Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a szibériai husky-t és az alaszkai malamutot?

Figyelt kérdés

mármint tudom, az alkat, meg a farok tartása, meg a természetük, meg néha a szemszín, meg bunda, de lehet a bunda egyforma, a szem is, a természet az most nemlényeges, kívülről az nem látszik, én most külső jellemzőket kérdezek.

Tehát a farok tartása nem egy biztos pont, és mondjuk képeken az alkat se olyan feltűnő.


De tudtok mondani olyan eltérést, amiben mindig különböznek, és amiben nem lehetnek egyformák, vagyis egy biztos pont, és jól látszik?



2012. aug. 18. 12:29
 1/9 anonim válasza:

[link]

Itt mindkettőt megtalálod.

2012. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A malamut nagyobb mint a husky es tombabb az orra.Nekem huskym van.A husky kisebb alkatra es mas az orra es a pofija.
2012. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a malamutnak tompább az orra? És erről mindig meg lehet őket különböztetni??
2012. aug. 18. 13:16
 4/9 Amarok ***** válasza:

Mindkét fajtáról hiteles képet kapsz ha az alábbi honlapot alaposan tanulmányozod:

[link]


Az a mindenkilapja akármi egy vacak tele hibákkal és hülyeségekkel ..... :((

2012. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi, jó az oldal, de tudtok mondani olyan biztos különbséget a 2 fajta között, amiről biztos meg tudom őket különböztetni?? mert ezt kérdeztem :))
2012. aug. 18. 20:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen,az orra a malamultnak masabb,tompabb mint a huskynak,ez mindig segit megkulonboztetni oket!En errol mindig eszreveszem a kulonbseget,ha ket fajtiszta kutyarol van szo,es nem kevedtek mar,mert olyan is van azert.
2012. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. aug. 19. 09:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem simán meglehet különböztetni őket általában. Oké képen talán nem annyira könnyű,, meg lehet nekem azért könnyebb mert huskykat tartok.

Fejük az egészen más.

[link]

[link]


Más a fülük tartása is pl. A malamutnak jobban szétáll. Szélesebb a feje, tompább az orra stb.. Meg az alkatja is más, ha a testét nézed.

2012. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp olvass utána a neten.

Farok tartás pláne nem, a szem abszolut nem biztos pont (ha a szeme kék, ezüstös vagy felemás, akkor az Husky), a bunda is lehet hasonló. A Huskyé ránézésre kicsit drótszőrű benyomást kelthet. Ez mind tény... Viszont ezek nélkül, egy - ezektől a fajtáktól - idegennek sokat nem tudok mondani, amivel meg lehet különböztetni. Maximum felhívom a figyelmet...


Husky:

Kisebb méret, "törékenyebb" ugyanakkor zömök alkat, úgymondanám, hogy róka-szerűbb, mint a malamut (ha nem is jó jellemzés). A fej forma, a hegyesebb fül, az orr mindenképp keskenyebb, hegyesebb (ezek által hosszabbnak tűnik, mint a malamuté.

Malamut:

Nagyobb, sokkal zömökebb vagy mondom úgy masszívabb testalkat. "Macisabb", mint a husky. A feje szélesebb, laposabb, a füle kerekebb végű, az orr is szélesebb, így rövidebbnek is tűnik.


Sokszor a kicsiket szinte megkülönböztetni sem lehet. A törzskönyv mérvadó (de megjegyzem, volt időszak, amikor nem a vérvonal, hanem a pénz beszélt a könyv kiadásakor). A szülőket mindenképp meg kell nézni. Habár van, amikor a szülő sem mérvadó.

Foglalkoztam mindkét fajtával, a lényegesebb különbségeket el tudom mondani, a többi részlet, ahogy egy korábbi válaszoló írta írta, a szánhúzó klub weboldalán fenn van. Érdemes elolvasni a jellemzéseket.

2013. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!