Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt allatorvos? Vagy...

Serenity-cica kérdése:

Van itt allatorvos? Vagy valaki aki tenyeszto? Valaki aki ert a szulo kutyakhoz?

Figyelt kérdés
van egy kutyam, akit 4 es fel honapos koraban egy nagyon kedves, szereto szomszedunk fejbe akart loni, de elvetette es hasba lotte. akkor az allatorvos azt mondta, hogy nem eli tul, de tul elte. akkor azt mondtak nem szedik ki a golyot, mert felesleges, de kolyke nem lesz soha. ezert nem ivartalanitottuk sem a kant sem a szukat, mert feleslegesnek tartottuk. egy honappal ezelott eszrevettem, hogy kerekedik a kislany. akkor azt mondta az allatorvos, hogy hat valoszinu kolykok lesznek (szemelyesen nem latta) es ha megszulettek a kolykok, akkor majd utanna ivartalanitjuk. a kutyus most 2 eves. akkora, mint egy hordo hatalmas csungo cicikkel. nyuglodik nagyon, nehezen mozog. enni keveset eszik (hust barmilyen mennyisegben, de mas nem kell), inni iszik, de nem sokat. az allatorvosunk nyaral, szoval hozza nem tudom vinni. kocsink most nincs, es gyalog nem hiszem, hogy kibirna tobb kilometeres utat egy masik allatorvosig. a kerdesem az, hogy az ilyen hatalmas cicik normalisak? honnan lehet tudni, hogy nem alvemhes? olvastam neten, hogy a combhajatanal kell nezni a hasat, hogy ott rugnak-e a kiskutyak, de en semmit nem erzek. azt sem tudom tenyleg jo helyen nezem-e. illetve azt is olvastam, hogy szules elott veres folyasa van, ha pedig meghalnak a kiskutyak benne, akkor zoldes-sargas. ez igaz? neki is van folyasa, de neki neha atlatszo, neha tejszeru. a folyast kb. 3 napja vettem eszre. ez normalis? elnezest a hosszu irasert, de semmit nem akartam kihagyni! ha valakit tud, akkor kerem segitsen!

2012. aug. 18. 17:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ügyeletes állatorvos? Fent van a neten a lista, ahol ki tudod keresni a Ti körzetében én kit kell hívni.
2012. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ilyet szerintem nem csinálhat az állatorvos,hogy nem szedi ki a golyót a kutyából,akár el is fertőződhet a seb vagy vérmérgezést kap a kutya.Ha már ennyire meg van dagadva a cicije akkor nem sok idő van az ellésig ezért már nem lehet ivartalanítani.Nem tudod hogy mikor tüzelt?Mert akkor ki lehetne számolni,hogy kb.mikor fog elleni.Az ellés után pedig mindenképpen ivartalanítsátok mindekettő kutyát vagy ha erre nincsen lehetőség akkor a szukát mindenképpen.
2012. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
nem akarok allatorvost hivni, ha ez termeszetes. hetfon jon vissza a dokink. akkor akarok orvost hivni, ha ez nem normalis. a parom meg a baratnom szerint tul ra vagyok kattanva, de szerintuk nincs semmi baj. meg azt is olvastam, hogy amig eszik, iszik es mozgolodik meg nincs sargas-zoldes folyasa, addig nincs gond. csak szeretnem, ha ezt valaki megerositene. mert ha olyan szerint aki ert ehez nem normalis, akkor allatorvost hivok.
2012. aug. 18. 17:30
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem ártana tudni hogy mikor tüzelt?!
2012. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
azt mondta azert nem szedi ki, mert oruljunk hogy el es ne bolygassuk. kapott rengeteg szteroidot, infuziot. sokmindent. majdnem egy oran at szurkaltak szegenyt. nem tudom mikor tuzelt, mert azt mondtak nem lesz kolyke, igy nem figyeltunk erre oda. mindketten ivartalanitva lesznek. csak nem akartuk, mert ha nem lehet pici, akkor ugy gondoltuk felesleges. mindjart toltok fel kepet az anyukarol.
2012. aug. 18. 17:37
 6/21 A kérdező kommentje:
de olyan 2 honapja voltak aprobb morgasok es olvastam, hogy ez a tuzeles miatt lehetett. pontosan nem tudom sajnos.
2012. aug. 18. 17:38
 7/21 A kérdező kommentje:
2012. aug. 18. 17:43
 8/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már csak pár nap van hátra az ellésig.Készítsd neki elő az elletőládát,szerezz be egy infralámpát és hívd az állatorvost,hogy legyen készenlétben ha valami komplikáció lépne fel az ellés közben.Az ellés előtt a testhője alacsonyabb lesz,kapar,keresi a helyét,a tejtermelés beindul,nem eszik.
2012. aug. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
beinkeltem a kepeket. remelem igy tud valaki segiteni
2012. aug. 18. 17:44
 10/21 A kérdező kommentje:
most ugy kellett elovakarnom a kert vegebol. ott van egy fedett garazs fele es ott fekudt egy kartondobozon. pedig ben a hazban csinaltam neki egy kulon helyet. egy egesz szobat, de nem akar ott maradni.
2012. aug. 18. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!