Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. mennyibe kerül egy tözrzsk...

Kb. mennyibe kerül egy tözrzskönyves tenyésztőtől egy border collie? És tenyésztőtől törzskönyvel egy labrador?

Figyelt kérdés
Border Collie-t szeretnék,mert szeretek mozogni és agility-s elképzeléseim vannak.De még a labradoron is gondolkozok.Mennyibe kerülhetnek törzskönyvel?És melyikkel tudok jobban agilityzni?
2012. aug. 14. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Agilityben a border a jobb, sokkal pörgősebb a labi meg lomhább. Olyan 80-90 ezertől fölfele lehet jó bordert kapni
2012. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem most van egy öreg /10 éves/ labim aki még mindig nagyon aktív,de féltem,mert,ha eszik,akkor utána öklendezik :/ Anyummal beszéltük,hogy ma elhunyna ,akkor kaphatok egy másik kutyát,mivel kutya nélkül nem tudunk élni.És a labrador vagy a Border között vacillálunk.A Labrador olcsóbb törzskönnyvel és chippel,tenyésztőtől természetesen.
2012. aug. 14. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Agilityre a labi nem jó, a border a legjobb, én mindenképp bordert vennék sztem 120-tól kapsz.
2012. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 14. 12:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Labikból a szigorúan munka vonalúak nagyon jók agility-ben. A show vonalút viszont szinte teljesen el lehet felejteni. Viszont a munka vonalú kutyák mindig jelentősen drágább is. Hobby kutyát úgy 200e-től lehet képzelni, ha pedig komolyan akarsz vele dolgozni és sportolni, akkor úgy 250-300e fölött lehet csak számítani.

Bc-nél is ez a helyzet. Több show vonalú bc-t ismerek, aki meg sem mozdulna a labdáért és képtelen lenne végig menni az agility pályán. Viszont gyönyörűek, remek kiállítási eredményekkel. Szóval bc-kből is a munka vonalú kennelek valóak így neked. Ezek is 200-250e körül vannak. Persze ezek kemény kutyák, rengeteg mozgást és állandó munkát igényelnek. Egyszóval csak akkor válassz ilyet, ha komolyan, versenyszerűen sportolnál vele.

2012. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mudik és a pumik nem tetszenek? Ők is nagyon jók agilityben, külföldi sportkutyások közt nagy népszerűségnek örvendnek, és törzskönyvvel, oltásokkal is 40.000-től kezdődnek. Nincs különválva a küllem- és munkavonal. Sokkal könnyebb együtt élni velük, mint egy borderrel, mert csak akkor pörögnek, ha munka van (de akkor nagyon), amúgy meg az egész napot végigpihenik, ha eleget van velük foglalkozva. Egy border viszont állandóan nyüsszög, nyüzsög, szinte lehetetlen lefárasztani, több óra munka kell nekik naponta, különben mindent szétszednek. A mudi kevésbé ugatós, a pumi mindig "beszél", játék, munka közben, még a kapott parancsot is vakkantással nyugtázza.
2012. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
labit nem tudom, egy border mondjuk 100e-től kezdődik, de inkább több.
2012. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!