Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hám, vagy a nyakörv egészség...

Uszi kérdése:

A hám, vagy a nyakörv egészségesebb a kölyök kutyáknak?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, a nyakörvvel lehet megakadályozni, hogy húzzon. A hámról olvastam, hogy a vékony, gyenge csontozat miatt eldeformálódhat tőle a kutyus lába. Ez mennyire igaz?

2011. dec. 1. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én minden kutyára nyakörvet adnék még a kicsikre is ,mert sokkal jobban megtanul közlekedni és nem húz, a hám a súlyhúzó és a szánhúzó kutyáknál kell persze csak akkor amikor ezt a tevékenységeket végzik..

arról hogy eldeformálódna a lába a kutyának a hám miatt , arról nem hallottam..

2011. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hám az azért van, hogy húzzon. Neki kényelmes belefeküdni. Igaz az ilyen kis padlócirkálóknál még elmegy, de ha később nagyobb kutya lesz belőle, akkor célszerű nyakörvvel kezdeni a sétáltatást. Ez szerintem hülyeség, hogy a hámtól deformálódhat, főleg ha megfelelő méretű, meg aztán nem állandó jelleggel van rajta. Mondjuk én nyakörv párti vagyok.
2011. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát az én mopszom fejére nem jó egy nyakörv sem sétáltatásra... :D
2011. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én hámot használok, főleg azért mert görkorcsolyázás közben húzatom vele magamat. :D
2011. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutya nagy termetű lesz akkor nyakörv de ha padlócirkáló akkor hám. Bár szerintem tök mindegy. Én a pulimat is hámmal sétáltatom.
2011. dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:-) jogos, nem említettem a méreteket... jelenleg még csak 30 deka, de állítólag maximum 2 kg lesz. szóval egyenlőre nincs is ilyen mini nyakörv.
2011. dec. 1. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:
a használóján múlik elsődlegesen minden... lehet akár egy fojtó zsinórt is egészségesen használni és lehet nagy károkat okozni hámmal vagy nyakörvvel is
2011. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő tökéletesen egészséges, ha helyesen használják. Ha a nyakörvbe folyton belefeszül a kutya, az nem jó, a hám pedig szerintem akkor okozhat gondot, ha nem jó a mérete, egyébként nem szabadna egészségügyi problémákat generálnia.

Önmagában egyébként a nyakörv sem akadályozza meg a húzást, de azzal egész egyszerűen lehet kutyát nevelni, hámmal meg max. olyat, amit anélkül is (tehát póráz és bármiféle segédeszköz nélkül) lehetne, de az meg ritka, mint a fehér holló. A gazdán múlik minden, legalább felerészben.

2011. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!