Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért büdös a golden retrieverem?

Miért büdös a golden retrieverem?

Figyelt kérdés
Van egy most 2 éves golden retreieverem, és kb tavasz óta elég kellemetlen szaga van. Nappal sokat van a lakásban, és egy idő után az egész szoba átveszi a szagát. Ez mitől van? Van aki azt mondja, azért mert izzad, de tudtommal nem is izzadnak a kutyák. Esetleg valami betegsége lehet?
2012. aug. 11. 14:52
 1/9 anonim válasza:
nekem is van egy 3 éves goldenem... ő is büdös,de azért mert nem tudom minden nap fürdetni és belefetreng mindenbe amibe lehetséges :) a kutyáknak amugy is van egy jellegzetes szaguk...de ha megfürdeted és akkor is ilyen büdös sztem vidd orvoshoz....amugy lány?
2012. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Esetleg étrend váltás, vagy hormonok lehetnek a ludasak, de ez is csak tipp. Amúgy erre én is kíváncsi vagyok, mert az egyik ismerősöm kölyök kutyájára kellett vigyáznom, de olyan büdös volt, hogy ha már az ölembe jött már a ruhámat is átvette, utána meg is fürdettem kutyasamponnal, de még később utána is ugyanolyan büdös volt. Amúgy szuka kutyám van, ő egyáltalán nem büdös (vagy csak megszokta az orrom?), ezért akkor arra gondoltam, hogy a kanoknak lehet erősebb egy kicsit a szaguk. De nemtudom elképzelni, hogy az összes kan büdös legyen, ráadásul jövőre én is kant szeretnék.
2012. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milye büdös? Lehet bűzmirigy gond vagy füllgyulladás, fogkő, bőrbetegség.
2012. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran fésülöd? Nem lehet, hogy még benne van a tavasszal levedlett téli aljszőrzete? Az is tud szagokat eregetni.
2012. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kutya nem való lakásba!Főleg nem ilyen nagytestű.De ez az én véleményem.Nem váltottál tápot?Ha sok fehérjét esznek attól is büdösebbek.
2012. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fiú kutya, nem váltott tápot, szokott fürdeni, a fésülés viszont lehet gond, mert az ritkábban van... Illetve folyamatosan hullik a szőre, gyakorlatilag nekem dörgölődik, utána a teljes ruhám tiszta kutyaszőr. Egyébként azért érdekes, mert eddig nem volt vele ilyen gond, ez kb tavasszal kezdődött nála, de nem hinném, hogy betegség lenne.

Na most a héten kap egy erőteljes fésülőkúrát és meglátjuk, lesz-e eredménye :) Köszi a válaszokat.

2012. aug. 12. 08:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű, hogy az elhenyagolás miatt büdös. Ilyenkor hetente alaposan ki kell fésülni a bőréig (nem csak a felületét kefélgetni), tavasszal és ősszel a vedlésnél viszont naponta kell fésülni, amíg van mit. Nagy munka, de megéri, mert kijön az aljszőre, szép lesz a kutya és jobban is érzi magát nyáron aljszőr nélkül.
2012. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kérdés.Nem csupa kutyaszőr minden a lakásban, mivelhogy nem is nagyon fésülöd?Csak úgy kérdezem.
2012. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Félre érted, nem 0-24ben van a lakásban, pár percekre jön be. Szóval nem csupa szőr minden.
2012. aug. 15. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!