Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert mindig a seta alatt jön...

Miert mindig a seta alatt jön ra a kutyamra a kakilhatnek? Ra lehet szoktatni, hogy vagy elötte, vagy utana csinalja?

Figyelt kérdés

Mar 8 eves, tacsko keverek. Kicsi koraban nem setaltattuk, mert eleg nagy udvarunk van, msot viszont szeretnem neha setalni vinni, de mindig pont akkor kakil, mikor epp olyan helyen vagyunk, ahol nem kene. Lehet ezt "szabalyozni"?

Illetve a masik kerdes, a kutya közterületen sehol sem kakilhat? Gondolok itt olyan füves területre, bozotosra, ahol amugy nem jar senki. Onnan is fel kell szedni? Különben büntethetnek? Köszi!


2012. aug. 16. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol kakilhat, de mindenhonnan fel kell szedni. Azért séta közben kakil, mert kutya. A kutyák már csak ilyenek. A mozgás meghozza az ingert. Egy több órás séta/túra közben akár ötször is kakilnak, mert ez nem csak az ürítés célját szolgálja, hanem egyúttal terület megjelölés is, akár csak a pisilés.
2012. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudod szabályozni, hogyha leviszed a kutyát akkor mikor tegye a dolgát. Örülj neki, hogy nem a lakásba ürít....mért olyan nagy probléma ez?

Amúgymeg igen jobban jársz ha felszeded utána! Ezzel másoknak is jót teszel nem csak magadnak a büntetés elkerülése miatt.

2012. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsit kezdö vagyok a temaban, szoval köszönöm a valaszokat!
2012. aug. 16. 19:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a kutyák akkor ürítenek, ha indulnak sétálni, mozogni "vadászni". ezt általában a póráz ingere már kiváltja, megteheted, hogy kicsit felspannolod, majd csak akkor teszed rá a pórázt, ha ott az udvarban elvégezte a dolgát. de akkor azonnal póráz, és indulás. így esetleg rá lehet nevelni, hogy még az udvarban kakkantson.

nekem a fordítottját sikerült elérni a régi kutyámnál, sétakor ő menni akart haza (vacsizni) én viszont szerettem volna, ha még gyorsan sz@rik egyet. így szépen-lassan ránevelődött (nem szándékosan csináltam amúgy), hogy ha nem volt kedve sétálgatni, akkor gyorsan pottyantott egyet, én pedig jutalomból rögtön fordultam is vele haza.


egyébként ahogy írták, csinálhatja bárhol, csak össze kell szedned.

2012. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó döntés, hogy kihordod a kutyát sétálni, ügyes vagy.

Egyébként ez azért van, mert a kutya alapvetően tiszta állat, és számára nem jó, ha a saját életterében kell piszkítania. Nem véletlenül van, hogy a kutyákat nem lehet alomra szoktatni.

Az én kutyám kölyökkorában kutyapelenkára volt előnevelve, és kb. 3 éves koráig le is volt neki téve a lakásban. De utoljára 8 hónaposan ment rá pisilni, onnantól soha többé. Inkább kibírt 4-6-7 órát, és megvárta, hogy levigyem sétálni.


Én a kutyakakival úgy vagyok, hogy ahol házak vannak, járda, emberek, ott felszedem. Mert amúgy pest külvárosában élünk, egy patakparton szoktunk sétálni, mindkét oldalán nagy füves, erdős részekkel. Na ott nem szedem fel, mert ott csak kutyások járnak, és a kutyák amúgy sem az ösvényen kakilnak, hanem beljebb.

A kutya bárhol kakilhat közterületen, de föl kell szedni. Nem sok esély van rá, hogy pont egy közterületes szeme láttára hagyod ott a kakit, de ne ebből indulj ki, hanem abból, hogy másokat ez nagyon zavar. Sokan haragszanak, ha kutyakaki van mindenfelé.

Undorodsz tőle, azért nem szeded fel?

2012. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De jó neked!!! Az enyém bezzeg van, hogy másfél órás séta alatt nem kakil, majd mikor hazaérünk rögtön a kertbe végzi el. Szoktam is kérdezni, minek tartja fejben? :)


Nekem az tünik jobbnak amúgy, ha kint végzi, de Te tudod...

2012. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*kertben
2012. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy nem követeli ki minden sz@ráshoz a sétát. :-)

Bár mi panelban lakunk az én kutyám nem sz@rik a "kertbe" (a ház előtt van egy kevés füves terület) és ha elmegyünk sátrazni akkor a 20 hektáros "kertbe" nem teszi ezt, hanem ki kell vinni messzebbre (hiába van nálam zacsi, hogy felszedjem... elöször fél órácskát sétálunk a bejáratig ott elszalad pár métert és már teszi is a dolgát... persze ott is összeszedem mert az is hozzá tartozik a sétához).

2012. aug. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazabol a kutya az udvaron van, van egy elkeritett területe, ahol a dolgat is vegzi, es onnan mindig összeszedem. Szoval nem mondanam, hogy undorodok töle, vagy ilyesmi. Inkabb az zavar, hogy ahol setalni szoktunk, sehol nincs kuka, szoval vegig a kezembe kell vinni a kakisszacskot...:S
2012. aug. 17. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!