Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak a száraztáp (jó minőségű)...

Csak a száraztáp (jó minőségű) tényleg nem elég a kutyának? Azt mondták nekem olyan mintha száraz kenyeren élnénk.

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 08:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Egy tényleg jó minőségű tápban minden tápanyag,vitamin megvan aminek a kutyának szüksége van. Ha valaki a fent említett módon gondolkozik,egyszerűen csak emberi tulajdonságokkal ruházza fel a kutyát..
2012. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

A jó minőségű tápok úgy vannak kifejlesztve, hogy nem kell melléjük adni semmit. Benne van az összes vitamin, ásványi anyag...ami a kutyának kellhet.

Ha a száraz kenyérben is benne lenne minden, akkor meg lenne oldva az éhezők és a szegény országok problémája :).

2012. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Salx Narval ***** válasza:
27%
Én más véleményen vagyok.Szerintem az állatoknak is szükségük van a változatos étrendre, nem csak azért, hogy minden szükséges tápanyagot megkapjanak, hanem azért is, hogy örömüket leljék, néhány jó falatban. Ha minden benne is lenne a tápokban, ami őszintén kétlek, akkor is unalmassá, egyhangúvá, válna ugyan azt az ízt érezni mindig. Nincs az az állat világon, amelyik ne örülne néha valami új érdekes , vagy csak egyszerűen más ízű ételnek. Próbáljátok ki a kedvenc kajátokkal, egyétek csak 1 hónapig és szedjetek mellé vitamint. Természetesen mindenki úgy etet ahogy akar, én is maradok a változatos étrend mellett, akár kutyáról, akár más állatról van szó.
2012. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Érdemes abba is belegondolni, hogy hogy etetik az állatkerti állatokat. Húst, zöldséget, gyümölcsöt kap a majom, az oroszlán, a gorilla, a fóka meg halat. Megtehetnék, sokkal egyszerűbb lenbe azokat az állatokat is táppal etetni. Miért nem teszik?
2012. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Milyen változatos étrendre? Az ősök, a ragadozók általában húst ettek. Szinte minden ragadozónak megvan a kedvenc prédája. Ráadásul a húsnak és a többi alkatrésznek pontosan ugyanolyan az íze.A kutyának nincs annyi ízlelő bimbója, mint az embernek.
2012. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

A jó minőségű táp mellé nem kell semmi, minden benne van, amire a kutyának szüksége van.

A hozzászólásokhoz:

A kutya ragadozó állat, ám természetes körülmények között legelőször a beleket és azok tartalmát ennék meg, ami meg nem hús, hanem növényi eredetű anyag. Természetes körülmények között a kutyák megeszik a növényevő állatok ürülékét - az én kutyáim is imádják a birkakakit. A természetben vannak érett, lehullott gyümölcsök - a kutya ezt is megeszi. Én kutyám a málnát a bokorról legelte le a szüleimnél. Szóval nem igaz az, hogy természetes körülmények között a kutyák étrendje ne lenne változatos: van ott hús, ürülék, gyümölcs, fű, bogarak, csont

2012. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Mindezek összetevőjét a jó tápok tartalmazzák.
2012. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Kedves utolsó! A táp CSAK üzlet! Igen, minden benne van, ez tény, és ha lusta a gazdája, kénytelen azt enni. Ezeknek ajánlanám, hogy próbálják ki, hogy egy hétig csak valami "mű" kaját enni. Amerikában, Angliában, már mozgalom van, a természetes etetésre, a kutyák nyers élelmiszerrel való táplálására. / pl.:Nyers hús!!!!/Nem véletlen nyomulnak a tápgyárak kelet felé, mert a nyugati piacon kezd megjönni a kutyatartók esze! Még valamit! Ha embernek az ételébe a gyártók képesek egészségre ártalmas anyagot beletenni, a kutya esetében mért ne tennék?
2012. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó,én nem vitatkozni akarok,de szerinted a csirke,kacsa,disznó,borjú stb. vágóállat,aminek a húsát a kutyának adod,vajon mivel nőt meg?Nem tápon?Legtöbbje még napfényt sem látott,nem hogy igazi füvet,magokat.Én vegyes koszton tartom a kutyám,táp+nyers vagy sült hús.De tisztájában vagyok azzal,hogy a hús is,amit adok,csak egy jó táp,ami még nincs megszárítva :)Kár ezen veszekedni,mindenki etesse úgy,ahogy jobbnak lássa...
2012. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Csak egy aprócska megjegyzés:

Az állatkertben azért nem etetnek táppal, mert az drága, a lejárt vagy lejárat előtti ételt pedig megkapják ingyen, sőt, az összes elkobzott nyers élelmiszert is (nav), valamint szerződéseket kötnek a gyárakkal, húsfeldolgozókkal a hulladékra, hütőházakkal a sérült gyümölcsökre, stb...

2012. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!