Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon jól csinálom a kutyám...

Vajon jól csinálom a kutyám szobatisztaságra szoktatását?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kiskutyám, úgy 1 hónapja van nálam. Az én szobámban van a helye. Az első 2 hétben még nem nagyon vittem ki a kertbe pisilni, mert féltem, hogy mindenfélét összeszed, így addig a szobámban egy rongyra pisilt (gondoltam pelenka helyett ez is megteszi és persze rendszeresen cserélem). Nagyjából 2 óránként szoktunk kimenni, és ha kint vagyunk az esetek túlnyomó többségében a kertben végzi a dolgát, de olykor-olykor gátlástanul (mindenféle jel nélkül, hogy neki most üríteni kell) bepisil-bekakil (a rogyra). Főleg esténként fordulnak elő balesetek. Rengetek cikket olvastam arról, hogy hogyan kell a rászoktatni egy kiskutyát a kinti pisilésre (1-2 óránként kivinni, hatalmas dicséret, stb. ez meg is van), és sok helyen olvastam azt is, hogy a pelenka rossz és csak ront a helyzeten (az én esetemben a rongy). Ugye még kicsi és gondolom egy egész estét nem bír ki pisilés nélkül, a parkettának meg ez nem tesz jót ugyebár.. Egy hét múlva teljesen védett lesz és akkor már mehetünk sétálni is. :)

Még sosem próbáltam rászoktatni a szobatisztaságra egyetlen kutyát sem, szóval, ha kicsit szájbarágós lett akkor elnézést.

Mi a véleményetek, ha így folytatom előbb-utóbb megtanulja, hogy kint kell végeznie a dolgát és jelezzen, ha kell neki vagy rakjam el a rongyot és úgy próbálkozzak?



2012. aug. 11. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott van a rongy, amire pisilhet, akkor sosem fogja megtanulni, hogy csak kint szabad ürítenie. El kell mindenképp tüntetni azt a rongyot és elölről kezdeni a szobatisztaságot. Nehéz lesz, mert már megtanulta, bentre is szabad pisilni. Nagyon sok baleset lesz még ebből.
2012. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod!
2012. aug. 11. 21:16
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Nekem mindkét kutyám pelenka mellett lett szobatiszta. Amíg tudod, hogy nem képes visszatartani x óráig, s te addig az x óráig nem vagy képes levinni, addig legyen pelus/rongy. Amikor kint pisil, örülj neki nagyon, amikor bent a pelusra, akkor ne reagálj semmit. Amikor már elég idős, akkor el lehet venni a pelust, s mivel elvileg a lakásban csak a pelusra pisilhet, ezért onnantól már nem fog a lakásba pisilni, csak kint. Szóval én így csináltam, nekem szobatiszták a kutyáim. De ha le tudod vinni elég gyakran ahhoz, hogy ne kényszerüljön arra, hogy bent végezze a dolgát, akkor az egy jobb módszer.
2012. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Általában csak este pisil be, miközben én alszom. Napközben itthon vagyok és leviszem 2 óránként.
2012. aug. 11. 21:38
 5/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Ő még nagyon pici, természetes, hogy bepisil.

Az én kutyám is pelenkára volt előnevelve, és olyan 8 hónapos koráig használta is, igaz, akkor már nagyon ritkán. Utána soha többé nem ment rá, pedig még ott volt jó ideig.

Szerintem tök jók csinálod. DE, azt ne várd, hogy a kutyád jelezzen, ha pisilnie kell. Szokja meg, hogy naponta minimum 3 alkalommal, de inkább 4x, kiviszitek sétálni.

Az én kutyám csak akkor jelez, ha már nagyon feszül a hólyag, (mert esetleg sokat ivott a nagy melegben) vagy ha hasmenése van. Ez 6 év alatt max. 5x fordult elő.

Szóval a kutyát mindig ugyanabban az időpontban ki kell vinni, ha nem is nagy sétára, de 5-10 percre mindenképp.

2012. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 hónapos kutya már nagyon jól tudja szabályozni az ürítést, ilyenkor már egyáltalán nem jó pelenkát, vagy rongyot használni!

Ergo el kell tüntetni a rongyot és ha lehet a szagokat is körülötte (pl. nem ammónia tartalmú hanem ecetes tisztítószerrel ami nem köti meg a szagokat) mert ez már teljesen természetellenes. A kutya tiszta állat, nem piszkít az életterébe. Amelyik mégis megteszi az egyre zavarodottabbá válik, hiszen területet csak a domináns egyedek jelölnek.

Mivel már a bepiszkításra lett kondícionálva, sok türelemmel lehet leszoktatni, de segíthet egy szobakennel tréning is. Az elképzelésed miszerint 2-3 óránként kiviszed a kertbe az jó, ha bepiszkít akkor légy vele és a balesettel teljesen közömbös, csak takaríts azonnal!

(4 hónaposan már minden oltással rendelkeznie kellett volna ha felelős tenyésztőtől, vagy állatvédőtől kapod a kutyát!)

A helyedben már most segítséget kérnék a szocializációjához, helyes neveléséhez egy szakembertől és nem innen-onnan csipegetnék az internetről tanácsokat! Ezzel sok problémát megelőzhetnél, vagy a meglévőket is korrigálhatnád!

2012. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, felszedtem a rongyot és alaposan fel is mostam. Egy éjszakát nem hiszem, hogy kibír pisi nélkül, szóval, csak simán hagyjam, hogy bepisiljen? Vagy esetleg éjszakára rakjak le neki egy pelust (tényleg pelenkát) amíg nagyobb nem lesz?
2012. aug. 13. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!