Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó a kutyáknak heti 3x-i séta?

Jó a kutyáknak heti 3x-i séta?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy csak ennyire lesz időm, mert másik iskolába megyek és be kell illeszkednem, meg ilyenek és az nem lesz egyszerű. Még a nyáron meglesz a napi 1 séta.

Napirendjük:

-Reggeli olyan 9 óra körül

-50 nm-es lekerített részből, ki az udvarra(250 nm)

-ebéd

-séta, általában 7 km

-megint ki az udvarra

-kennelbe, alvás


Szóval jobb mintha nem lennének sétáltatva? ismerek százszor elhanyagoltabb kutyát a környéken... :(sajnos


Meg lenne még egy kérdésem. Szóval csak a Pedigree tápot hajlandóak megenni, mind ketten. Vettem már Eukanubát, Lathamsot, Royal Canint is. Pár szemet ettek belőle, aztán ott volt hagyva az egész, beköpi a legyek, meg tele lesz hangyával... Már elfogytak a prémiumtápok, úgyhogy most Pedigreet vettem. Olyan jóízűen megették, hogy csak lestem! Gondolom az ízfokozóktól olyan finom. De úgy vagyok vele, ha ezt eszik meg jóízűen, akkor ezt veszek. Szerintetek?


Egyébként egy mudira hasonlító keverékről és egy tacskóról van szó.


12/L


2012. aug. 20. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet le leszek pontozva, de nekem azt mondta egyszer az állatorvos hogy a Pedigree-ben valami olyan anyag van, ami függőséget vált ki a kutyában, mint az embereknél a kóla/cigi/alkohol, és azért nem akar utána már mást enni...

Egyébként szerintem teljesen jó ha heti3x elviszed sétálni, sok kertesházi kutyát egyáltalán nem visznek sétálni soha.

2012. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Keverd fokozatosan a pedigrébe az új tápot, így átszoknak, meg egyébként is így egészséges. Másrészt meg ne hagyd előttük, ha nem eszik, el kell venni.

Egyébként kölykök még, vagy miért esznek napi háromszor?

A sétával kapcsolatban meg ha nem megy több, akkor igazából mindegy, hogy jó-e vagy sem, ez van. Nem a legideálisabb, jó lenne napi sétára visszaállni minél hamarabb, de ezt gondolom egyedül is tudod.

2012. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pardon, kétszer, ha jól láttam. Mindenesetre ha már két kaja, az semmiképp sem séta meg mozgás előtt kéne, hanem utána, hogy nyugiban tudjanak emészteni.
2012. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én ilyenről nem tudok, de lehetséges. Én is így gondolom.


Nem közvetlen előtte adom, de előtte. Reggelit csak a tacsi kap, a keverék nem, viszont a kicsinél próbálom fokozatosan elvenni a reggelit és áttérni a napi egy kajára. Az ebédet 2 óra körül kapják, és általában 5 óra körül indulok el a tacskóval, utána amikor visszaértem akkor a másikkal. És igen, tudom, hogy nem a legideálisabb, de az első válaszolóval értek egyet. Amilyen körülmények között élnek, fényévekre vannak a életük végéig kennelben tartott kutyáktól. De most még naponta vannak sétáltatva, majd csak szeptember-októberben lesz heti 2-3 séta.

2012. aug. 20. 19:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a tacsi 1 éves, a keverék meg 6.
2012. aug. 20. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb mint a semmi, ennyit tudok mondani! Legalább nem megkötve, kennelben vannak, hanem nagy udvarban heti három sétával elvannak. Ne gondold magad rossznak, bár jobb lenne napi séták, de a tanulás is fontos, a kutya is, így alakult!
2012. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
esetleg reggel is lehet őket vinni sétálni az utca végéig és vissza, vagy ha hazaértél, annak is örülnek biztosan...nem mondom, hogy jó a heti 3 séta, de ha ez van akkor így jártak...
2012. aug. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!