Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta előtt vagy séta után...

Séta előtt vagy séta után adjunk a kutyáknak kaját, tápot?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vele tisztában.

Szobakutyáról van szó.


2010. okt. 27. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha séta előtt, akkor mindenképpen 1-2 órával korábban . nem szerencsés teli hassal sétáltatni őket.

mi mostanában 4 kor vacsizunk és 7 kor sétálunk. általában olyankor kakil is. bár amikor este vacsizott séta után, akkor boldogan rohant haza :) hogy lesz kaja.

2010. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én séta után etetek. Nekem ez logikusabb volt így, mert séta közben előfordul hogy gyakorlunk valamit, és ha tele a pocak, akkor nem nagyon érdekli őket a jutifalat.

Így séta után egy -két órával vacsi, aztán szépen mindenki megy alukálni.

2010. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csakis séta után! Legalábbis ne közvetlenül előtte. Tele gyomorral a futkosástól bélcsavarodása lehet!
2010. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha séta leőtt etetsz, akkor ne közvetlenül előtte, mert valóban fenáll a bélcsavarodás veszéje, ha futkározik. Na meg ehezebben megy a gyakorlás, tanulás is.

Séta utáni vacsi: akármennyire is kifáraszod egy jó játékkal a séta alatt sietni fog haza, hisz hamarosan ott a kaja. A tanulás is könnyebben megy. De azért csak egy pisilés erejéig vidd még le (gondolom bérházban laktok) alvás előtt.

Szóval szerintem séta, vacsi, pihi, pisilés és alvás.

2010. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Mikor még vadon éltk, meg kellett dolgozniuk az ételért, le kellett vadászni a vacsorát, nem úgy mint a civilizált életben, ahol csak elérakják. Ha sétáa után adod neki, azzal úgymond "megdlgoztatod", nem csak elédobod osz egyed. Nem tudom, h ez így mennyire érthető. De Cesar Millan mondta :D
2010. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyém nyolc hetes, most kezdtük el levinni, mert csak most kapta meg az oltásait. Mi úgy csináljuk, hogy:

reggel hatkor levisszük pár percre, pisi, minimális futkosás.

Hétkor kap enni, aztán alszik egy sort. Tíz körül megint levisszük, akkor futkos, pisil, ebéd után (amit egykor kap) három órával jó esetben kakil is, este meg leviszem hétkor, futkos pár percet, pisil, aztán fenn kap enni, és két óra múlva megint le, pisi, jó esetben kaki, és alvás.

2010. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ!!! :)
2010. okt. 28. 20:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp utána a célszerűbb de ha előtte eteted akkor mindenképp teljen el az étkezés és a séta között kb 2-3óra. mert gyomorcsavarodást okozhat. Valamint az sem utolsó amit egyik válaszoló írt, hogy ha séta után eszik akkor úgymond megdolgozik az ételért. :)
2010. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm! :)
2010. nov. 8. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!