Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen kutyaiskola?

Létezik ilyen kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Tele van minden (jó tudom túlzás, de az itteni helyzethez képest) rehabilitációs, félős, agresszív, nagy tesű és félős/agresszív, kistestű és félős/agresszív, menhelyi kutyáknak, stb való iskolákkal. Létezik olyan iskola, ahol az átlagon felüli kutyákkal foglalkoznak? Akiknek nincs semmi problémája, akik profik akarnak lenni, akik sportolni akarnak? És ha ilyen létezik, azon belül vajon létezik-e ahol a nem tipikus munkakutyákkal is tudnak kezdeni valamit? Vagy hova menjen az olyan ember, akinek ilyen céljai vannak?

2012. aug. 13. 20:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tipikus munkakutya alatt például a német juhászt értem. Aki kibírja (nem mondom, hogy jó is neki), hogy szögesnyakörvet raknak rá, és masíroznak vele. Vagy a másik pl a border collie, aki általában annyira munkamániás, hogy azzal nem sokat kell szenvedni, hogy dolgozni akarjon (nem mondom, hogy ettől könnyebb nevelni csak más).
2012. aug. 13. 21:08
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha profi akarsz lenni akkor a szöges nyakörv egy idő után elkerülhetetlen lesz, persze nem ez fogja a nevelés és a tanítás alapját megadni, de a gyorsaság és a pontosság eléréséhez nélkülözhetetlen. A menetelés meg szintén része az ÖV-s sportnak.

Ha olyan kutyaiskolát keresel, ahol nem csak a fent említett 2 fajtához értenek és tudnak mit kezdeni mondjuk egy cane corsoval, rottweilerrel, keverékekkel... akkor természetesen van ilyen. Ezt 100%-ig biztosan ki merem jelenteni, én is ilyen suliba járok és biztos van több is az országban. ÖV-zünk, engedelmest tanulunk,teljes mértékben a kutyához igazítva a napi anyagot és igyekszünk a katonás fegyelem elérésére, de nem drasztikus, elavult módszerekkel, mi pl klikkerezünk is. De tisztában vagyok vele, hogy szükségünk lesz majd a sokak által 'rettegett' szöges nyakörvre is, ha tényleg komolyan gondoljuk.

Természetesen az agilitysek sokkal lazábbak ilyen téren, ott szinte biztos, hogy nem fogsz a szöges nyakörv fogalmával szembekerülni.

2012. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy olyan őrző-védőre fogok járni, ahova nagyon kellene szöges, mivel a kedvenc fajtámnak a német juhászok, belgák, stb ellen nem sok esélye lenne. Akkor már inkább obedience. Az tudtommal még elég új itt, nem tudom, hogy ott használnak-e. De a szöges csak képletes példa akart lenni, inkább a felfogásra utalt. Te is a még makacsabb, "keményebb", nem tipikus munkamániás kutyákra gondolsz rögtön, ha nem a megszokottakról van szó, pedig igazság szerint én teljesen a másik irányba néztem, amikor nem a megszokottról beszéltem.
2012. aug. 13. 21:32
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam semmi konkrétra ezért is említettem a keverékeket, csak tudom hogy sok németjucis kiképzőnek egy cane corso már sok ezért soroltam ezt is fel.

Az obedience is a pontosságon és a gyorsaságon alapszik, nem lehet elkerülni a szögest, de szerintem ennek a használatáról egy elavult vagy inkább szájhagyomány által terjedő kép él a fejedben.

Amúgy mi is bele szeretnénk majd kóstolni az obediencebe :).

Csak kíváncsiságból: elárulod milyen kutyára gondolsz, milyened van?

2012. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

csak úgy általánosságban nincs olyan suli ami megmondja a kutyád miben a legjobb és azt profi szintre fejleszti. Ezt sajnos neked kell felismerned és utána keresd meg azt a sulit ahonnan az adott sportágban a legjobbak kikerülnek. Mert másik suli jó az agilityben, megint másik az ÖV-ben, harmadik a frizbiben vagy egyéb sportokban.

De az igazán igazán profik fordítva csinálják. Kinézik, hogy ők mint kiképzők melyik sportban lehetnének nagyon jók és ahhoz a sporthoz választanak kutyát. Ezért látsz sok bordert az agilityben, német juhászt és malit a munkakutyák között.

2012. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de egy szóval sem mondtam, hogy mások mondják meg miben jó a kutyám... Sajnos amíg nincs meg, addig nem tudom kideríteni én sem.

Én pedig nem az az ember vagyok aki sporthoz vesz kutyát. Számomra ez hideg és kalkuláló, mert bár én is a nyerésre hajtok, ez nekem túl érzelemmentes. Én szerelmes vagyok egy fajtába/fajtákba, és a végsőkig kitartok mellettük. Nekem a kutya az elsődleges, hiába a versenyzés az életem.

2012. aug. 14. 23:36
 17/19 anonim ***** válasza:

5hónapos németjuhászom van és bátonyterenyére járok vele kutyasuliba.

Ha jó kutyasuliba akarsz járni, akkor elnézel 1-2 hejre és megnézel egy oktatást.

Én supi hejen vagyok, heti 2szer van kiképzés, és kb 2-3 órás. Az 1-2 óra engedelmes gyakorlatot,(jutalomfalattal csalogatjuk a kutyát, és nem kell szögesnyakörv)és ilyesmiket csinálunk, utána pedig őrző-védő oktatás van ahol az én kutyámat(mivel még kicsi) még csak hergelik. Még egy hónapja sem járunk, de már nagyon ügyes a kutya.

A beilleszkedés könnyű volt mert a többi kutya már ki volt képezve, és csak azt kellett elérni, hogy az újonc eb ne féljen utána pedig elengedték a nagykutyákat és jáccottak. Ráadásul a többi kutya tanítja a kisebeket, ezért ha sétálunk nem ugatja meg a többieket. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha olyan hejen vagy ahová ügyes kutyák járnak, és a te kutyád is jó képességű akkor nagy valószínűséggel ügyes lesz.

Ez még a vezetőtől(gazdától) is függ, mert jól kell vezetni, ráadásul olyan a kutya amilyen a gazda...

2012. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 azsak válasza:

Kedves kérdező!

Végig olvastam az eddigi hozzászólásokat és nekem az a véleményem, hogy halvány lila gőzöd sincs a kutyás sportokról. Szerintem amíg nem értesz valamihez addig ne alkoss véleményt róla. Másrészt, vegyél egyszer kezedbe egy munkamániás német juhászt vagy malit és rögtön megérted miért is kell a rettegett szöges a kutyára. Az a baj,hogy sokan életükben nem fogtak szöges nyakörvet a kezükbe és azt sem tudják hogyan működik és legfőképp használni sem tudják.

2012. szept. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Neked meg úgy látszik fogalmad sincs a német juhászhoz hasonló kutyákon kívüli állatokra. Nekem semmi bajom az szögesnyakörvvel, igazából annál "durvább" nevelési módszereket sem itélek el. De már elnézést, a saját fajtámra aki attól összetörik hogy csúnyán nézek rá, inkább nem raknám oda... Olvasni tudsz? Kiemeltem, hogy nem a megszokott tipikus munkakutyákról beszélek.
2012. szept. 7. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!