Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gondokkal járhat egy...

Milyen gondokkal járhat egy kölyökkutya túletetése, elhizlalása?

Figyelt kérdés

Kérlek irjátok le, hadd mutassam meg a szüleimnek, mert én már unom ezt a sok veszekedést ez miatt.

Van két kutyám, ami teljes mértékben az enyém. Ők meg folyton beleszólnak, legfőképp az etetésbe, ráadásul adnak is neki és túletetik. Már 3-szor hányt is miattuk, mert annyira bezabáltatták, meg én úgy látom, hogy kicsit fogyhatna is. De hiába mondom, hogy ne szóljanak bele a dolgaimba, meg hogy nincs közük a kutyáimhoz, szerethetik őket meg minden, de ne etessék össze vissza...

A felnőtt kutyámra is azt mondják, hogy sovány, pedig sem a gerince, sem az oldalbordái nincsenek ki, teljesen jó súlyban, csak most nyár van és nem téli bundája van és ez látszik. De a súlyával semmi gond, még is evvel is piszkálnak. Én tisztában vagyok a elhizás, túletetés következményeivel, de hiába magyarázom... Ők azt mondják, hogy a kölyökkutyát nem lehet elhizlalni, mert az még növésben van, hadd egyen amennyit akar... Nagyon bosszant már a dolog és elegem van, főleg, hogy evvel kockáztatják az ÉN kutyáim egészségét... Mindig ezen veszekszem velük, de nem tudok hatni rájuk. Hátha megmutatom amit ti irtok és elgondolkodnak, mert már nincs jobb ötletem ennél...


2012. aug. 17. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd el őket a dokihoz az ő szavára már csak adnak !:)
2012. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy fajta kutyát se szabad túletetni, de főleg nem a nagytestűeket, mert az izületeik kárára megy, a kutyának fájdalom és a ti zsebeteknek pénz. A kutyatápokon fel van tüntetve a napi adag és azt el kell elosztani napi 3 felé. Az adag változhat a kutya igényinek függvényében de azt már ki lehet tapasztalni.Egy keveset mozgó kutya esetében lehet kevesebb is. Azon kivül esetleg csak jutalomfalatokat szabad adni. Ha túl sokat kap enni a kutya akkor hányás és hasmenés lesz belőle, ami lehet veszélyes is és akkor már gyógyszer is kell neki. Ha nem száraz kaját kap akkor is oda kell figyelni, hogy mit és mennyit kap, mert vannak ételek amit mi fogyasztunk nekünk jó de nekik nem (pl. rostos ételek, krumpli stb).
2012. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
megterheli az ízületeket, a szívet, kevesen tudják, de még átmeneti májelégtelenséget is okozhat a kutyáknál a normálistól eltérő táplálkozás (a túl kis és a túl nagy mennyiség egyaránt)
2012. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közepes méretű kutyusról van szó.

2012. aug. 17. 23:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagyis huskyról. Ráadásul majd szeretnék velük sportolni is. Szóval tényleg nem lenne jó, ha valami baj lenne velük a szüleim miatt...:S
2012. aug. 17. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:

túletetés, elhízás esetében kb ugyanazokra lehet számítani, mint az embereknél:

magas vérnyomás, szívproblémák, cukorbetegség, szívinfarktus, izületi panaszok, stb. stb.

de ahogy az előbb is írták, vidd el őket is a legközelebbi kontrollra és kérd meg az állatorvost, magyarázza el nekik.

egyébként biztos téged sem tömtek kis korodban, tisztelhetnék ennyire a kérésed a kutyáiddal szemben is!!!!


Tisztelt kutyaetető Szülők!


kérem tartsák tiszteletben gyermekük kérését és hagyják Ő maga gondoskodjon a saját kutyáiról.

biztos nagyon szeretne saját maga gondoskodni róluk.

ha Önök is ennyire szeretik a kutyusokat, azt ne felesleges táplálékkal, hanem inkább egy simogatással vagy fésüléssel mutassák ki.

Higgyék el, többet tesznek így a kutyákért és a gyermekükért is!!!!!

2012. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!