Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható ÍGY labrador lakásban...

Tartható ÍGY labrador lakásban? Lent!

Figyelt kérdés

Szóval,régóta keresem a hozzám illő kutyát.Társasházban lakunk, van nagy kert...régi álmom egy labrador, de sosem jött össze.Hol az volt, hogy anya élettársa utálta a kutyákat,ezért nem lehetett(pedig hatalmas kertes házunk volt:'( )..mikor vége lett ennek a kapcsolatnak, akkor meg társasházba költöztünk.

Nos, én most megyek 8. osztályba, ugye készülni kell a felvételire stb...

A kérdésem az, hogy lehetne-e labradort tartani úgy hogy:

-néha itthon kéne maradnia, van hogy kevesebb időre, de előfordulna hogy akár több órát..

-nagy sétára délután tudnám vinni, sőt akár este is egy rövidebbre, meg anya mondta hogy esetleg ha itthon van,délelőtt is egy rövidre

-a kertben is tudna futkározni

-hétvégén tudnék vele több helyre is menni, azonban nincs a közelben túrázóhely vagy tó, amiben tudna úszni(illetve nyáron a keleti főcsatorna az pipa)..ugyanis a debreceni vagyok.De meg tudnánk oldani.


Mielőtt jönnének az olyan válaszok, hogy olvassak utána..

Utánaolvastam a fajtának, nagy mozgásigényű, ezt is tudom.Már több éve.

De, nektek mi a véleményetek?Így is boldog lenne a kutyus?



2012. aug. 20. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a társashát többi lakója is beleegyezik, hogy az udvaron szabadon legyen egy nagytestű kutya,akkor szerintem igen.
2012. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Labit lehet lakásban tartani sőt!! szerintem kínzás is neki a kinti élet annyira ember centrikus kutyák. Van 2 ismerősöm is akik Labradort tartanak lakásban és nagyon jól megvannak bent Labik. De nagy mozgásigényük van. Én neked csak 1 dolog miatt javaslom, hogy gondolt át még egyszer azt, hogy biztosan szeretnél e most bevállalni egy kutyát. Méghozzá azért mert 1. kezdődik a középsuli 2-3 év múlva már jobban fog az érdekelni, hogy a haverokkal lóghass stb... Sokat kell majd tanulni. stb... Mi lesz a kutyával ha nyaralni mentek? Mi van ha anyud nem tudja vállalni a kutyát amikor te el szeretnél menni itthonról? + írtad, hogy lenne napi 2 séta + talán egy harmadik is HA anyud ráér. Naponta legalább 3x le kell vinni sétálni ebből egy egy hosszú szaladgálós sétának kell lennie. És nincs nyávogás, hogy azért nem viszed le mer most jaj esik, hideg van, meleg van, nincs kedved, most inkább mást csinálnál stb... És ezt 10-15 ében keresztül kell csinálni és nem csak ennyiből áll a kutyával való foglalkozás mint amit te most fent leírtál.. De ezt most nem rossz indulatból írtam le, és nem le beszélni akarlak a kutyatartásról! Csak azért írtam, hogy gondold át még 1x mielőtt kutyát választanátok, hogy 1-2 vagy akár 7 év múlva ne legyen az, hogy fárasztó a kutyatartás vagy nincsen rá időtök!
2012. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, ezt jópárszor át kell gondolni még.Csak véleményekre vagyok kíváncsi.

Am, utolsó, pont azért is labradort szeretnék, mert magányos vagyok.Nem vagyok az a tipikus tini, és emiatt nem vagyok a társaság középpontjában..és a különcség oka pedig az elképesztő állatimádatom.Egyszerűen megőrülök értük..de MO.-n az állatvédelem meg ezek még gyerekcipőben járnak ..:(

2012. aug. 20. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon értelmes fiatalnak tűnsz nekem. Nem vagy az a tipikus "mai fiatal". Ha tényleg be tudod tartani azokat, amiket az előző válaszoló is írt, akkor vágj bele. De tényleg ne az legyen, hogy felnő a kutya, és anyud nyakába szakad a felelősség! Egy kutyának kell annyi törődés, mint egy gyereknek! De ha tényleg bolondulsz az állatokért, akkor nem kell neked ecsetelgetni az állattartást. Anyuddal rágjatok át mindent, töviről hegyire. Pl hogy ki takarít a kutya után, mert ez szülhet vitát kettőtök között. Egy lakásban tartott nagytestű kutya azért ad munkát, de ha kiveszed a részed mindenből, akkor nagyon jó társat kapsz hosszú időre. Sok sikert kívánok hozzá!
2012. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rendesen foglalkozol vele, akkor jó lesz, ilyen egyszerű. De azért abba gondolj bele, hogy fogsz te még sulit váltani, valószínű kétszer, nekiállsz bulizni (bármilyen magadnak való vagy is, össze fog jönni), aztán elmész dolgozni, párkacsolatod lesz, családod, és a kutyának végig szüksége lesz rád.

Na meg fontos kérdés ilyenkor, hogy ki fogja fizetni a kutya tartását, a nagyobb költségeket (pl. betegség) is beleértve? Sokszor találkozunk itt olyan kérdésekkel, hogy például állatorvosra lenne szüksége a kutyának, vagy kutyasuliba kéne vinni, mert nem bírnak vele, de nincs rá pénz, az meg egy kutyának se jó.

2012. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan! Nekem is volt lakásban!
2012. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sok embernek van kutyája, akik órákig nincsenek otthon, neked is lehet
2012. aug. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!