Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak...

Milyen kutyafajtát válasszak első kutyának kicsi társasházi lakásba (45 m2)?

Figyelt kérdés

A három lehetséges jelöltem: beagle, foxterrier, angol cocker spániel.

Mindhárom fajtáról olvasni mindenfélét, sokszor egymásnak ellentmondó tulajdonságokat is, így engem inkább a személyes tapasztalatok érdekelnének.



2012. aug. 10. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Oké h le tudjátok vinni, na de mennyi időre? NEm mindegy h 20 percre vagy egy órára.
2012. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok hamis illúziókat kergetni, reggel fél, este egy óra jutna rá alkalmanként. Nyilván minél több időt tud valaki a kutyájára szakítani annál jobb...
2012. aug. 10. 17:06
 13/16 anonim ***** válasza:

Nincs baj ezzel az idővel, mert bizonyos fajtáknak ez is elég. De az általad felsorolt 3 fajtának nem.


Ahogy már írték, keressetek egy társasági kutyust.

2012. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ennél többet csak olyan napokon viszem én is a kutyusomat, ha extrán sok időm van, vagy hétvégente.

Nekem egyébként bullmasztiffom van 53m2-en. Sőt, azt is mondhatom, hogy sétából elég neki ennyi, ha pl. kutyás társaság is van, fél óra elég neki és teljesen fáradt :) Ez persze nem azt jelenti, hogy kirándulást stb.-t nem bír, de ennyi elég neki a hétköznapokon.

2012. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 sippara ***** válasza:

A párommal szintén váltva dolgozunk (én reggel hattól négyig , ő délután kettőtől este fél tizenegyig nincs otthon), fél hétkor lehozza fél órára, majd kb déltől egyig még egy séta. Hazaérkezés után fél órával futtatóra megyünk, ennek az ideje változó, tegnap fél öttől fél nyolcig voltunk, tegnap előtt csak öttől hatig. Este nyolc körül újra lemegyünk, parkban haverkodós séta, van, hogy fél óra, van, hogy csak háromnegyed tízkor érünk haza, ezután kap vacsit. Bőven lenne mozgásigénye (erre ott a hétvége), de hétköznaponként elég neki ennyi. Ha a délutános leviszi közvetlenül indulás előtt, a délelőttös pedig amint megérkezik, még a szobatisztaságra szoktatás is mehet segítség nélkül.


nyolc hós husky kan gazdája

2012. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A beagle jó választás lenne , mert nem igen tartják lakásba . Viszont a spánielt igen , nekem is van spánielem most 3 hónapos és ragaszkodó egy kutyus ő is kint élt viszont amikor ide került hozzánk nem hiányzott neki az udvar mert egyedül nem szeretnek lenni és főleg azért is , mert imádják az embereket és lehet , hogy vadászkutya de leginkább lakásba való . Nekem azt mondta az állatorvos , hogy kint télen könnyen fülgyulladást is kaphatnak . :( A foxterrier is nagyon jó kutya nekünk a szomszédunknak van aki persze vadász . :)
2012. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!