Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutyaiskola...

Mennyibe kerül egy kutyaiskola? Hogy működik ez az egész "program"? Megéri menni a kutyámmal aki nagyon okos?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy,hogy működik egyszerre többen vannak ott?Pórázon tanítanak?Ha a kutyám már tud valamit amit a többi kutya akkor...?Egyébként nem vezérszavakat szeretnék tanítani neki,mert már "szinte" minden vezényszót tud,nem is a falkavezérséggel van gond,csak azért biztos használ ez a kutyaiskola nem?Mennyibe kerül?Lécci segítsetek
2009. júl. 22. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a Mosonmagyaróvári gyakorlatot ismerem valamennyire.

Ott befizeted a tagdíjat 6000Ft/év, és utána viheted a kutyust. Elötte érdemes tárgyalni pár emberrel mit javasolnak neked. Milyen fajta kutyád van? Lehet nincs is rá szüksége ;)

2009. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk Nyíregyházán több kutya iskola is van ahová mi járunk 1500ft a negyedéves tagdíj és alkalmanként 500ft a foglalkozás, ez heti 2 nap (szombat,vasárnap) de ha egy nap mész az sembaj!!! tehát egy hónapra 2ezer ft. 4hónapos kortól lehet vinni a kutyát a kölyökovi csoportba itt 1éves koráig maradhat de ha jó képességű a kutyád akár fél évesen is átmehet haladó1-be később haladó2 stb... de most indultak engedelmességi vizsgák is aminek 18ezer ft az ára 8 hetes kurzus. 1éves kortól,ha nincs is engedlmességi vizsgád örzővédőzhetsz is,vannak még agility edzések is meg még egyéb dolgok!!!mellesleg ha a kutyád sok mindent is tud ott kiderül majd számodra is h azért vannak hiányosságai,problémái!!!mindenképp érdemes sőt én véleményem szerint minden fajtájú és keverék kutyának KELLENE járnia,a szocializáció érdekében is,mert ez neki egy jó program és neked is az!!! és egy fontos dolog,mert ezt az emberek nagy többsége nem tudja a kutya suliban TE TANULSZ ÉS NEM A KUTYA,te amit ott megtanulsz azt otthol sok gyakorlással együtt sajátitjátok el ez fontos!!! szia
2009. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát inkább azt szeretném,hogy ne jöjjön rá a makacsság,mert akkor is megcsinálja csak szenvedve és ugy meg nem jó csinálni vele akármit is.Hát igen 13 vagyok és biztos nem ugy tanítok meg neki akármit is mint ahogy kellene ,de tudja a dolgokat :) -

Beagle keverék a kutyám és az agillity jól megy neki (akertben póráz nélkül) a kerten kívül csak pórázzal,mert nagyon butus ha elengedem ezzel a problémával beszéltem egy diplomás kutyaoktatóval és segített nekünk hát már kezd javulni ,de még nem az igazi :) meg hát biztos,hogy fegyelmesebb lesz hozzám szokik mégjobban naggyobb lesz köztünk a kötelék és én tudok majd a "nyelvén" :)

Már csak az érdekelne,hogy ,hogy folyik le egy ilyen óra?Mindenhol máshogy?Vagy egyszerre több kuty van meg ezek a dolgok érdekelének még.Még nem tudom,hogy történik nállunk felvettem a kutyaiskolával a kapcsolatot skypon,de még nem értem el.KÖszi a válaszokat +pontot kap mindenki :)

2009. júl. 23. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
megint én vagyok a nyiregyi! nálunk ugy van és sztem máshol is h sok kutya van együtt,van h 30an vagyunk egy csoportba,elkezdődik a foglalkozás bemegyünk a kapun levesszük porázról a kutyákat játszanak ismerkednek 15 percig aztán pórázra vesszük őket és 15 perc munka,aztán megint 15 perc játék és megint 15perc munka aztán megyünk haza! nálunk így zajlik és sztem ez a lehető legjobb,mert közbe sokat játszk a kutya!!! Az oviba tanuljuk az alap engedelmességet (ül,fexik,marad,lábhoz,áll és ezek kombinációit) ezt úgy csináljuk h 1 nagy kört alalkítunk és körbe körbe sétálunk a kiképző adja a vezényszavakat és azt nekünk teljesiteni kell akinek nem megy annak segít,tanácsot ad!!! Aztán van olyan feladat is "falkamozgás" h együtt vagyunk gazdik kutyuk szanaszét és egyszer csak elkezdünk szaladni a kutyák utánnunk és megállunk vhol és bekell hivni őket! Van h elbujunk addig a kutyusokat megfogják kiabálni kell neki h keressen meg...tök jó dolog!!!
2009. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ohh köszi aranyos vagy +pont megy :)

Más is leírná náluk,hogy működik a kutyasuli?

2009. júl. 23. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:

5-6000 szokott lenni havonta, de persze ez csak az átlag.

Én is már szinte mindent tudó kutyámmal mentem, de élvezzük, mert már csak a foglalkozás meg a jutalmazás végett is szereti csinálni a régóta ismert feladatokat is. Na meg gyorsan átkerültünk a haladó csoportba, aztán a vizsgára készülők közé, szóval ne félj, hogy megragadtok az oviban.

Igen, általában pórázon kezdik az oktatást, de kell is, mivel sok kutya között nehezebb kontrollálni a dolgokat, sok a verekedős meg a lusta, ilyesmik... Jó buli, szerintem próbáld ki, az első alkalom sok helyen ingyenes is, úgyhogy gond nélkül belekóstolhatsz.

2009. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is :)

+ pont :)

2009. júl. 23. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!