Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg túl kicsi még a...

Tényleg túl kicsi még a száraz táphoz?

Figyelt kérdés
Szombaton voltunk oltáson, 8 hetes a kutyánk, kb 6 hetes korában került hozzánk, utcáról. Mivel itt sokat olvastam prémium tápokról, ezért én is ezzel kezdtem el etetni. A kutya golden retriever jellegű keverék, nagyon dominál benne a golden, valószínű, hogy kb akkora lesz felnőtt korában, így Acana puppy large breed-del etetem. De az állatorvos tegnap azt mondta, hogy még túl kicsi a száraz táphoz, adjak neki inkább konzervet, később váltsak csak a szárazra. Amikor megkérdeztem miért, azt mondta kicsi még a szárazhoz. Nem értem. Ezeket a kölyök tápokat nem az elválasztástól kezdve lehet adni a kutyának? Nem látom a kutyán, hogy baja lenne tőle, jó állagú a kakija, szépen fejlődik tőle. Felöntöttem neki eleinte húslevessel, meg vízzel, hogy könnyebben rágja, de most már csak natúr ezt kapja. Adjatok tanácsot, mert az állatorvos elbizonytalanított. Most tényleg váltanom kellene konzervre, vagy baromságot mondott a doki?
2012. júl. 30. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Hülyeség, egy 8 hetes kutyának már bőven lehet adni száraztápot, áztatni sem kell.

Nem kell mindig az állatorvosra hallgatni, néha magam sem értem, hogy honnan szednek ilyen butaságokat...

2012. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Konzervre ne válts, a szárazban sokkal, de sokkal több a tápanyag, mint a 80% víztartalmú konzervekben. Öntsd fel neki meleg vízzel, vagy húslevessel mondjuk még két hétig, hadd örüljön a doki, aztán adhatod neki rendesen szárazon.
2012. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok, hogy nem én csinálom rosszul. Azért ijedtem meg hirtelen, mert amúgy nagyon jó orvos, sok állatomat gyógyította, és megbízom benne, ezért bizonytalanodtam el.
2012. júl. 30. 09:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöket felpontoztalak, de látom valaki örömmel nyomja itt a piros kezeket...köszi még egyszer a válaszokat!
2012. júl. 30. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a pontozással már rég nem foglalkozok:) Valószínűleg van 1-2 ember, akinek az a hobbija, hogy lepontoz minden választ:)
2012. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó, csak sokszor volt, hogy nekem estek, hogy ugyan miért pontozom le a válaszaikat...úgyhogy jobb megelőzni a "bajt", és gondoltam leírom, hogy nem pontoztam le senkit. :)
2012. júl. 30. 10:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Szeretem az ilyen állatorvosokat.

Nem kicsi/fiatal a táphoz, a leírásodból kiderül, hogy kedveli is és minden egyéb rendben van, nem kell aggódni, etetsd nyugodtan ugyanúgy táppal, mint eddig.

Tudom, hogy a tied mix kutyus, de egy tenyésztő már 3-4hetes korban kezdi el rászoktatni a kicsiket a tápra (először áztatottan persze) és soha nem ad nekik konzervet...

2012. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 hetes kortól lehet és érdemes egyébként már a kutyának szárazat adni a szoptatás mellett (persze akkor még csak áztatva, megfelelő minőségűt, típusút). Természetesen 8 hetes korában is ehet tápot!

Az áztatásról megoszlanak a vélemények, sokan támogatják, mert ezzel jelentősen csökken a gyomorcsavar esélye. Mások azért nem áztatnak, mert a táp úgy lett kialakítva, hogy tisztítsa a kutya fogait. Ezt te döntsd el, hogy neked melyik a szimpatikusabb. Vannak, akik a kutya élete végéig áztatnak -főleg a nagytestű, gyomorcsavarra hajlamos fajtáknál.

Konzervre ne válts, csak nagyon kevés fajta van, amelyik valóban megfelelő és érdemes használni, de jellemzően azoknak az áruk is igen necces. De a legtöbbnek 80%-a víz, cukor, ízesítő szer, tápértéke szinte semmi nincs.

2012. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem a gyomorcsavarodás esélyét sokkal jobban le lehet csökkenteni, ha evés után 1 órára hagyjuk pihenni a kutyát. meg kell szoknia, hogy a reggeli séta után evés, aztán pihi. este ugyanígy. És tényleg fontos, hogy soha ne evés után vidd ki a kutyust sétálni, vagy ne akkor álljatok neki játszani. aktív mozgást mindig üres hassal, aztán ha evett, akkor szieszta van:)
2012. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!