Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megoldani ezt a...

Hogyan lehet megoldani ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy osztatlan udvarú,közös helyiségű társas kertes házban lakunk,ahol az önkormányzattól lehet bérelni a közös területről lakásonként 120m2-nyi területet,melyet a lakók egymás között osztanak el. Van egy staffi kutyusunk,aki már lassan 5 éves.Tökéletesen higgadt,kiegyensúlyozott.Kivéve,ha(jó kutya módjára :) ) Postást vagy biciklist lát,mert azt megugatja illetve a kisebbséghez tartozó személyeket,akikkel azonban sajnos tele az udvar. Most,mivel őket zavarja feljelentettek,hogy a kutyusunk a bérelt területen(amit rendben tartunk és körül van kerítve,körben futóláncon kinn van a kutyusunk,hogy ne a lakásba legyen bezárva)leledzik általában reggeltől estig,míg haza nem érünk a munkából. Napközben 1-2szer,amikor tudunk friss vizet adunk neki és sétálni is elvisszük,este pedig a 12 ezer forintos memóriahabos ágyán alszik. :) De szerintük mi kínozzuk a kutyát és azon a területen,sőt semmilyen területen nem tarthatunk semmilyen állatot(holott mi béreljük azt a területet) meg különben is zavarja őket. De mi most hova vigyük a kutyusunkat? Félünk,hogyha egy délelőttre is kinn hagyjuk megmérgezik a romák. Nem tudjuk ilyenkor kihez fordulhatnánk.Nagyobb kínzás neki most idebent a lakásba bezárva egész nap. Válaszokat előre is köszönöm.

2012. aug. 9. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jobban járnátok, ha bent lenne. Ha otthon vagytok, akkor pedig elmenni alaposan kimozgatni. Ha ilyen a helyzet a lakókkal és ugatja őket a kutya, sajnos nem lesz jó vége, ha kint tartjátok.
2012. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Miért is lenne neki kínzás bent a lakásban? Ezt legyél olyan jó és magyarázd már el! Egy falkaállatnak, akinek az egész léte a falkája, a családja, annak miért is olyan borzasztó rossz, ha velük lehet? Lévén, hogy a farkasok (és ennek következtében a kutyák is) úgy fejlődtek ki, hogy csak akkor képesek életben maradni, eledelt szerezni, szaporodni, ha együtt, falkában léteznek, számukra az kegyetlenség, hogy kizárva kell egyedül a nap 23 órájában senyvedniük. A kutya hihetetlen szociális képességekkel rendelkezik. Minden körülötte élő állattal képes kommunikálni a csirkétől a macskákig. Egyébként a láncon tartást az állatvédelmi törvények tiltják, csak úgy megjegyzem halkan. Szerencsétlen kutyának az lenne a természetes és arra lenne szüksége, hogy a falkával, a gazdákkal tölthesse a nap legalább felét, nem csak annyi időre lásson titeket, míg elé dobjátok a kajáját és a vizét. Pláne egy totál ember centrikus fajtáról beszélünk, nem egy pásztor kutyáról, neki még nagyobb igénye van a közelségetekre. De ti vagy nem ismeritek ennek a szerencsétlen kutyának az igényeit, vagy csak nem érdekel titeket, nem tudom, de én is azt mondom, ti így ne tartsatok semmilyen állatot, nem vagytok felelősségteljesek, nem vagytok megfelelőek hozzá. Csak kerti dísznek mi értelme van?
2012. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Csak kíváncsiságból beleolvastam, s egyetértek azzal, hogy a kutya a gazdával szeret lenni, s lakásban tök jól elvan. De mikor a gazda dolgozik, s nincs sehol, akkor szerintem a kutyának jobb kint, már csak azért is, mert nem kell egész nap tartogatnia a dolgokat. De nem fog belepusztulni, ha nem a nap süti, hanem benn lehet a lakásban. Úgyhogy szerintem legyen ott. S halkan megjegyzem, hogy a pásztorkutyáknál nincs embercentrikusabb kutya, mert amelyik nem működött együtt a pásztorral tökéletesen, az bizony ki lett vonva a tenyésztésből. Csak mert ez kb kiszúrta a szemem.
2012. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Bocs, ebben teljesen igazad van. A pásztor kutyáknál csak arra gondoltam, hogy ők nem képesek elviselni ha csak a lakásban ücsöröghetnek, olyan nagy az energiájuk és a munka kedvük és a tenyésztésükben soha nem játszott szerepet az, hogy a gazdával is éljenek a lakásban. De teljesen igazad van, valóban a kötődés a részükről nagyon magas. Ilyen szintű elhanyagolást nem bírnának ki ép ésszel.
2012. aug. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

A pásztorkutyák legtöbbje egygazdás, a legragaszkodóbb kutyák közé tartoznak!


Az előző válaszadóval teljesen egyetértek, így nem írom le a kérdésre vonatkozó válaszomat.

2012. aug. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
A 3-assal értek egyet, bocsánat!
2012. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a kuvasz imád a lakásban lenni, ha tehetné egész nap bent lenne, nem kívánkozik ki!:)
2012. aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem azért van kinnt,mert annyival jobb neki ott.Hanem,mert nem vagyunk itthon. Emellett nem csak enni és vizet kap. Tudom,hogy mennyire szeret minket,hiszen mi is szeretjük és ha nem lennénk felelősség teljesek,akkor pont egész a láncon lenne,aminek mi sem vagyunk a híve.De közös területen(szabadon) nem lehet máshogy tartani.Nem előítéleteket vártam,hanem segítő szándékú megoldásokat. Ha más lehetőség nincs bennt lesz,de ne magyarázza meg nekem senki,hogy annyira jól érzi magát egy kutya egyedül a lakásban a gazdái nélkül,mikor dolgoznak,mint viszonylag "szabadon" a friss levegőn árnyékban úgy,hogy szabadon mozoghat.Amellett,hogy a mi "kislányunknak" többe kerül a porcerősítője és az étkeztetése,mint másnak a saját gyermeke,akkor kikérem magunknak,hogy felelőtlen gazdánk lennénk.Még egyszer megkérem azokat,akik előítéleteket szeretnének megfogalmazni ne tegye,az írjon,aki segíteni is akar.Köszönjük
2012. aug. 9. 23:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Ó basszus, ki az a ba.om aki pontozgat? Biztos nem látott még pásztorkutyát, de lehet, hogy még kutyát sem!


Bocs kérdező!

2012. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kutya, ha nyugalom van, kint is heverészik, alszik, stb. Nálatok ugyan mennyivel jobb neki az állandó ugatás, rohangálás a lánc engedte távolságokon belül? Hiszen magad írtad, a színes népeket nem bírja, ugatja. Az ilyesmi nem az előnyökhöz tartozik egy kinti tartózkodásnál. Pihen bent a lakásban, szunyókál és amikor hazamentek veletek van. Sétálni mentek, netán kiengeditek az elzárt területre. De azt viszont meg kell tanítanotok neki, feleslegesen ne ugasson. Olyan nincs, hogy utál bizonyos embereket. Mivel kint tartjátok, őrzi a területét most. Egy ilyen sűrűn használt udvaron nincs rá szükség.
2012. aug. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!