Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a szibériai...

Mi a különbség a szibériai husky és az alaszkai malamut között?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet őket megkülönböztetni?

2012. aug. 16. 12:47
1 2 3
 11/24 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Laikusként dehogynem.

A huskyt a malamuttal,meg a lajkával,meg sokminden mással is :)

2012. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
nem szoktam összekeverni más kutyafajtákat, és kedves 17: 08-as! Csak azért jössz mindig avval, hogy laikus vagyok, mert álmodban nem fogsz annyit tudni a kutyákról, mint én.
2012. aug. 16. 17:54
 13/24 A kérdező kommentje:
nagyon sajnállak. olvastál valamit a kutyákról, és azt hiszed profi vagy. na épp ezért vagy te a laikus!
2012. aug. 16. 17:55
 14/24 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Lehet,hogy igazad van...

Olvastam valamit, valamikor tizenévesen.Aztán vettem egy kutyát,meg mégegyet,meg mégegyet, aztán elkezdtem kiállításokra járni,aztán lehozam egy almot, lehoztam mégegyet, aztán mégegyet...Aztán a mai napig hordom a kutyáimat kiállításra.

Elnézést,hogy laikus létemre meg tudok különböztetni egy malamutot egy huskyt egy lajkát vagy egy karéliai medvekutyát, ez utóbbiról gyanítom még csak nem is hallottál.

Mégegyszer bocsánat....

2012. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Képzeld, pontos leírást tudok adni a karéliai medvekutyáról, de tudod mit? Ha már így lerí rólad a laikusságod és nagyképűséged, nem kelek veled vitába, ilyen alakokkal nem érdemes...
2012. aug. 16. 19:38
 16/24 A kérdező kommentje:
NORMÁLISAk válaszát várom!
2012. aug. 16. 19:40
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez itt kérem, óvoda?!
2012. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
nem óvoda, kedves utolsó ! csak éppen egyesek nem képesek rendes válasszal előállni! Te képes vagy rá?
2012. aug. 17. 09:07
 19/24 Amarok ***** válasza:
100%

A sok nagyokos válaszolónak írnám:

A malamut is többféle színben létezik a standard szerint!

Szám szerint 8 féle színben pompázhat a malamut, az egyenletes hófehér színtől , a vörös-fehéren keresztül a fekete-fehérig!


A kérdezőnek írnám:


Nagyon nagy a különbség a malamut és a husky között és nem csak küllemben.

Természetükben is mint tűz és víz.

A malamut ( gyanítom a mérete miatt) kiegyensúlyozottabb , nyugodtabb . A husky pörgősebb .

Ez jól látható a szánhúzó versenyeken is.

A husky gyorsabb.

A faroktartásról:

A malamut farka a hátára kunkorodó de ha nincs semmi történés , vagy csak unottan álldogál akkor ő is leengedi maga mögé függőleges pózba.

A husky a farkát mozgás közben sarló szerűen vagy vízszintesen tartja , míg álló helyzetben a farok függőlegesen lóg.


Nekem csak ideiglenesen volt egy huskym akit mentettem , de 3 nap után azt mondtam , hogy soha többé...... :))

A maláim soha nem szöknek , míg a husky az első adandó alkalommal meglépett......

Szerencsére hamar találtam neki nagyon jó gazdát!


A méretbeni különbséget szeretném az alábbi 2 képpel szemléltetni!

Az első képen elől egy 8 hónapos husky szuka van míg mögötte egy 4 hónapos malamut szuka áll:

[link]


Egy husky szuka és egy malamut kan:

[link]


Remélem segítettem.

2012. aug. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm utolsó!! Nagyon körültekintő válasz, köszi. azt hiszem már nem keverem őket.:)
2012. aug. 17. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!