Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő szerintetek fajtajellegű...

Ő szerintetek fajtajellegű keverék?

Figyelt kérdés
[link]
2012. aug. 9. 23:24
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
0%

"Attól még hogy szaporítótól van egy kutya,simán lehet fajtiszta"

mivel bizonyítod? Szerinted ha te kimész svájba, és ott azt mondod, hogy svájci vagy, akkor letelepülhetsz csak azért, mert hasonlítasz a svájciakra? Papír nélkül nincs bizonyítékod, és a kutyákra ugyanez vonatkozik.

2012. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
26%

Attól mert valamelyik kutyának nincs törzskönyve lehet fajtatiszta! Hülye idióták kitalálták, hogy az nem fajtatiszta!

Van olyan tenyésztő aki nem azért nem ad törzskönyvet mert fajtajellegű keverékeket árul, hanem mondjuk azért mert befedeztette a szukáját, hogy ő maga kivegyen egy kiállítási példányt ha lesz, és nem feltétlenül szeretné a kölyköket, mindenféle idiótának törzskönyvvel eladni. Ő tegyük fel fedeztet a kanjával nem kevés pénzért akire vagyonokat költött, és adjon el törzskönyvel az alomból sok tudatlannak jó papiros kant vagy szukát, hogy a későbbiekben esetleg fedeztetnek vele olcsón? És hivatkoznak, hogy hiper szuper felmenő szülőktől származó kan fedez. Arra bezzeg senki nem veszi a fáradságot, kiállításra , tenyészszemlére elvigye a kutyát! Ezen kellene gondolkodni......

És ha hiszitek ha nem létezik keverék is a sok szaporítónál törzskönyvezve!!! Na akkor ki is az a fajtatiszta kutya?????????

2012. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

"adjon el törzskönyvel az alomból sok tudatlannak jó papiros kant vagy szukát"

Nekem mindkét kutyám tenyésztőtől van, és mindkettőt ivartalanítási kötelezettséggel vettem.


"És hivatkoznak, hogy hiper szuper felmenő szülőktől származó kan fedez. Arra bezzeg senki nem veszi a fáradságot, kiállításra , tenyészszemlére elvigye a kutyát"

Igen, ezeket hívják szaporítónak.


"És ha hiszitek ha nem létezik keverék is a sok szaporítónál törzskönyvezve"

Ok, hülyékkel nem vitázom :D

2012. aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
53%

először is miért lenne az szaporító aki megveszi a kutyát törzskönyvvel, és elviszi 1 évesen tenyésszemlére, miután megkapta a szemlét meghirdeti mondjuk a kant mondjuk 5000.-Ft-ért. A tenyésztő ugyan azzal a vérvonallal hirdeti a kant mondjuk 500 euro-ért, amire még többet költött? Aki megvette papírral a kutyát nem fogod tudni elmondani neki, hogy a tenyésztőnek mennyit ér a kutya. Ezért inkább sokan adnak törzskönyvet! Ezek nem szaporítók!


Hülyékkel én sem vitatkozok, de hidd el, ha valaki nagyon akar lelehet törzskönyvezni fajta jellegű keveréket!

2012. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:

Atya ég, ennyi tévképzetes, fogalom zavaros embert!

Csak közlöm, mindenki szaporító, aki nem a fajtát akarja jobbá tenni. A tk nem biztos alap, de legalább jelképezi, hogy a kutya felmenői tisztázottak és ismertek. És nem olyan könnyű egy keveréknek tk-et kiváltani, kicsit sok minden kell ahhoz, kicsit bonyolultabb annál. Még soha nem hallottam olyanról -szerintem nem is történt- hogy valakinek sikerült egy alom keveréknek tk-et kiváltani.

2012. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
25%

nem tényleg nem akkor kicsit nézz utána, voltak nálunk pulik eladott kuvasz törzskönyvvel, vagy német juhászra hajazó keverék szintén törzskönyvvel? Miről beszélsz?

Olyat sem hallottál még, hogy más szülőkre van letörzskönyvezve az alom?

2012. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
Direkt nem úgy kérdeztem h fajtatiszta mert akkor nem kapnék a kérdésemre választ csak h nincs törzskönyve...ezért kérdeztem úgy h fajtajellegű keverék, ezen meg most sokan csodálkoznak...sehogy nem jó az ember már sehogy nem kérdezheti...
2012. aug. 10. 10:39
 18/53 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezőnek, a képen szereplő kutya yorkshire terrier!
2012. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
51%
Nem, még nem hallottam olyanról, hogy kiadtak tk-et egy rakat keveréknek. Nem is hiszem el ezt, már bocs. Olyanról tudok, hogy tk-et újra használták, hamisítottak, stb.
2012. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

"voltak nálunk pulik eladott kuvasz törzskönyvvel, vagy német juhászra hajazó keverék szintén törzskönyvvel"

Ja, hogy te is szaporító vagy! Ez sok mindent megmagyaráz, mondjuk azt, miért szidod a tenyésztőket ennyire.

2012. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!