Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3hónapos tacskómat hogyan...

A 3hónapos tacskómat hogyan tudnám szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
Eddig probálkoztam már azzal hogy a *cuuccoost* kivittem egy helyre ahol nyugodtan elvégezheti a dolgát, de mivel éjszaka bent van nehogy baja essen ezért akkor nem sikerül,és reggel takaríthatok ... de van olyan hogy kint van bejön és elvégzi a dolgát ... ez normális?

2012. aug. 14. 15:23
 1/1 anonim válasza:

Lehet kapni úgy nevezett kutya pelenkát. Ezt nem kell ráadni a kutyára, hanem le lehet tenni a földre egy helyre, és a kutya elvégezheti rajta a dolgát. Az én kutyám pár nap alatt odaszokott. Annyit csinálj, hogy evés vagy ivás után figyeld a kutyát, és ha látod, hogy pisilni vagy kakilni fog, akkor vidd oda őt a kutya pelusra és dicsérd meg. Hamar meg fogja ezt tanulni, és ez éjszakára is jó módszer.

Aztán ha ezt már megtanulta, akkor kiviheted a pelust a kertbe/utcára és tudni fogja hogy oda kell mennie.

Amúgy ha gyakran kiviszed sétálni, akkor magától rá fog jönni a dologra. Csak dicsérd sokat ha a pelusra vagy kint az utcán pisil.

2012. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!