Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kiskutya tenyész...

Border collie kiskutya tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre lesz egy border collie kutyusom tenyésztőtől. Azért jövőre mert 120 ezret nem könnyű összegyűjteni...Már nagyon várom, hogy itt legyen. valaki vett már ezekből a kennelekből kiskutyát? Hogy ha igen akkor leírnátok, hogy milyen a természete? a kennelek:

1.:

[link]

2.:

[link]

3.:

[link]

4.:

[link]



2012. aug. 19. 20:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nekem csak Borderes ismerőseim vannak, ajánlom a Bordermania kennelt, és a Camilland's kennelt. ez a kettő, nagyon híres,(jó idegrendszer, egészséges, tanítható, terelésre is használható) persze, lehet, hogy amiket te küldtél az se rossz.
2012. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%

A Flame of Phoenix-ben tuti lesz kölyök jövőre?? Én nem vagyok biztos benne, mert a kennel tulaja alig pár hete szült. Rasstól ismerek egy kölyköt, tehát nem nagyon mérvadó, de ő nem tetszik. Egyébiránt a lány hozzáállása jó.

Blessed Bordersből több kutyát is ismerek. Jók, de nem vagyok elájulva.

Shadow of Meadow-ról csak hallottam...nekem nem annyira szimpatikus, főleg az ilyen hozzáállás miatt "A kiskutyák alkalmasak lesznek mind kiállítási, mind sport, mind hobbi célokra."

Magic Shepherdtől két kutyát ismerek. Jók. És a tenyésztő is azt képviseli amit egy border tenyésztőnek kellene.


A Bordermania kennelből nem vennék. Tipikus showkutyák, show aggyal. Nemekem, szubjektíven, nem jön be.

2012. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

köszönöm!

A Bordermania nekem tetszik.De akkor ott minden kutya ilyen aktív? Persze tudom, hogy ezek a kutyák alapból ilyen hiperaktívak, de lehet, hogy ha innen vennék kölyköt az még inkább az lenne?

2012. aug. 19. 22:49
 4/27 A kérdező kommentje:
Egyébként a Magic Shepherd nekem is tetszett, de legutoljára 2010-ben voltak kölykök és nem hiszem, hogy jövőre terveznének.
2012. aug. 19. 22:51
 5/27 anonim ***** válasza:
A Bordermania nagyon jó kennel, nyugodtan vegyél onnan kölyköt. Sok elvakult munka borderes lenézni azokat a kenneleket, akik kiállításra járnak.
2012. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

A Magic shepherdnél most fedeztették be Joyt Iggyvel ha jól tudom.

Bordermaniánál nem csak kiállításra járnak, hanem azok kiállítási borderek, akik birka mellett elég érdekes viselkedést mutatnak :o) A pörgősség szót meg nem igazán használnám rájuk...tehát a hiperaktivitástól ne félj :o))


Persze mindenki onnan vesz, amilyen típust preferál ;o)

2012. aug. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.Mert nagyon megtetszett ez a kennel, de nem szerettem volna nagyon nyugtalan kutyát.
2012. aug. 20. 10:45
 8/27 A kérdező kommentje:
Egyébként én csak hobbi célra szeretném.De nagyon sokat játszanék, sportolnék vele...:)
2012. aug. 20. 13:36
 9/27 diagnostic ***** válasza:

Ha nem akarsz nyugtalan kutyát ne vegyél bordert. Ebben a fajtában még a "bamba show" kutyák többsége is nagyon pörgős más fajtákhoz képest. Gondold át nagyon. Persze vannak kivételek mindig.

A kérdésedre válaszolva, a Shadow of meadowból nem vennék kutyát,mert nem tetszenek igazán se a sajátok,se az onnan kikerülők. A flame of phoenixből attól függ,kivel fedeztetik,de alapvetően a szuka tetszik. A másik kettőből csak akkor vegyél,ha sportolni akarsz aktívan.

2012. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem pörgős kutyát nem akarok hanem olyat ami már tényleg olyan, hogy alig lehet kifárasztani. Azért szeretnék border collie kutyát mert szeretek futni és mozogni és jó társ lenne mellém és betanítani is szeretem őket különböző feladatokra szóval unatkozni biztosan nem unatkozna.Meg hát én is olyan vagyok, hogy nem szeretek egész nap a Tv előtt ülni.Inkább elmegyek sétálni és olyankor vinném legalább őt is magammal.Köszönöm a válaszodat! Akkor még át kell gondolnom, hogy honnan vásároljak kölyköt.
2012. aug. 20. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!