Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar sétálni jönni...

Miért nem akar sétálni jönni a kutyám?

Figyelt kérdés
Próbáltam jutifalattal is,ment 2 métert aztán leült.Nem jött amíg fel nem vettem és arréb raktam újabb 2 méterrel.Lehet hogy azért,mert ott volt egy barátnőm is,de már nem fél tőle sem,elég jól ismeri.Hívtam,kicsit meg huzogattam a pórázt,de nem akart,lehet hogy még fél,mert csak 4 hónapos?Mit tegyek?Valami jó módszer ilyesmire?

2012. aug. 18. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
valószínűleg a pórázzal van gonjda nem szokta még meg
2012. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is ez volt, amikor fiatal volt még a kutyus. Én egyszerűen nem erőltettem, általában először egy utcát mentünk, jöttünk is vissza, aztán fokozatosan növeltem a távot. Persze, így évek múltán már haza sem lehet őt cibálni a sétákról :) Ne aggódj, beleszokik majd!
2012. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
A kutyának a sétát is meg kell tanulni, ugyanúgy, mint sok egyebet. Fokozatosan szoktasd a pórázhoz. Eszedbe ne jusson "szánkónak" nézni a kutyát, azaz ne húzd magad után, hogy csak azért is mennie kell. Mindig annyit menjetek, amit szívesen vállal. Ez a távolság egyre több lesz. Előtt-utóbb eljuttok oda, ha a kutya meglátja a kezedben a pórázt, rögtön ugrálni kezd örömében, hogy sétálni mentek.
2012. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Szoknia kell a pórázt, és neked is szoknod kell a póráz használatát.

Elsősorban azért nem megy, mert megteheti. Összeméri az akaratát a tiéddel, és úgy néz ki, megtanult befolyásolni, és ő áll nyerésre. :)

Normál esetben ez nem egy eldöntendő kérdés, hogy megy, vagy leáll.

Ha nem állsz meg, és nem ereszted el a pórázt, akkor -logikusan- nincs más választása, mint hogy veled menjen.

Ha letestel, kicsit felfelé húzd a pórázt, és ne előre!

Addig, amíg el nem indul . Kompromisszum nélkül. Nem fog neki fájni nyugi.

Amint elindul, azonnal lazíts a pórázon, és kezdj sétálni.

Ha megint megáll, ugyanígy felfelé az indulásig, aztán lazára.

A feszültség a fegyelmezés az engedetlenségért, a lazítás a jutalom. Ha szépen sétál, ne emeld a kezed, mindig legyen laza a póráz.


1 óra múlva valószínűleg az lesz a problémád, hogy leelőz, és húz...

De az már egy másik történet, és egy másik kérdés lesz. :)

2012. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát nálunk sajnos a fokozatosság sem megy,mert egyáltalán nem akar sétálni:/ de majd kipróbálom amit tudok és köszönöm ! : )
2012. aug. 18. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Esetleg próbáld meg ezt a módszert: Ráteszed a pórázt a nyakörvére, és ott hagyod. Ezt persze lakásban csináld. Nem fog addig egy helyben kuksolni, amíg éhen hal, vagy maga alá csinál. Ha megunta, elindul. De ne távrángatót (futtatós pórázt) használj, hanem sima pórázt.
2012. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet, hogy fáradt volt? Nekem eddig csak nagytestű, energiabomba kutyáim voltak, most meg nálam van egy Bichon megőrzésre. És néha hajlmamos vagyok elfelejteni, hogy hamarabb elfárad a bolondozásba:) Tegnap játék után el akartam vinni egy kis körre, de nemigen volt kedve. Aranyos volt, jött utánam, szépen lassan, de láttam, hogy semmi kedve hozzá. hazajöttünk, el is aludt egyből.

A másik. Ha még nem volt pórázon vezetve, akkor először is olyan helyre menj vele, ahol nincs forgalom, esetleg el is tudod engedni. Nálunk van egy gátterület, ahol nincs forgalom, én odavittem először az enyémet. Ő is meg volt illetődve nagyon. Leszedtem róla a pórázt, szaladgáltam meg labdáztam vele, ezután már aktivizálta magát. Elkezdett bóklászni, szaglászni, úgyhogy rátettem a pórázt megint. Onnantól nem zavarta a dolog, jött szépen velem együtt:) Na jó, az, hogy szépen, az túlzás:D

2012. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Az enyém szánhúzónak hiszi magát, engem húz, alig tudom bezárni a kaput, annyira menne. Nehéz visszafogni (egy éves és nem félős).
2012. aug. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Vidd el kutyaóvodába, ahol meg fogja tanulni az alapokat.
2012. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hagyd rajta a pórázt otthon pár napig (felügyelettel, hogy azért ne csócsálja szét), és nem lesz gond. Egy darabig ne huzigáld vele, csak akkor kezdd irányításra használni, ha már természetesen viseli, hogy rajta van.
2012. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!