Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás esetén tehetek...

Állatkínzás esetén tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Egy puli-féle kutya van kikötve egy gyümölcsárus putri mellé egy település előtt az út mellett.

Alig van árnyék a kutyának,szerintem még vize sem volt, épp,hogy a kutyaháznak nevezhető valami vet egy kis árnyékot oda. Ott fekszik egész nap. Megálltunk kocsival, odamentem megkérdezni,hogy kié a kutya, mondták,hogy az övék, kérdeztem,hogy miért van kikötve napra, erre nekem estek,hogy nem a napon van, kérdeztem,hogy mekkora láncra van kikötve mondta a nő,hogy 4 méteresre, de szerintem max 2-3. Mondtam,hogy változott a jogszabály, azt válaszolta erre,hogy tudja, de ekkora kutyának elég ennyi hely. Felbasztam magam már szinte ordítottam vele, erre mondta,hogy takarodjunk el,mert kiszúrja a kocsi kerekét, mondtam,hogy ennek jogi következménye lesz.Mondtam,hogy vigye a kutyát máshová erre azt mondja,hogy hová vigyem a ház elé,hogy odaszarjon?? Látszott rajta,hogy egy utolsó szemét, aki le sem szarja azt a szerencsétlen kiskutyát, csak kerti kelléknek tekinti. Nos, mit tegyek, mindenképp visszanézünk, hívjuk a rendőrséget? Mit tudnak csinálni? A kutyát nem fogják elengedni,mert ez egy putri, ahol nincs kerítés se, állatmenhely meg lekgözelebb kb 30km-re van, szerintem ki sem jönnek.


2012. aug. 19. 16:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, nincs joguk akár egy napig sem így tartani egy állatot. Úgy kell elképzelni a helyet,hogy egy főút melletti kukoricásnál van egy kis putri, 2 bódéval ahol gyümölcsöket árulnak. Van ott valami 2 lakókocsinak kinéző akármi és nem messze tőle kikötve a kutya egy kis "kutyaház" mellé és annyi árnyéka van szerencsétlennek, most is ott aludt a ház tövében.
2012. aug. 19. 17:13
 12/20 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy azért gondold ezt át, mert nyilván tudni fogják, hogy te intézted és ha eddig még nem is tudták, hogy ki vagy ezek után biztos követni fognak hazáig és bosszút állnak... Mármint, az ilyenektől sok dolog kitelik.
2012. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy hogy beszélt a kérdezővel, a lényeg, hogy hogy tartja a kutyát. Attól még nem lesz jobb az ebnek a lánc végén, hogy jófejkedik a tulaja idegenekkel.

65 %-os: erkölcscsősz nem vagyok, csak nem csak a pofámat jártatom, mint a magadfajta suttyók.

2012. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Kövessenek, kb 70km-re lakunk, csak most a a közelben vagyok a nyár végéig. Csak attól félek,hogy ezek a köcsögök holnapra agyonverik szerencsétlen kutyát.
2012. aug. 19. 17:15
 15/20 anonim ***** válasza:

Amúgy látszik, hogy nem való nekik kutya! (--> még a 65%-osnak is üzenem)

Ha érdekelné őket, akkor ha csak keveset is, de tennének érte, hogy kényelmesen érezze magát. Pl. meddig tartana felállítani egy napernyőt (már olcsón lehet venni manapság akár a tescoban is, pláne ilyenkor, párszáz forintokért), hogy befekhessen alá?

2012. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Tök mindegy, hogy hogy beszélt a kérdezővel, a lényeg, hogy hogy tartja a kutyát. "

Igen, de azért szerintem megint más, ha valaki azt mondja "jogos, igaza van, tényleg nem figyeltem oda rá eléggé" vagy "új jogszabály? jó, hogy mondja, nem is tudtam!" mvagy akármi. Pl. vidéken sokan még mindig nem értik, hogy a kutyának ez nem jó. Ők szeretik a kutyát és komolyan hiszik, hogy nem zavarja a lánc, nem nemtörődöm módon szándékosan rosszul bánnak vele.

Magyarán, ha normális módon válaszol az ember és esetleg megbánást tanúsít (és látszik, hogy nem hazudik) akkor nem kell mindjárt ráhívni a rendőrséget, meg lehet vele beszélni, hogy tegyen valamit azért az állatért.

2012. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Rám száltatok mint gyöngytyúk a takonyra... Ne velem foglalkozzatok!!! Én is sajnálom szegény kutyát a részletek ismeretében!Akár hiszitek akár nem,volt nekem is kutyám erdélyi kopó és semmiben nem szenvedett hiányt,jó élete volt!Remélem a kérdező tud segiteni szegény blökin!
2012. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
én nem teszek kivételt egy falusi idiótával sem
2012. aug. 19. 17:37
 19/20 Serenity-cica ***** válasza:
hat amig itt csevereszunk addig nem tud. szoval mint irtam usgyi, hivd a rendoroket es igen is allj ki magadert, hogy hivjanak allatvedoket. mi azt lattuk 2 hete, hogy egy no elut egy kutyat es tovabb akart hajtani. gyorsan utanna mentunk es keresztbe alltunk elotte, hogy vagy o hivja a rendoroket es meg jol is jon ki belole vagy mi hivjuk oket es cserbenhagyasos gazolasert feljelentest teszunk. megallt es rendort hivott. mi meg megvartu oket meg a noe allatotthonos ismerosunket is, akit mi hivtunk ki, meg a rendorok elott. de ha nem tudott volna jonni, akkor is a rendoroknek hivatalbol kell kihivni oket.
2012. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja, mert te "Császárnő" vagy... :D
2012. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!