Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az ilyen kölyökkutya?...

Normális az ilyen kölyökkutya? Hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés

Az utcáról van, fogalmunk sincs, hogy ki volt előttünk a gazdája. Az, hogy mindent meg akár rágni, az oké. De olyanokat belénkharap, már csupa seb mindenünk, egy csomó ruhát szétrág,szétszakít. Jutalomfalattal semmit nem érunk. Ha rászólunk, nem érdekli. Ha ráütünk az orrára, felmérgesedik, ugat, morog, támad, olyanokat harap belénk, jó mélyre..miért ilyen agresszív? Miért nem tudjuk megnevelni? Már több kutyánk is volt, de egyiket sem volt ilyen nehéz megnevelni:S

Mit csináljunk vele? Az a baj, hogy olyan helyen van, ahová vendégek járnak, és őket is szétszedi.


2012. aug. 10. 17:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Tegnap több órán keresztül rohangáltam vele, de csak én fáradtam le, és azért zárjuk be, hogy ne cseszegesse a vendégeket. Elég kínos a vendégek kezét sebtapaszozni, és folyamatosan bocsánatot kérni, mert ők nem kutyázni jönnek, mégis sebes testtel mennek haza. Másrészt inkább legyen bezárva, vagy megkötve, mint hogy ráüssenek, és szegény kutya sírjon és azt szokja meg, hogy verik. Mert amíg mi normális erősségűt ütünk rá, nem fog sérülni a lelke, de ha egy idegen nagyot üt rá, azt biztos megjegyzi.

Keressék új gazdit? Hát képzeld, meg van hirdetve, csak éppen senkinek se kell, főleg, hogy itt az ebadó és a kötelező chipezés. Vagy talán rakjam ki az utcára, mert ott jobb lenne neki? Mint hogy bevan zárva, amíg nem viselkedik megfelelően, de kap enni/inni, foglalkozunk vele, amennyit a szabadidőnk enged. Én is elég sok áldozatot hozok érte, próbálom szocializálni, de nehéz. És amúgy sem azt kérdeztem, hogy kinek mi a véleménye a bezárásáról..

2012. aug. 11. 16:17
 12/14 anonim válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]

Olvasd át ezeket, hátha találsz bennük hasznos infót! Remélem, tudtam segíteni!:)

2012. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Dórifanni ***** válasza:
Az a baj h ez nehéz helyzet..annyit tennék hozzá még a dolgokhoz, hogyha lehet akkor kérd meg az embereket, akik mennek hozzátok h ne próbálják megsimogatni, meg játszani vele, és akkor biztos a kezük sem sérül. Azt nem írtad h lábra megy-e a kutyus, de ha a kezeket harapja akkor kedvesen kérj meg mindenkit, h tudomást se vegyenek a kutyusról, mintha nem is lenne. tudom h aranyosak a kölyökkutyák, és néha bele is halok én is, hogyha nem mehetek oda az utcán egy-egy példányhoz! de lássuk be az idegenek általában rosszul közelednek, hangosan sikongatnak és egyből a fejét magasról simogatnák a kiskutyának, ahelyett h előtte akár annyit megengednének h a kutyus szaglásszon picit. neki is jobb volna ha nem zaklatnák annyian.
2012. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hát, igazából az a baj, hogy a vendégek csak ülnek, ő meg direkt kötekszik, harapgálja az emberek lábát-kezét, tépné el a nadrágjukat stb:S és ha rászólok-netalán rámerek ütni az orrára egy kicsit, még neki áll feljebb(mármint a kutyának)..:S:D

de kezd normálisan viselkedni, kezdi megtanulni hogy ha nem piszkálódik, akkor nem bántja senki..csak néha még bepörög és nem lehet leállítani:S:D

2012. aug. 27. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!