Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta apukámat egy...

Megharapta apukámat egy kutya. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sétáltunk kutyánkkal(golden retriever) hazafelé ma este, s ahogy befordultunk egy sarkon megláttunk egy bernáthegyit a gazdájával. A mi kutyánk nem egy agresszív fajta - és eddig a bernáthegyikről is ezt hittük, teljesen váratlanul ért a támadás. Amint meglátta a kutyánkat, egyből nekiugrott, a mienk csupán védekezett, s szerencsére sikerült szétválasztani őket, mivel pórázon voltak, ám apukám lábán egy jókora harapásnyom van most, mivel a támadó kutya belekapott harc közben. A történtek után fel voltunk dúlva, észhez sem tértünk, és eszünkbe sem jutott megkérdezni a gazdit, hogy be van-e oltva a kutyája. Egyébként nagyon szép, ápolt szőre volt, kultúrált gazdival.
2012. aug. 20. 22:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem is bernáthegyim van, szoktam sétáltatni, ő konkrétan jól nevelt. :) Jegyezzétek meg, nem fajtától függ. Láttam már golden retrievert is támadni egy tacskóra.


Én azért körbenéznék a környéken a kertekben, ott van e valahol az a kutya és becsengetnék az oltási könyvért.

2012. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Utolsónak nagyon igaza van ez nem fajta függő. Bár agresszív bernáthegyit én még nem láttam azért kérdeztem tuti az volt e és mondjuk nem e egy moszkvai mert azt sokan összekeverik vele. Az én kutyámat egyébként egyszer egy labi tépte meg nagyon csúnyán minden ok nélkül.
2012. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A veszettség elleni oltásnak nagyon komoly mellékhatásai vannak, ezért jobb lenne, ha bejárnátok a környéket, hátha meglátjátok valahol a kutyát.
2012. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
igen mondjuk 5 oltás, hát igen. sajnálom apukádat, ha nem találjátok meg, de amúgy a gazdája a kutyának semmit nem mondott? vagy mondta, hogy be van oltva? tudom, az nem jelent sokat, ha mondja, de nyugtatóbb azért, hisz mért hazudna...
2012. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem mondott semmit, mi sem tértünk magunkhoz a döbbenettől, kissé sokkolódtunk ugye.

Egyébként tudom, hogy az agresszió nem fajtafüggő, nem is ezért írtam, csak hát ha mondjuk valaki meglát egy bernáthegyit - biztosan az volt -, akkor kevésbé gondolná azt, hogy az a következő pillanatban nekiugrik valakinek, mintha egy "tipikus harci kutyát" látna meg. Csak azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy tényleg hihetetlenül hirtelen történt az egész.

Egyébként a harapás egész szépen gyógyulni látszik, szóval hacsak nem fertőződik el, vagy lesz csúnyább a seb, akkor meglehet hagyjuk, hogy javuljon magától.

2012. aug. 21. 23:42
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Betadinnal kezeljétek naponta többször. Ha mélyebb a seb, ne engedjétek korán bevarasodni, mert nem fog kitisztulni. Nagyon sok kutyával dolgozónak vannak bőven harapásos sebei. Játék közben is előfordulhat. Szinte egyik sem megy orvoshoz. Betadin a varázsszer:)) Időnként adatnak maguknak tetanuszt a házidokival és annyi.

Remélem, a nyaralásotok élményét nem rontotta el nagyon ez a végső affér.

2012. aug. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd betadinnal ,kötözd be.Majd menjetek el orvoshoz.
2012. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:07

Nem baj, hogy augusztus óta nem várt a fertőtlenítéssel?:))

2012. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!