Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy pulim és nagyon...

Van egy pulim és nagyon rossz. Próbálom megnevelni, de egyszerűen lehetetlen, vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
8 hónapos, rendszeresen foglalkozunk vele, és próbáljuk tanitani, de egyszerűen bem akar vagy nem tudom. Ha bemrgyek hozzá, 10 percen keresztül ugrál rám és nem tudom csillapítani, se lefogni. Harap, de játékból, de azért fáj. és egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele. Jól jönne egy kis segítség, vagy nevelési tippek.
2012. aug. 15. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rendesen le van mozgatva?
2012. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van egy "kiftója", a nyakörvet nem tűri, próbáltam, rá szoktatni, de miután másodjára meg látta a nyakörvet a kezemben, oda se jött hozzám, csak, ha letettem, és megvolt győződve róla, hogy nincs nálam.
2012. aug. 15. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na itt a hiba! Nincsen lefárasztva. Nem a kutya dönt, hogy mit akar. Ha te éppen nyakörvet akarsz rátenni, akkor köteles engedni. A kifutó lósz**rt sem ér egy pásztorkutyának. Azonnal kezdd megtanítani sétálni. 8 hónapos és nem sétáltatod? Legnagyobb hiba, amiért rendetlen. Rejts el a kezedben egy nyakörvet, és amikor odamegy, megfogod, és ráteszed. Pórázt rácsatolod, és nincsen kecmec. Kiviszed az utcára, már hajtani fogja az ösztön, remélem megy majd magától is.
2012. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha egy kifutóban éli az életét, akkor csodálkozol, hogy ha bemész hozzá se hall, se lát az örömtől? 8 hónaposan akkora mozgásigénye van, mint ide Lacháza.


A nyakörvet még nem tudja valami jó élménnyel összekapcsolni, de majd ha rárakod, kiviszed vele, tuti, hogy rögtön elsőre megtanulja , hogy ez jó dolog.


Vidd el sétálni, ez nem opcionális, sétáljatok vagy 2 órát, ha lehet el is engedheted (pl határban), engedd sokat szaglászni és utána kezdd otthon tanitgatni. Sok sikert!

2012. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és nehogy azt higgyétek, hogy ilyen balfácán vagyok, hogy nem próbáltam ezek után sem rátenni, múltkor 2 órát ezzel cívódtam, és semmi eredmény..
2012. aug. 15. 21:07
 6/11 harleynagyi ***** válasza:
egy kis kutya olyan mint egy 2 eves kisgyerek ha mindent meg engedsz neki akor O iranyit teged , Tedd azt mint mar elozo szemely is ajanlotta rendeszeresen minden nap ugyan abba az idobe vidd el setalni es ajalom nem a nyak orvet ha nem ami korbe megy rajta a testen mivel azal jobban tudod iranyitani hogy ne huzzon ...Nekem egy pitbull van 2 honapos volt mikor orrokbe fogadtam es majd nem 7 honap kellet hogy be tanitsam , mivel a porazon huzot vagy elkapta a porazt es rangatot vele ... Puli egy nagyon okos kutya fajta viszont terelo kutya igy rengetteg mozgast igenyel
2012. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) intézkedem már, ha pórázon nem megy akkor, megpróbálkozom a hámmal :)
2012. aug. 15. 21:39
 8/11 Dórifanni ***** válasza:
Szia! Én csak a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni. Kezdő kutyásként, a kölyköm érkezésekor nem volt semmi baj a kuytusommal, elolvastam rengeteg szakirodalmat és következetesen foglalkoztam a picinyemmel. Mégis úgy gondoltam jó volna, ha egy szakértő megmutatná nekem, hogy pontosan mit és hogyan kell tennem, hogy jó kutya váljék a jövevényből. Ezért felkerestem egy olyan embert, aki kijött hozzánk és ellátott rengeteg tanáccsal, megmutatott sok mindent és tisztázódtak bennem a dolgok. Ennek köszönhetően nincs probléma a kutyussal. Egyedül is lehet boldogulni, de nekem ez sokat segített h jó gazdi lehessek. Igaz te már ezen túl vagy és nagyobb a kutyus, de sokat segíthet egy hozzáértő! [link] ezt például javasolni tudom. Sok szerencsét!
2012. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. De ez, hogy kihívja ezt a hölgyet, 24.000be kerülne...
2012. aug. 16. 15:17
 10/11 Dórifanni ***** válasza:
Ha messze laksz akkor tényleg drága. Mást nem igazán ismerek, de nézz utána, hogy a lakhelyeden van e ehhez hasonló segítség!sok kitartást:D
2012. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!