Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj az ha a kutyám nagyjából...

Baj az ha a kutyám nagyjából fele annyi kaját eszik, mint ami a zacskóra rá van írva?

Figyelt kérdés
15 hetes 3és fél kilós kutyámnak a tápos zacskója szerint 9dkg tápot kellene megenni, de ő nagyjából olyan 5 dkg tápot eszik csak meg. Elvileg az ami a zacskóra van írva eltérhet a kutya étvágyától, na de ennyire?
2012. aug. 19. 09:08
 1/8 Zoey28 ***** válasza:
Egyáltalán nem baj,ha kevesebbet eszik mint ami javasolt,főleg ha napközben kap-egyegy falatot a te ételedből is.Ha van másik kutyusod,az is lehet,hogy az ő tápját csócsálja,amíg te nem figyeled.Nálunk is ez volt a helyzet!De ha zavar,próbálj ki egy másik tápot. Szívből ajánlom a Purina ProPlan kölyöktápjait,nincsenek tele színezékkel,ízfokozóval mint a boltban kapható tápok (köztük Darling és Pediree is) és van belőle érzékeny emésztésű kutyusoknak való is! Állateledel boltban 1400 Ft/kg körüli áron lehet venni kimérten is! Nekünk nagyon bejött :)
2012. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

másik kutyám nincs, de valóban szokott kapni napközbe egy kis csirkemell csontot amiről a husit leszedi, meg néha sajtot is szoktam neki adni, illetve esténként egy deci tejet is kap még /házi tejet, tehát nem a boltit ami tejporból és vízből készült/

próbálom neki a legjobb tápot megkeresni, most Happy Dog Mini 29 Baby Junior tápot kap, de szeretnék váltani Taste of the wild, vagy Orijen esetleg Acana tápra, mert azok jobb minőségűek.

2012. aug. 19. 09:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen táppal etetsz??


Amúgy én is Pro Plannal etettek,mi is kimérve vesszük,nekünk 1300ft/kg :) nekünk is nagyon bevált ez a táp..



amúgy akár a meleg miatt is lehet,hogy nem eszik annyit vagy nem mozog annyit,hogy éhes legyen, próbáld jól kifárasztani már amennyire csak lehet egy 15 hetes kutyát utána biztos jó ízűen fog enni..mi is ezt csináltuk,mert volt,hogy a napi 3x étkezésből 1-nek ette a felét egész nap..aztán kitettem kérdésbe én is sokan mondták,hogy próbáljak vele többet mozogni,mert ha több energiát ad le akkor többet kell ennie is,nálunk bevált kaja előtt mindig meg mozgattuk egy kicsit(persze,ne legyen neki megterhelő) és működött a dolog..

2012. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne adj a kutyának tejet! a kutya csak ugy mint a macskák laktóz érzékenyek, a tehéntej (és egyéb laktóz tartalmú tejek) hasmenést okoznak!
2012. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

etetés előtt szoktam labdázni vele, de lehet hogy akk kevés neki az a mozgás...

a kutyás könyvek is azt mondják h 20 hetes korukig adjunk esténként egy pohár tejet nekik és az én kutyám nem fosik tőle, ha fosna akk egyből abbahagynám

2012. aug. 19. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:
A 3 és fél kilós kutyának a pici husi, meg egyebek napközben majdnem kitesznek egy teljes étkezést. És még csodálkozol, hogy nem eszi meg a teljes adagot a tápból?
2012. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kutyás könyveknek azért nem szabad ám hinni :) Ha nincs hasmenése tőle, akkor mehet a tej (bár sok értelme nincs szerintem, minden extra kaja csak felborítja a táp által beállított egyensúlyt), de alapvetően tényleg szokott hasmenést okozni, kölyköknél meg aztán pláne nem ajánlott ezzel kísérletezni, úgyhogy azt a könyvet azért fenntartásokkal olvasd.

Ha a kutyád amúgy jól néz ki, nem túl sovány, akkor teljesen jó az a mennyiség, amit megeszik. Ha sovány, akkor próbálj meg tápot váltani, hátha csak nem ízlik neki a mostani.

2012. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem felnőtt kutyáim vannak, de ők is jóval kevesebbet esznek, mint a zacskón feltüntetett mennyiség, pedig ők nem is nasiznak. Egyrészt szerintem a hozzátáplálás miatt eszik kevesebbet, másrészt pedig a zacskón írt mennyiség csak irányérték. Már nem emlékszem, hogy rádióban vagy tévében mondta egy állatorvos, hogy ha nem okoz hasmenést a tej, akkor lehet adni.
2012. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!