Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Közepes testű kutyát szeretnék. 13 éves fiú vagyok, átlagos testalkattal.

Úgy tartanám a kutyát, hogy délután 1, este másfél órás séta egy nagy réten, ahol leengedném a pórázról és futkározhatna.

Este velem aludna a a szobámban, amíg suliban vagyok addig az udvaron lenne, illetve játszana a másik, 2 éves kaukázusimmal. Természetesen nem egyből, előtte összeszoktatnám őket lassan, rendesen, nem elkapkodva.


Tulajdonképpen ennyi lenne.

Nem a legokosabb kutyáról van szó. elég ha az ül, marad, gyere ide parancsokat tudja.

olyat szeretnék, akinek csak én vagyok a mindene, tehát egygazdis, idegenekkel kételkedő, nem bízik bennük.


Na legyen annyira makacs, önfejű, tegye meg azt amire kérem.

És a legfontosabb, hogy szeressen szeressen és szeressen.


Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mert mindenképp menhelyről szeretnék befogadni egy max. 3 hónapos kutyát.

Lehet keverék is, csak tudjam, hogy milyen lenne számomra megfelelő.


2012. aug. 10. 22:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Figyelj... ezek a tulajdonságok nem a fajtájától függenek hanem a kutya személyiségétől, neveltetésétől.
2012. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Dalmata jó lenne, de ő elég fázós, tehát hidegben nem csak éjszakára kéne beengedni, hanem nappalra is.
2012. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

De a dalmata nagytestű nem?

Nekem akkor kellene mint egy beagle, vagy mint egy border collie.

2012. aug. 10. 22:59
 4/29 shelli ***** válasza:
Én itt találtam az egyik kutyusunkat. [link] Menhelyfüggő, de Ő ingyen volt teljesen, és el is hozták kb 100km ről hogy lássák jó helyre kerül. A menhelyi keverék kutyusok nagyon hálásak, és minden fiatal kutya könnyen tanítható. Mivel két nagy kutyátok már van van közepes testű kellene melléjük. A többiben meg segítenek a menhelyen dolgozók.
2012. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Neem, csak egy nagykutyánk van, aki 2 éves :D


És nagyon valószínű, hogy menhelyről lesz, csak azt szeretném tudni, hogy melyik fajta lenne nekem megfelelő.

2012. aug. 10. 23:05
 6/29 anonim ***** válasza:
Nincs a közelben menhely?Vagy fajtamentők? Menj el önkénteskedni,vagy próbáld úgy rávenni apudat a kutya beszerzésre,hogy csak átmenetileg veszel magadhoz ideiglenes gazdiként kutyát.Akár spánielt,cavaliert kifejezetten ajánlom vagy uszkárt,goldi keveréket stb.Ha látja hogy jót tesz neked az új kutya,talán megenyhül.De akkor nincs rontás a suliban,hanem inkább javítani kellene,meg neked se hiányozna a haverság,sőt lenne kutyás ismerős,kutyás társaság.
2012. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

De van ilyen, Miskolci vagyok.

Innen lenne majd az egyik menhelyről.


Pontosabban fogalmazva Nyékládházi vagyok. de akkor sincs messze miskolc

2012. aug. 10. 23:08
 8/29 petrusi ***** válasza:
Egy schnauzer jellegűt ajánlanék, fajtamentőnél fajtatisztát is találhatsz,.Azért mondom a fajtamentőt, mert mondjuk egy labrador-schnauzer keveréken nem biztos, hogy tapasztalni fogod a schnauzer jellemét, a kemény területőrzését,a gazdája védelmezését bármi áron és a feltétel nélküli szeretetet.
2012. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Az előző kérdésnél is írtam, nem kéne a kauval összebarátkoznod??????


Amúgy keress meg minket Facebookon (Minimentő állatvédők), valszeg ott is találsz megfelelő kutyit.

2012. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Egyedül biztosan nem tudnék vele összebarátkozni.

Már leírtam nem egyszer, de a kedvedért ismét leírom.


Neki apa a falkavezér. Csak rá hallgat. Csak vele képes játszani.

Ha én játszok vele, akkor vagy leszarja amit mondok, vagy pedig elmegy a labdáért, de tiszta erőből nekemugrik, ezzel engem nekicsapva a kerítésnek, vagy feldönt.

Tehát ez kihúzva.


Sétálni megint nem tudok vele egyedül, mert ő sétáltat engem, nem én őt, és ha mondom neki h marad! vagy hogy Ül! akkor is megy a saját feje után.

Rám nem hallgat egyszerűen.

Apa úgy van vele, hogy majd összebarátkozunk, meg ha idősebb lesz akkor megszeret és hallgatni fog rám. Ez nem így megy.


remélem érthetően fogalmaztam.

2012. aug. 10. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!