Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tiltva van a csonkítás?...

Tiltva van a csonkítás? Állatkínzás? Kegyetlen dolog mi? Na persze!

Figyelt kérdés

"Csak Magyarországon nem képesek felfogni, hogy ez kínzás a kutyának, meg a fülvágás és a farokcsonkítás is kegyetlen dolog, és csak esztétika, szegény kutyának elveszik az egyik kommunikációs eszközét!"

Ezt olvastam itt pár kérdésben. De tavaly voltam az IDC-n és 10 ből 1 kutyának HA nem volt felvágott füle és csonkolt farka. Még a kis kölyköknek is akik ott rohangáltak is fel volt kötözve a fülük!

Akkor mi ez a hülye duma, hogy Németországba, meg minden normálisabb nyugati országba már betiltották, meg rájöttek régesrég, hogy ez rossz a kutyának?

Itt minden ilyen kupírozós kérdésnél amit olvastam 60 ember felháborodottan válaszolt, hogy "mekkora egy állatkínzás, szegény kutya, hogy lehetsz ilyen kegyetlen.. Neked kéne levágni a farkad, meg a füled!"



2012. aug. 5. 14:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Ennyire unatkozol, hogy egy vitát akarsz indítani?
2012. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Nézd. ha mélyen magadbanézel, teis az esztétikát tudod csak felhozni. Nincs bizonyított egészségügyi előnye a csonkításnak, semmi, zéró. Ezután pedig igenis elveszed a kommunikáció eszközét tőlük. És persze esőcseppgyűjtő fejeket csinálsz. Teljesen felesleges. Ezzel az erővel a te füledet is csonkoljuk már meg, mert hobbitot akarok magamnak, a farkadból is vágjunk le egy kicsit, mert menőbb leszel. meg minek neked a kislábujj? ide vele!
2012. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Miért szerinted normális dolog levágni az állatok testrészét csak azért mert úgy jobban néz ki? Ha beteg az megint más... de csak divatból??? Hát tényleg, annak kéne levágni fülét-farkát aki ilyet tesz az állataival. Akkor rájönne milyen tuti dolog.
2012. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"nnyire unatkozol, hogy egy vitát akarsz indítani?"


Nem! Ennyire nem értem miért ennyire 2 táború ez a dolog!

Azt, hogy az embert máglyára küldeni kegyetlen dolog, azt mindenki elismerte.

Akkor ezt?

2012. aug. 5. 14:17
 5/22 A kérdező kommentje:

A farokra azt mondják hogy sok vizslaának gyenge a farka mert mindig is csonkították a vadászat miatt, és gyenge a potrc vagy mijük, és belevágják a bútorba úgy csóválják, és eltörhet.

A fülre meg azt, hogy akinek álló fülű kutyája van annak kb 0%-a hogy begyulladjon a kutya füle.

Ez mind kamu? Akkor egy bullterriernek is begyullad a füle?

2012. aug. 5. 14:19
 6/22 anonim ***** válasza:
31%
Okééé, akkor gyere ide hozzám és én majd esztétikai okokból lecsippantom a kisujjadat, oké? Szerinted mennyire fog az neked fájni? És ez még mindig semmi, ahhoz képest, mint amikor a kutyusnak a gerincéből vágnak le egy darabkát.
2012. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Én meg azt büntetném, hogy az ilyen szűk hallójáratú kutyafajtáknak mint a dobi, roti, boxer, stb.. nem kupírozzák a fülét. Miért jó ezeknek a kutyáknak, hogy lóg a fülük????(meleg ágya a baktériumoknak) Ha már ezek a kutyafajták, így lettek EMBER (NEM ISTEN) EMBER által kitenyésztve, akkor próbáljuk már kijavítani, és TERMÉSZETESEBBÉ tenni, hogy kupírozzuk a fülüket. Melyik kutyafélének lóg a füle a vadonban????
2012. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kösz nem, kell még a kisujjam, de elvileg amikor lecsippentik a farkukat, akkor még nem olyan benne a csont mint egy felnőtt kutyának, hanem puha, meg mittom én.

És most elmondtam az orvosi részét, ne az esztétikával gyere! Köszi!

2012. aug. 5. 14:24
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Fájna...HA! nem bódítanának és érzéstelen ill. fájdalomcsillapítanának!Nekem egyes fajták pl. roti, staff, dobi

csonkítva tetszik igen!

Ízlések és pofonok...

2012. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Nekem meg a cigány csak fej nélkül tetszik.


Húúúú, na szapuljatok!

2012. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!