Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Magyar Vizsla tartható bent?

A Magyar Vizsla tartható bent?

Figyelt kérdés

Ha kölyökként már bentre szoktatom,de közben kint is tartom lehetséges a benttartása?


Pl: Ha én iskolában vagyok,és senki nincs itthon akkor kint lenne,de ha hazajövök bent tartózkodna.

Meg éjjel bent is aludna.


Tudom nem nagyon egészséges,de nem erre vagyok kíváncsi....



2012. aug. 16. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

A szomszéd így tartja a vizsláját 4. emelti lakásban... Baromi sokat ugat és vonyít az az állat és ha ennyire ilyen kutyát szeretnél, akkor nem lennél ennyire hisztis hülyegyerek hogy márpedig te így tartod.

Tipikkóusan az a fajta, ami igényli a mozgást, a szabad levegőt, NEM !!!!! lakásba való.

2012. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
igényli a mozgást de embercentrikus kutyafajta,nem kerti kutya!! Miért ne lenne egészséges? Így lesz boldog a kutyád,hogy melletted lesz! Vidd el futni,játszani délutánonként pár órát és kiegyensúlyozott kutyád lesz ne aggódj!
2012. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első... Olvasd már el még egyszer a kérdést. Keretes házban lenne a kutya.

A kutyának az a legjobb ha a gazdival lehet és ha nincs ott nagyon jó lesz neki a kertben ellenni.

Jó dolga lesz ,persze séták mellett. Ez teljesen egészséges neki.:)

2012. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is bent van, ha otthon vagyunk. Ha nincs otthon senki illetve éjszakára kint van. Ha napközbe ki akar menni, akkor mutatja, kiengedjük, úgyhogy mozoghat amennyit akar, de sokszor mikor kint van is beáll orral az ajtóhoz, ha mozgást hall, mutatja, hogy jönne be. Csak tudja, hogy mi a jó neki.

Amúgy az egyik ismerősön panelban tartja a magyar vizsláját, rendszeresen leviszik sétálni, futtatni, jól nevelt, nem ugat, vonyít a lakásban feleslegesen. Tök jól megvan a kutya, arany élete van, úgyhogy szerintem simán belevághatsz!:)

2012. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jah és az elsőnek!


HA ÍGY TETSZIK: BAZI NAGY KERTÜNK VAN ÉS HÁZBAN LAKOM NEM PANELBAN!!! -_-

2012. aug. 16. 12:22
 6/10 anonim ***** válasza:
szia! a szembeszomszédunk lánya így tartja... igen lehet bent tartani... csak akkor legyen kutyaajtó ami akutya nyakán lévő nyakörvre nyílik ki csak....
2012. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Bárhol tartod, a legfontosabb, hogy foglalkozz vele, mozgasd le, naponta 1.5 óra séta, tanítás stb. Ha így csinálod, akkor egy kis szerencsével még a kertben sem fogja elvégezni a dolgát. (Mi kutyánk pl., nem piszkít a kertbe, ha Balatonon vagyunk) Egy panaeban tartott, de lemozgatott kutya lehet boldogabb, mint egy kertben tartott, akit soha nem sétáltatnak. És miért ne lenne egészséges? Tartsd tisztán, legyen rajta bolha, kullancs elleni szer, adj neki féregtelenítőt 3 havonta.
2012. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
a vizsla leginkább lakásba való vagy max vegyes tartásra.
2012. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bármilyen kutyát lehet, ha megkapja azt a figyelmet és törődést, amire szüksége van.

Nekem is mondták a 70 kg-s kutyáimra, hogy kerti kutyák, ne engedjem be.

De igénylik, hogy velem legyenek és miért ne tennék eleget ennek? Nem mellesleg én is szeretem, ha velem vannak.

Tényleg fontos, de nem minden azért a mozgás, azt lakáskutyánál is meg lehet oldani.

2012. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem. Tipikusan kerti kutya, mindenképp kell neki a mozgás, a friss levegő, de hogy ha úgy tartanád, mint ahogy írtad, abból szerintem nem lehet baj. Egy-két óra séta, egy kicsit játszol vele kint, aztán nyugodtan beengedheted, ha kielégítetted a mozgásigényét. A vizslák nagyon szeretik az ember társaságát, szerintem boldog ha a gazdi mellett lehet. Az megint más kérdés, hogy éjjel is bent aludna, mert akkor nem árt, ha szobatiszta, és egy elég nehéz és időigényes folyamat erre megtanítani (legalábbis saját tapasztalat szerint). Persze azt is hozzá kell tenni, hogy a vizsla nagyon tanulékony kutya, nem tudom, végül hogy jön0 össze a dolog, de azért sok sikert kívánok a neveléséhez! :)
2012. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!