Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vagy inkább mivel...

Hogyan vagy inkább mivel takarítjátok vizelés, piszkolás után a kutyusotokat, h. ne kenjen szét a lakásban semmit? Egy nap nagyjából hányszor kell és mikor érdemes kiengedni?

Figyelt kérdés
Yorkink van és a fiam szereti dajkalni a kutyust.Meg szeretnénk lakásba szoktatni de mindenhol padlószőnyeg van.
2012. jan. 8. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk is yorkink van.Most 11 hetes.Szerencsére parkettás a lakás és ha bepisil vagy kakil,akkor sanytol-al fertőlnetítem le a padlót.a kutyust popsitörlővel szoktam megtörölni,mert nekem is van egy8 éves és egy 19 hónapos kislányom.Mi 1-2 óránként visszük le a kutryust és itthon már csak elvétve van pisi a kaki meg csak lent.Napi 3-4 alkalommal pisil a lakásba,többi lent.
2012. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most kinti a kutyus, és szeretnétek beszoktatni? Jól értem? Mennyi idős, mert a kölyköket többször kell kivinni.
2012. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi a kölyökkutyát minden ébredés és etetés után kivisszük, illetve akkor ha 1-2órája nem volt kint, egyszerre sokat ivott, vagy csak kikéretőzik. Úgy átlagosan hétkönap 6-7x megy ki, ha itthon vagyunk vele pl hétvégén, akkor többet is.

Takarítás úgy zajlik, hogy az idő miatt a kutya lábát általában száraz törölközővel mindig megtörlöm, mikor bejövök vele, de hetente párszor nedves törlőkendővel is áttörlöm.

A padlószőnyeg nehéz ügy ilyen szempontból, esetleg ha történik bent valami baleset, akkor a helyét mosószódás vízzel takarítsd át, vagy esetleg valami fertőtlenítőszerrel, de szerintem az foltot hagyna a szőnyegen is.

2012. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!