Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Két nagyobb testű kutyánk mellé szeretnénk egy közepes vagy kisebb termetűt, aki csaholós és jó jező kutya. (Mivel a két maci inkább mindenkinek megörül aki jön hozzánk és csak a termetével ijeszti meg az embert) Azt már megfigyeltük, hogy ha az egyik elkezd ugatni, akkor követi a másik is, de ezt csak ritkán kezdik el, általávab boldogan rohannak a kapunak... pedig próbáltuk már tanítani őket.

Mik a tapasztalataitok, melyik kutyafajta felelne meg nekünk a leginkább? (fontos, hogy ne legyen hosszúszőrű)



2012. aug. 17. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
beagle esetleg?bár nekem még nem volt,de szerintem megfelelne.
2012. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
A puli nagyon ugatós. Ő biztosan megfelelne a célnak.
2012. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A beaglet mi is néztük, de az ismerettségi körünkben senkinek sincs, így véleményt sem tudtak mondani.

A puli nagyon édes, de féltem a szőre miatt, mivel nem homokvidéken lakunk, így egy kisebb esőzés után is hatalmas sár van mindenütt és nem tudom, hogy mennyire koszolódna... vagy nem lenne olyan vészes?

2012. aug. 17. 11:47
 4/11 anonim ***** válasza:
A puli mondjuk pont extra hosszú szőrű, viszont a pumi kiváló választás lenne.
2012. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 petrusi ***** válasza:
Közép vagy törpeschnauzer.Kozmetikushoz kell hordani 2 havonta, nem vedlik, tehát semmi probléma nincs a szőrével.
2012. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk spánielek vannak,tökéletes örző-védők.
2012. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a pulinak a szőrével van a baj, akkor pumi vagy mudi. Ők is nagyon jó jelzőkutyák.

Beagle-t pedig ne.

2012. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
előző kommentelő: beagle-t miért ne?
2012. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A terrierek jó jelzőkutyák (pl. foxterrier). A bulldogok meg minden tőlük telhetőt megtesznek a kis testükkel, hogy ne engedjék be az idegeneket.

A beagle-t is ajánlom.

2012. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Beagle-t azért ne, mert van velük jó sok tapasztalatom. Imádnivalóak, de erre ne.

Sok beagle nagyon ugat, ha elsétál valaki a ház előtt, de nagyon sok farokcsóválva, és ha benyúlnak megsimogatni, rögtön bújnak. Plusz fázósak, és nem tudom, a kérdező télen bent tartaná-e, de mondjuk bentről nehezen tud jelezni. Plusz ritka az ilyen makacs fajta, és nagyon le kell őket fárasztani, hogy ne rongáljanak, ami napi 2-3-4 óra foglalkozást, sétát, tanítást jelent. Na ezért ne.

2012. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!