Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálnom a kutyámmal...

Mit kell csinálnom a kutyámmal ha megijed egy durogtatástól?

Figyelt kérdés
sziasztok van egy belga juhász keverék kutyám 1 éves .menhelyről hoztuk el és nagyon félős ma 2012.agusztus 18. 7 felé le vittem és lent voltak emberek a padnál durantottak egyet és hirtelen megijedt a kutyám.alíg bírtam vele mert húzott amerre lát.ilyenkor nem lehet bírni vele.nem lehet lenyugtatni ilyenkor mit csináljak??
2012. aug. 18. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Leginkább semmit ne csinálj, ne nyugtasd.

Ha beszélsz hozzá, az max annyi legyen, hogy feküdj.

Olyan nincs, hogy húz. Rántsd vissza keményen, soha nem határozhatja meg, mikor merre menjen, ha az pánikból, félelemből, szorongásból történik.

Érd el, hogy minden körülmények között kizárólag rád figyeljen, ne sajnáld, és ne vegyél tudomást a félelmeiről.

Ha már rád figyel, vidd közelebb a hangforráshoz.

Ha rángatja a pórázt, állj le, várd meg, míg megnyugszik.

De soha ne engedj ilyenkor az akaratának!!!

Azzal csak az ő feltevését igazolnád, hogy valóban félni kell, és a saját gyengeségedet, hogy nem tudod kontrollálni a helyzetet.

2012. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Miféle durrogtatás? Különben főleg vadász- és munkakutyákat szoktak párhetes korban lövéállásra nevelni - általában a kaja mellé valami petárdafélét tenni - az éhség azonban nagy úr, a kölykök inkább odamerészkednek a tálhoz és megszokják a zajokat. Bár, hogy őszinte legyek, szerintem a te ebed már túlkoros ehhez a módszerhez - a menhellyel konzultálj, hátha tudnak segíteni.
2012. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Tökéletesen elmondta az előttem szóló, így már le se írom, csak megerősíteni tudom az általa elmondottakat.
2012. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Lövésállóságra nem nevelnek, az örökletes.
2012. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 EagleHUN ***** válasza:
67%
Sajnos a mi kutyánk is ilyen, durrogás, villámlás... Mi ráhagyjuk nem csinálunk vele semmit, nem nyugtatjuk, már így kaptuk. De az előző válaszoló módszere akár be is válhat még nálatok. Nálunk nem mert a miénk ilyenkor semmire sem tud figyelni, nem lehet a figyelmét elterelni a félelemről sajnos. Sem a cicák sem a kaják nem érdeklik olyankor. :(
2012. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kutyák félnek a váratlan zajoktól, azoktól, amiket az "antennáik" nem tudnak időben érzékelni. (Nem félnek pl. a vonat dübörgésétől, mert azt már messziről hallják.) Ha váratlanul kerültök ilyen helyzetbe, fogd erősen a pórázát, nyugtasd meg és minél előbb vidd haza. Ha otthon vagytok, amikor kezdik a petárdázást, tüzijátékot, legyen bent a lakásban, nehogy ijedtében világgá menjen. Ha bent van, nem kell vele különösebben foglalkozni, neki már az biztonságot jelent, hogy bent van a gazdi közelében a lakásban.
2012. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Első vagyok.

Előző! A megijedés, és a félelem között óriási különbség van.

A megnyugtatás és a hazavitel pedig a legrosszabb, amit csak tehet.

Ezzel teljesen rögeszmésen félőssé tehet egy kutyát!


Egy ilyen problémát nem lehet érzelgősséggel kezelni, mert az csak olaj a tűzre. Ha lepontozol, ha nem, ez attól még így működik.

2012. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
EagleHUN pont ez van az enyémmel is. ilyenkor olyan mintha kikapcsolna nem figyel rám.amiket írtatok mind csináltam sajnos nem használ nagyon félős ilyenkor parancsolni is nehéz neki.csak ráncigál stb.:\
2012. aug. 18. 20:43
 9/15 anonim ***** válasza:

Megint 1.

Tartsd ott, fektesd le.

Ülj le mellé törökülésben a földre, és ragaszd át rá a nyugalmadat.

Ha mozog, fogd le, de csak akkor.

Végezz vele nyújtó gyakorlatokat, lassú, határozott mozdulatokkal. Nyújtsd ki egyenként a lábait többször, és a farkát is hajlítsd hátra (tehát ha állna, akkor felfelé a háta felé)

Átlósan fogd meg a végtagjait, és az első lábát előre, a hátsót hátra húzva lassan, határozottan végezz nyújtó, lazító gyakorlatot.

Az egész gerincét hajlítsd egyenesbe, vagy picit hátrafelé ívbe, ameddig kényelmes neki.

A fejét, farkát, hajtsd hátra, tehát ha állna, minél feljebb, ameddig kényelmes neki.

Közben lélegezz mélyeket, és árassz nyugalmat.

Nem túl erősen, de akkurátusan masszírozd végig a hátát a gerince mellett, különös tekintettel a derekára.

Egy párszor óvatosan markold össze a fejtetőjén a bőrt, majd ereszd el.

A szeme és az orra között (tehát az orrhát, az orrtól a stopig) is masszírozd át körkörösen az izmokat.

Végül nagy, egyenletes, lassú mozdulatokkal simítsd végig az egész kutyát többször, a nyakától a fenekéig.

Közben végig ellazult testhelyzetben legyen..

Aztán hagyd ott a kezed, akár az álla és a farka alatt, vagy bárhol, hogy érezze a jelenléted, és próbálj relaxálni vele pár percig. Akkor tökéletes, ha a végén elalszik.


Ezt a legjobb nyugodt környezetben gyakorolni vele, akkor stresszes helyzetben könnyebben köti a gyakorlatot a megnyugváshoz.


Ha valaki valóban érdemben tenni akar a kutyája félelmei ellen, akkor nem felerősíti azt a helyzetből való kimeneküléssel, és a gyengesége (érzelgősség) kimutatásával, hanem felelős gazdaként valóban segít neki szembenézni, és túllépni az alaptalan félelmein.

2012. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Tényleg nem szabad elmenekülni a helyzet elől vagy nyugtatgatni, simogatni a félő kutyát, mert ő ezt dicséretnek veheti.

Nyáron egy sheltie-vel voltunk kint a rendőrnapon a Városligetben. Hazafele rockkoncent előtt haladtunk el, mikor is bepánikolt és húzni kezdett. Leültünk a színpadtól és a hangfalaktól nem messze, kutyát lefektettem, de felpattant, pánikolt. Újra és újra lefektettem az oldalára finoman, de határozottan és ott tartottam a kezem, közben maszíroztam a mellkasát nyugodt, körkörös mozdulatokkal...jó negyed óra múlva már elvehettem a kezem... ha fel akart kelni, elég volt a hátára tenni a kezem, már magától feküdt vissza. Induláskor nem volt már pánik hangulatban, de azért húzott volna, ilyenkor megálltam, és hamar lenyugodott, mehettünk tovább LAZA pórázon

2012. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!