Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit kellett volna...

Szerintetek mit kellett volna csinálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Tegnap elvittem a futtatóba a kutyámat, időközben behoztak egy kan mopszot ekkor pórázra raktam az enyémet, ő is fiú és nem igen szereti a saját nemű kutyákat, pláne a mopszokat. ezzel nem is volt gond. később jött egy szuka ismerőse, aki 1perc múlva nekiállt őrjöngeni, elvileg zavarta, hogy az én kutyám pórázon van...Kutyámról tudni kell, hogy nem beszari fajta (spániel), nem hagyja magát, ha nekimennek. egyértelműen ő is neki állt vicsorogni, fogtam az én kutyám nyakörvét, miközben nem bírták megfogni a másik kutyát (aki nem agresszív inkább csak bolond és neveletlen)..próbáltam őt is megfogni, de nem sikerült. az én kutyám közben már nekiállt remegni, pedig nem szokott...így hát rávertem, nem erősen a másik kutya hátára...ami nem is igen hatott. persze ez a gazdinak nem tetszett....meg is értem, nekem sem tetszene adott esetben, de mit kellett volna tennem, mozdulni nem tudtam a kutyától úgy rohagnált 1m-es körben körülöttünk. ennek végelett....közben bejött egy kan beagle, szintén póráz az enyémnek, aztán elengedtem, mert nem megy el mellőlem...nem is ment, odajött a másik két kutya és megint neki álltak vicsorogni...rászóltam a kutyámra, hogy nem szabad, marad....a kutyám, szótlanul, csendben, szomorú, értetlen szemekkel nézett rám, miközben a két "hülye" meg őrjöngött körülötte. kérdezem én, hogy most melyik kutya vagy melyik gazda cselekedett jól vagy rosszul? a kutyámat nem láttam még ennyire félni, de csak tűrte, hogy vicsorogjnak körülötte...ez normális?
2011. jún. 20. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

kicsit kuszálódott a történet bennem, tehát most a te kutyád nembírja a kanokat, de a másik kutya örjöngött körülöttetek és ráütöttél, gyengén, aztán a kutyáddal leültél melletted ült és 2 kan(?) odament vicsorogva?

amúgy jól tetted, hogyha bunyó lett volna, és sebek meg vér az rosszabb! ilyenkor mond meg ha beszól, hogy akkor fogja meg a kutyáját, hogy ne verekedjen.

2011. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az egyik kutya kan volt, a másik szuka (amelyik az elején bejött, akire rácsaptam). ők vicsorogtak...
2011. jún. 20. 12:11
 3/13 anonim ***** válasza:

Pórázon a kutyák agresszívabbak.

Nyugodtan elengedheted, nem hiszem hogy egy mopsz komoly kárt tud tenni bármilyen állatban is. A beagle sem agresszív típus és a spániel sem, miután eldől hogy ki a domináns, nincs több verekedés.

2011. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy vagy az összes kutya legyen elengedve, vagy az összes legyen pórázon! Egy kivétel lehet, ha valakinek a kutyája olyan szófogadó, hogy minden körülmények között maga mellett tudja tartani póráz nélkül is. De az nem jó, ha egy pórázas kutyához odamegy egy szabad kutya.
2011. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez tény. Mióta az én kutyámnak nekiugrott így másik kutya, azóta ő is agresszívabb ha pórázon van.
2011. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igazad van, mindenkinek meg kéne nevelni a kutyáját... Viszont, szerintem soha de soha nem szabad más kutyát nevelni, ne adj isten ilyet tenni! Ha az én kutyámmal tettél volna ilyet én leszedtem volna fejed, de előtte még a kutya is a karod (persze ha engedném)... Szóval egyrészt nem ismered a másik kutyát, másrészt alapvető udvariasság. Szóval tényleg idegesítőek az ilyen emberek de akkor valahogy el kell kerülni őket.
2011. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló történet.

Kutyám fekszik a földön és játszik egy másik, szintén a földön fekvő kutyával. Mind a kettő fiatal kamaszkutya. Erre egyszercsak egy felnőtt amstaff nekiugrik az enyémnek. Én rohanok oda, másik gazda sehol. Rámarkolok a kutyám hátsó felére, húzom, ő persze hátrafordul hogy ki cseszteti hátulról. Ezt kihasználva a másik kutya elkapta a nyakát és szájzárat kap rajta. Én már fogom az én kutyám nyakörvét, a másikét próbálom, de egysoros lánc, nem bírom teljesen átfogni a kezemmel, az ujjaimat pedig féltem ha hirtelen ránt egyet. A másik gazda sehol, csak 2-3 méterre toporog, nem jön segíteni. Rábaszok a másik kutya fejére ököllel, nem engedi. Próbálom a lábammal tolni a fejét, nem enged. Idióta szájzáras kutyák... Kb. 30-40mp telt el. Már fekszik mind a két kutya, mert lenyomtam őket. Akkor végre jön a gazda és mondja hogy botot kéne dugni a kutyája szájába. Én vagyok az, aki botot szerez és dugom a kutya szája közé és végre enged. Szerencsére az én kutyámnak semmi baja, hosszúszőrű, csak a másikon volt egy vágás a fején.

Tanulság:

1. bulldog típusú kutya nem enged, csak ha botot dugok a szája közé.

2. legközelebb nem fogom le a saját kutyám, hagyom hogy széttépje a másikat.

3. bizonyos fajta kutyák nem valóak bizonyos típusú gazdágnak (ebben az esetben egy olyan gazdának nem való az amstaff, aki nem tud közbeavatkozni, ha a kutyája egy idióta).

2011. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó...szerencsére az én történetem nem fajult idáig....
2011. jún. 20. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Nevelni nem is kell más kutyáját, de nyugodtan helyre lehet tenni az agyát! Ha egy kan odajön az én kanomhoz és rá akar mászni, tuti, hogy kap tőlem! Úgy elzavarom, hogy gazdájáig rohan, vagy hozzávágom a palackot vagy amit abban a szituációban éppen hatékonynak ítélek. Nem minthogyha nevelni akarnám, de a saját kutyámat jogom van megvédeni az agresszív idiótáktól. Még mindig jobban jár az a kutya, ha én osztom ki, mintha az enyém vesztené el a türelmét és megtépné!


Az alapvető udvariasság nem az, hogy nem nyúlunk más kutyájához és tűrjük, hogy az terrorizáljon minket, hanem az, hogy nem engedem a kutyámnak, hogy bárkit is terrorizáljon! Mondjuk lehívom a másik kutyáról, ha úgy látom, hogy annak már sok. Ha nem tudom kontollálni a saját kutyámat, akkor nem szólhatok egy szót sem, ha más teszi meg ezt helyettem!

2011. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg senki ne nyúljon a más kutyájához. Ha valami nem tetszik akkor nyomatékosan de udvariasan megkéred párszor a másikat, hogy intézze el a saját kutyáját. Ha nem teszi meg akkor menj el más helyre vagy hagyd hogy a kutyád tegye helyre.

Nem azt mondtam hogy ne védd meg. Amikor minket megtámadott a sötét utcában a rottweiler én sem udvariqaskodtam, de nem hinném, hogy ez összemérhető a kutyafuttatón egy mopszlival.

Különben meg a kérdező is mondta, hogy sokat nem használt.

Amúgy pedig nehogy azt hidd hogy mert a saját kutyád elfogad és mert hallottál már a kannáról, minden kutya istenként fog tisztelni és a lábaid előtt heverni.

2011. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!