Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy menhelyről szeretnénk...

Chooseyourdestiny kérdése:

Egy menhelyről szeretnénk kutyát elhozni. Kell érte fizetni?

Figyelt kérdés
hogy szokás az ilyesmi? kell fizetni, mennyit stb?
2012. aug. 14. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
valahol akár 10 000ft-ot is de van ahol nem kell. Alá kell írni egy szerződést és tied a kiszemelt.
2012. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem kell érte fizetni, viszont bizonyos kötelezettségeket vállalnod kell, melyhez sokszor anyagi vonzat is jár. A menhelyek honlapján az örökbefogadási nyilatkozatban vagy a gy.i.k.-ben ennek az információnak benne kéne lennie.
2012. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én kb. két éve szerettem volna örökbe fogadni egy kutyust, érdeklődtem a menhelye e-mail címén, azt válaszolták, hogy min. ötezer forint, vagy akkora értékben állateledel. Aztán még a komolyabb átgondolás fázisában sajnos elköltöztünk így nem tudtam örökbe fogadni. Viszont ezt az összeget teljesen jogosnak tartom. És boldogan kifizettem volna, ha elhozom egy kutyát.
2012. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában nem kell, legfeljebb az oltások és az ivartalanítás költségeit. Vagy ivartalanítási kötelezettséggel kapod meg a kutyit, és akkor az állatorvosnak fizetsz később.
2012. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kell, mert a chip, az ivatalanítás, az oltások sem éppen olcsók. Én 10 ezret fizettem néhány hete, olyan menhelyen, ahol jól szocializált, még kutyasuliba is járó állatokat adnak örökbe. Örökbefogadási nyilatkozatot alá kell írni és oltási könyvet is adnak.
2012. aug. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobb színvonalú menhelyen el sem viheted azonnal, előbb egy-két hétig látogatnod kell és barátkozni vele. Ha kialakul az összhang, megkaphatod.
2012. aug. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illatos út persze nem menhely, de ott is kötelező a nyilatkozat, a chip, az oltások és az ivartalanítást el kell fogadni. Ott nincs barátkozás, állítólag sokan vonszolják az utcán parkoló kocsijukhoz az ellenkező, félős kutyát. Ott 5000 forintit kell fizetni.
2012. aug. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak menhelyek akik nem mondanak konkrét összeget, hanem azt mondják, hogy adj amennyit gondolsz, vagy tudsz.

Akárhogy is, azért az 5000.- szerintem a minimum, belegondolva, hogy mennyibe kerülhetett addig nekik a blöki tartása: oltás(ok), parazitamentesítés (legalábbis megkezdése), chip, esetleges betegség kezelése, vagy legalábbis elkezdve az is.

Másfelől abból a pénzből tudják a bent maradó állatkák ellátását biztosítani.

A pénzen túl persze örömmel fogadnak kutyakaját, otthon már nem használt plédet, ágyneműhuzatot, vödröt, etető ill. itató edényt, nyakörvet, szóval szinte mindent, de ez nem helyettesíti a pénzt, ez csak amolyan bónusz.


Különben meg respect az elgondolásért, nekem is örökbefogadott mentett blökim van. :)

2012. aug. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!