Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő szerintetek fajtajellegű...

Ő szerintetek fajtajellegű keverék?

Figyelt kérdés
[link]
2012. aug. 9. 23:24
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a képen egy fajtatiszta kutya látható, csak talán azért néz ki másképp mint a hazai yorkik, mert másik országban tenyésztették.
2012. aug. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
63%
Erre megint csak azt lehet mondani, mint minden hasonló kérdésre: ha nincs tk, akkor igen, csak keverék.
2012. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha van törzskönyve, akkor fajtatiszta yorkshire terrier. Ha nincs, attól még lehet fajtatiszta, csak nem tudod bebizonyítani. Ilyenkor szokták fajtajellegű keveréknek titulálni a kutyát.
2012. aug. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
29%
Ez rohadtul nem attól függ,hogy van e törzskönyve vagy nincs...Attól még lehet fajtiszta,hogy nincs.Nektek már nem is kutya hogyha nincs tk-e?Csak nekem van elegem ebből az állandó 'csak akkor kutya,ha van törzskönyve' szövegből !?
2012. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó vagyok,szerintem fajtiszta.
2012. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
83%

"Nektek már nem is kutya hogyha nincs tk-e?"


Senki nem mondta azt, hogy ez nem egy kutya :D

Te látod a kép alapján, hogy ez a kutya mekkora? Mert a yorkshire terrier standard szerinti súlya max 3.1 kg. Bár nem látni, de szerintem túl világos a szőre, ami szintén eltér a standardtől.

2012. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
83%

Értelmezési problémák.. nem azt szokták írni, hogy a törzskönyvnélküli kutya nem kutya, hanem nem fajtatiszta..

Ha esetleg van törzskönyve, az biztos, hogy nem a fajta legtökéletesebb példánya, sőt..

2012. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
0%

Idézek a kedvetekért:

'' Ha esetleg van törzskönyve, az biztos, hogy nem a fajta legtökéletesebb példánya, sőt...''

2012. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%

A tk csak 5500 ft. Nem az kerül 120e-be, hanem a színvonal, hogy egészséges, jó vérvonalú, jó ösztönű, megfelelő képességű, idegrendszerileg stabil kölyköt vásárol valaki. Egy szaporítónál ezek nincsenek meg, ő nem fektet ezekre hangsúlyt. Én igenis azt mondom, egy expresszes szaporító, aki agyba-főbe gyártja a kölyköket, aki 30-40e-ért adja el a romlott egészségi állapotú, szűretlen szülőktől származó, igen gyakran beltenyésztésű kutyákat, amelyek már csak a nem megfelelő tartástól és bánásmódtól ideggyengék lesznek, nem olyan jó kutyákat ad el, mint egy lelkiismeretes tenyésztő. A tk nem azért kell, mert az menő, hanem hogy általa lehessen igazolni a felmenőket, hogy milyen egészséges a kölyök, hogy hordozza a fajtára jellemző tulajdonságokat. Lehet lepontozni, de én nem tartanék soha szaporított kutyát, mert nekem nem csak úgy kell az eb, hanem dolgozok, dolgoznék vele, és oda bizonyos tulajdonságok kellenek, amelyek egy szaporított kutyában közel sem biztos, hogy megvannak. Volt már menhelyi kutyám, kb. 4 évesen kellett elaltatni mert egy örökletes betegség miatt nem működött megfelelően a pajzsmirigye. Azóta sem tartottam szaporított kutyát, csak ideiglenesen. Inkább megkímélem magam a sok barom ember okozta szörnyű következményektől.


És csak egy kis felvilágosítás, mert már hihetetlenül zavar. A faj és a fajta nem ugyan az! Esetleg ha legalább az általános iskola alsó tagozatán figyeltél volna!

2012. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
62%

'Attól még hogy szaporítótól van egy kutya,simán lehet fajtiszta.'


Na látod, ebben a mondatban van igazság! Csakhát nem lehet, hanem biztos, hogy fajtiszta. Az más téma, hogy a fajtatisztasága megkérdőjelezhető.

Tudnám díjazni, ha legalább a fogalmakkal tisztában lennél, és csak utána járna a szád. :)

2012. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!