Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon gazdik! Mivel etetitek...

Bichon gazdik! Mivel etetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

2 bichonom van

mind ketten minőségi tápot kapnak, az egyik Acanát a másik Pro Plan-t..


szoktak kapni konyhai kosztot, ha van olyan ami nem túl fűszeres vagy zsíros,(1-2 havonta 1x-2x-i alkalom) , havonta egyszer kapnak konzervet a változatosság kedvéért(persze tudom ,hogy csak 80 %-a víz,de imádják :)

időnként kapnak rizst,répát és csirkefarhátot főzve egy pár napig, sokáig nem éri meg ezt adni,mert marha büdös lesz a kaksijuk és kb 3x annyi mint a táp mellett,szóval ezt is ritkán kapnak..de velős csontot(főzve) rágcsálni azt szoktak kapni,igazából csak a végét tudják megrágni,de jól lepuccolja a fogukat :)


te mivel etetted a kutyádat?? :)

2012. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekem egy bichonon van, de ő legtöbbször házi kosztot kap, mert hiába veszek neki méregdrága tápot vagy konzervet 1x-2x eszik belőle és utána már rá se néz...

persze azért kap tápot is, csak nagyon keveset eszik belőle /pár szemet/ a csirkemellcsontot nagyon szereti és a nagy cupákokat is, mint az előttem hozzászóló is írta...

néha kap virslit és párizsit, de ezekre is nagyon hamar ráun...

az én kutyám extrán válogatós, inkább képes 1 napig nem enni, de akk se kell neki a kutyakaja...

2012. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

első vagyok

2.nak

mért hagyod ,hogy hisztizzen a kutyád???

lerakod elé a tápot nem kell neki elveszed előle és másnap megint kirakod..ezt addig kell csinálni amíg nem hajlandó megenni!!!


amikor az én egyik kutyámat szoktattam házi kosztról tápra(mert első gazdái csak házi kosztot adtak neki) volt,hogy 4 napig nem evett semmit,de 5.nap a tápot már megette, egy kutya se halt éhen,hogy előtt volt a kaja!!

azóta mindig szívesen eszi a tápot!! néha csinálja azt ,hogy beleszagol nem kell neki akkor elveszem és másnap lerakom akkor már megeszi..

2012. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

elő vagyok..


jó ,hogy válogatós ha hagyod!! ne csodálkozz rajta, vegyél neki tápot nem kell a legdrágább csak jó legyen,rakd le elé 10 percig legyen ott,nem kell elveszed másnap ugyan ezt..és így tovább ahogy még leírtam!!

2012. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*első
2012. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

igen, én nagyon próbáltam az elején erre szoktatni, de anyummal élek együtt, ő pedig ha kell ha nem eteti a kutyát nyalánkságokkal és hiába mondom neki h ne adjon neki és ne etesse össze-vissza egyszerűen nem érdekli... ebédnél egy kis husi, reggelinél egy kis szalámi, kávénál egy kis keksz és a kutya már jól is lakik ezektől és utána már persze h nem eszi meg a kutyakaját. sajnos anyumnak hiába beszélek és hiába mondja el neki mindenki h ez a kiskutya már jóllakik a nyalánkságoktól és nem szabad össze-vissza etetni sajnos hiába beszélek neki, mert ő van több időt a kutyával és mire én már enni adnék neki a kutya fütyül rám... :(

mindig azt mondogassa h hát hagy egyen ha éhes meg stb...

2012. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

akkor értem,nálunk is így volt, én szépen leültem anyummal és megbeszéltem vele,hogy milyen fontos a kutya számára ,hogy ne össze vissza egyen, szerencsére megértette és mindig megkérdezz,hogy most adhatok neki egy kis párizsit ami megmaradt,mondom igen :D,de már évek óta mindig megkérdezi...

esetleg amikor leviszed sétálni mond azt,hogy ment a hasa és most ne adjon neki semmit :)

2012. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát, ez a hasmenés nagyon jó ötlet :D

de évekig nem mondhatom neki h mindig megy a kutya hasa... :)

bár kezdetnek nem rossz... már így is mondogatom neki h ne tömje tele őt nyalánkságokkal... remélem egyszer végre megérti, úgy mint a te anyukád...

mondjuk nekünk ez a bichon előtt egy nagyobb testű puli-pumi keverék kutyánk volt /akk még kertes házba laktunk/ és ő olyan volt h amíg előtte volt a kaja addig ette és mindent megevett... anyum sztem azt hiszi h ez is olyan kutya, csak azt nem érti meg h ez negyed akkora, mint az volt, és negyed annyit is eszik...

2012. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az van, hogy 2 hétig nálunk van egy tündéri Bichon megőrzésre. Ma délelőtt érkezett. Ezidáig nem evett semmit, pedig nagyon összebarátkozott velünk. Most főztem neki, egy tojást (a gazdija szerint azt szereti), rizst és csirkecombot, amiről lefejtettem neki a húst. De nem akar enni:S

2012. aug. 13. 18:46
 10/13 Hovarju ***** válasza:
Biztos hiányolja a gazdit.Ha nem eszi meg az ételt, vedd el tőle és holnap add neki oda újra. Ne aggódj, ha kicsit megnyugszik és éhes lesz enni fog.
2012. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!