Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy Szibériai...

Nagyon szeretnék egy Szibériai Husky-t de nem tudom hogy mien gazdinak kéne lenem és, hogy ez mien elkötelezetségekel jár?

Figyelt kérdés
kutya,husky,nevelés

2012. aug. 15. 10:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%
Csak azért írtam mert sokan írják hogy nem jó első kutyának. Szerintem ha valaki nagyon elkötelezett a fajta iránt, akkor simán belehet vállalni. De azért szerezz be róluk egy könyvet, vagy olvass a viselkedésükről jó sokat a neten. :)
2012. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

már van egy könyvem róluk

:) tudsz mondani olyan tenyésztöt akinek ujszülött husky-i vanak?

2012. aug. 15. 13:43
 13/18 anonim ***** válasza:

[link]


Keresd meg a lakhelyedhez legközelebb eső egyesületet, biztosan sokat tudnak segíteni neked.

2012. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia! Egyáltalán nem olyan vészesek, mint ahogy itt sokan leirják. Nekem két huskym van, első kutyáim és mégis megtudtam őket nevelni, nem szöknek meg semmi. Van náluk tekintélyem, pedig lány vagyok és nem is idős, csak 18 vagyok.Ha eléggé elkötelezett vagy a fajta iránt, akkor nyugodtan vállald be és foglalkozz vele sokat, meglátod nem fogod megbánni és nagyon jó kutyus lesz.:)

Ők az én kutyáim:

[link]

[link]

2012. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Megőrülök, ilyet még nem láttam, hogy "felemás" a szeme!

Gyönyörűek! :))))

2012. aug. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen.Pedig huskyknál nem egy ritka jelenség a felemás szem.:)
2012. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
5 napja az én kutyám újra kezdte a kaparást..( 3 éves husky szuka)
2012. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17%

ez hatalmas hülyeség. egy ember a gazdája, ez eddig oké. és szerinted a többi családtagot bántja? úristen. biztos téged imád a szüleidet meg megeszi. hogy gondolhat valaki ilyet? -.-

a husky nem szereti a meleget. gönyörű kutya, ezért tartják magyarországon is, de nem jó neki. szánhúzó kutya, ezt szereti csinálni, nem pórázon futkosni az utcán.

ha mindenképp husky-t akarsz, határozottnak kell lenned és sokat mozgatnod. nem azért, mert husky, hanem mert kutya. minden kutya hasonló elkötelezettséggel jár: a legfontosabb hogy elegendő testmozgást biztosíts a számára, mert ha nem, akkor lesz rossz, akkor szedi szét a lakást és/vagy a kertet. a második legfontosabb a fegyelem. legyél nagyon határozott, amit egyszer nem engedsz meg neki, azt sose engedd. te szabd meg a határokat, és tartsd is meg őket (pl. ha nem jöhet be a házba, sose engedd be!). a harmadik legfontosabb a szeretet. ez gondolom természetes, hogy szeretni fogod, úgyhogy ezt nem is részletezném.

sokat törődj vele. nem kell egész nap játszanod vele, csak minél többet, amikor csak ráérsz legyél vele! neki már az is öröm. nem kell vele foglalkoznod, olvashatsz egy könyvet, tanulhatsz, mindegy, ő szívesen fekszik majd melletted. :)

természetesen az etetéséről és az ITATÁSÁRÓL is gondoskodnod kell. víze mindig legyen, lehetőleg hideg és sok, főleg ebben a melegben. én vödörből itatom a kutyáimat, így elég naponta egyszer cserélnem. a vízet rakd az árnyékba, hogy ne melegedjen fel!

kiskorában kezd a nevelését, és sose hagyd abba! a legfontosabb hogy ismerje a nevét, szót fogadjon ha hívod, ha azt mondod 'nem', vagy elzavarod. a többi parancs is jó, hogy 'ül', 'fekszik', 'pacsi', stb, de ezek a lefontosabbak. a pórázon sétálást is kezd minél hamarabb, ahog megvetted, fel is rakhatod rá, hogy szokja. nagyon fontos, mert minél nagyobb, annál erősebb, márpedig te nem fogsz tudni megfékezni egy felnőtt huskyt.

sok sikert a kutyához! :)

2012. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!