Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor múlik el végleg az...

Mikor múlik el végleg az altató hatása?

Figyelt kérdés
A kutyusomat ma 11-kor kezdték műteni, 40 perc múlva ébresztették. Azóta próbálja emelgetni a fejét, fél órája pedig már sikerült felülnie, de alig tartotta a fejét, aztán ismét lefeküdt. Úgy látom, hogy a sebe is nagyon fáj szegénykémnek. Ez normális, hogy még mindig ilyen kába? Az orvos azt mondta, hogy kb. 3 óra múlva megy el az altató hatása, de az már letelt.:S Nagyon aggódom miatta!:( Tudok valahogy segíteni neki, hogy hamarabb túllendüljön a nehezén?
2012. aug. 17. 15:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ivartalanítása volt.
2012. aug. 17. 15:59
 2/12 anonim ***** válasza:
Én csak a nyuszimról tudok nyilatkozni, őt fél 1 körül hoztam haza anno, és csak 4 körül ébredt fel, 5kor már mászkált kicsit, de még akkor is kába volt. :)
2012. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mysticista ***** válasza:
12 órán át még hatása alatt van! nem ehet, és jobb ha minél később iszik, mert félrenyelhet.
2012. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Holnap reggelre múlik el teljesen, ma még kába lesz.

De reggel meg fájni fog szegénynek, nem lesz jó kedve!

2012. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amint kiírtam a kérdést, felült és el akart indulni.:) Segítettem neki, mert azonnal futni akart és el is esett. A gallért mindenáron le akarja szedni magáról.:S Most átmenetileg szétvágtam az egyik harisnyámat és azt adtam rá, hogy ne nyalogassa. Amikor csak fekszik, akkor nincs gond vele, csak elindulni nem akar benne.:( Így nem tudom hogy fogunk sétálni, bár egyelőre úgysem engedem el pórázról.
2012. aug. 17. 16:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem már most is fáj szegénykémnek.:( Sokáig fog fájni neki? A dokitól nem lehet kérni fájdalomcsillapítót, vagy attól is csak kába lenne?
2012. aug. 17. 16:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi tegnap háromnegyed 7-re mentünk ivartalanításra. Végigvirrasztottam az éjszakát. Még most is kába a kutyus, leginkább alszik, de már mászkál és iszik. Enni csak pépeset kapjon, és leveses szerű dolgot, nekünk ezt mondta a doki. Illetve azt mondta, hogy adhatunk neki fájdalomcsillapítót, már elfelejtettem milyen fajtát mondott, de én azt veszem észre rajta, hogy nem fáj neki. De írok privátot mert én is nagyon aggódom. :(
2012. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérhetsz a dokitól is fájdalomcsillapítót, de ha nagyon szenved, akkor adhatsz neki algopyrint. Nem kell, csak mondjuk egy fél. Ez az egyetlen humán fájdalomcsillapító, ami nem okoz szervkárosodást a kutyának. Ibuprofen, algoflex, stb... mind nagyon durva mellékhatásokkal járnak, mint pl. gyomorfekély. Ma egész nap kába lesz, se enni, se inni ne adj neki amíg nem tiszta teljesen, mert félrenyelhet. Jobbulást :)
2012. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Közben felhívtuk a dokit, mert ez a kis lüke vagy fekszik egy helyben vagy az ágyra ugrál fel-le. Elvileg nem lesz tőle baja, de gondolom nem lesz ilyen virgonc, ha elmúlik a fájdalomcsillapító hatása.:S Az algopyrint az orvos is mondta most, úgyhogy ha nagyon nem bírja, akkor kap egy fél szemet. A szívem szakad meg érte!:(
2012. aug. 17. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, mire ezt olvasod valószínűleg már semmi baja nem lesz a kutyusnak, hamar túlteszik magukat egy ilyen beavatkozáson. Az enyémet egy délután ivartalanították, másnap reggel ugyanolyan virgonc volt, mintha mi sem történt volna, azzal a különbséggel, hogy nagyon éhes volt.

Már csak arra figyelj, hogy ne magának szedjen varratot. :)

2012. aug. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!