalatt kb 3szor szült. Kisgyerekként én nagyon örültem a furcsamód mindig csak egy kölyöknek. Mára már tudom mi történt a többi kicsivel és elképesztően megvetem érte nagyanyámat. Aztán mikor olyan 6 éves lett a kutya(ezt csak most tudtam meg , ezért is tettem fel a kérdést) nagyanyám kitalálta hogy nem akar több kölyköt. De az ivartalanítás ugye túl egyszerű. És ezért elkezdett neki fogamzásgátló tablettát adni. Valószínűleg emberit.

A kutyán 2 év múlva daganatok jelenten meg a mellében. Rosszindulatú. A doki azt mondta nem lehet már műteni mert valószínűleg ottmaradna. Így 9 évesen el kellett altatni. A doki aki kijött megtenni azt mondta hogy valószínűleg átterjedt a rák a tüdejére.

Nah szóval az lenne a kérdésem hogy a rák az emberi gyógyszertől alakulhatott ki ? Esetleg a sok elléstől ? Ti mit gondoltok?

Tudom hogy most már ez nem sokat nyom a latba de nem hagy nyugodni a dolog hogy lehet hogy megelőzhető lett volna a korai halála.

Tudom hogy nagyanyám megérdemelné hogy fejbevágjam szóval az ilyen válaszoktól kérlek kíméljetek. Köszönöm a válaszokat előre is !


2012. aug. 9. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, amit soha senki nem fog tudni kideríteni. Lehetett genetikai, lehetett a tartástól, a fogamzásgátlóktól... Amit amúgy kutyáknak is gyártanak, és van egy sanda gyanúm, hogy az emberi nem is hatásos kutyákra, úgyhogy simán kaphatott neki valót is akár, de az is betegségeket okozhat, szóval nem sokkal jobb választás. Mindenesetre ember meg nem mondja már, hogy mitől alakult ki, lehet, hogy kivédhetetlen lett volna a legjobb tartás mellett is.
2012. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a sok elléstől nem lehetett. De nem értem miért nem akarta ivartalanítani. Hát, szerinted mi lett a többi kiskutyával? Természetesen el tette őket láb alól!
2012. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Sejtettem hogy nem lehet kideríteni csak rossz érzés hogy talán megelőzhető lett volna...

Azt hogy miért nem akarta ivartalaníttatni azt nem tudom felfogni. Begyöpösödött.

2012. aug. 9. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt akadályozd meg, hogy megint kutyát hozzon a házhoz! (vagy ha igen, ivartalaníttassa...)
2012. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Emberi fogamzásgátló totál hatástalan a kutyára. Inkább a sok szoptatástól és persze a tartási körülményektől alakulhatott ki.

Sajnos a nagymamák nem bírják felfogni, hogy jobb egyszer túlesni az ivartalanításon. Anyósomnak is hiába pofáztunk évekig, hogy egyszer kéne azt a szerencsétlen macskát kipakoltatni és nem félévente víz alá nyomni a kismacskákat.

2012. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez sosem fog kiderülni. Sajnos ma már a kutyák nagy része daganatos megbetegedésben hal meg, ez civilizációs probléma :(

A nagymamádat pedig ne ítéld el, valószínűleg fogalma sincs mit jelent az állattartás (ha csak abból indulok ki, hogy emberi fogamzásgátlót adott egy kutyának) és főleg a felelős állattartás.

Az én nagyszüleim (vidéken éltek) is ezt csinálták, csak ők a macskákkal. Nekik az állattartás egész mást jelent, mint nekünk. Ők levágják a malacot, a csirkét, a nyulat, mert ugye azt eszik. A macska a ház "kötelező tartozéka" hiszen a karámokban sok az egér. De nyilván ők sem akartak x havonta 5-8 macskával többet.

A nagymamámnak pár éve meghalt a cicája, és vittem neki egy pesti menhelyről egy anya-fia párost, de előtte mindkettőt ivartalaníttattam. Amikor mondtam a nagymamámnak, nem is értette, hogy miről beszélek, szerintem azt hitte viccelek, hogy kivetettem a macska méhét:)

Nem haragszok rá, mert nagyon sok mindenben tudatlan. Vagyis hogy ő ezt tartotta normálisnak. De elmondtam neki, hogy ez nagyon fontos, a cica is tovább fog élni, és nem kell évente több tucat állatot csak azért megölni, mert feleslegesen született meg.


A Te nagymamád mit gondol az állattartásról?

2012. aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !

Azóta van egy Yorkija és sajnos kicsiket akart mert hogy egyszer szülnie kell a kutyának.. Mondom ezt azért már nem engedem van elég kutya a menhelyeken és a legjobbkor elutazott egy hétre ezalatt elvittem a dokihoz kipakoltatni :D Ő annyit tud hogy a kutyus nagyon rosszul volt és ha nem veszik ki a méhét elpusztul...

Sajnos ő is olyan mint még sokan hogy az állat csak a háztartás tartozéka akit ugyan nagyon szeret de a kicsikkel ő sem akar mit tenni. Elmondtam már neki ezerszer hogy ivírtalaníttassa a kutyust mert meghosszabbítja az életét és sok bajt megelőz. De nem én ezt nem tudhatom. Sajnos nagyon okosnak képzeli magát. Mondhat neki a doki is bármit... Ebbe már bele nyugodtam most már próbálom inkább megelőzni a gondokat saját kezűleg nem őt meggyőzni mert az úgyse menne.

Köszönöm szépen a válaszokat !:)

2012. aug. 9. 20:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Sok jót tettél azzal a kutyával azzal, hogy kipakoltattad, minden tiszteletem a tiéd :)
2012. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm úgy gondolom ez a minimum amit tehetek érte hogy ne keljen annak a csöppnek szülnie egy rakat kölyköt. Képzelem mit szólt volna ha felhozom hogy egy ilyen kicsi kutya mellé meg úgy alapból orvosi felügyelet kell...
2012. aug. 9. 20:51
 10/11 Szabinácska23 válasza:
[link] ebben a cikkben benne van hogy a fogamzásgátló okoz emlődaganatot :/ sajnálom:(
2014. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!