Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne rávenni a kutyáma...

Hogy lehetne rávenni a kutyámat, hogy menjen bele az udvaron a vízzel teli kádba?

Figyelt kérdés
Kölyök berni pásztorom van. Nagyon melege van, és van két ilyen régi kiskád szerű, amit a földbe beástunk, megtöltöttük hideg vízzel, árnyékban van, satöbbi. A másik kutyánk nagyon szereti. Beengedjük őket hűsölni a házba, de csak ha itthon vagyunk. A kiskutyának nagyon melege lehet, és jól jönne, ha nem félne a víztől. Annak ellenére nem megy bele, hogy a másik kutyánk már idős, és a kicsi általában követni szokta a példáját. Egyszer levittük a Duna partra, akkor belement, de azóta se (pedig nem lett ott semmi baja, lehet, hogy meglepődött, de semmi egyéb). Máskor is levittük, de a pár centis vízbe se megy bele, hogy a lábszára vizes legyen, azt se akarja. Nem tudom, mért fél a víztől, látja a másik kutyát belemenni, stb., de jól jönne ebben a melegben, ha belemenne. Vizes ruhával, hideg vízzel át szoktam dörgölni a bundájukat, de nem vagyok minden pillanatban otthon.
2012. aug. 21. 21:11
 1/5 anonim válasza:
először rakd bele úgy a kádba hogy az száraz, aztán engedd ki, majd rakd bele és vizezd be a mancsát engedd ki, rakd bele vizezd be az egész lábát aztán engedd ki, Rakd bele de ezúttal legyen benne egy nagyon kicsi víz aztán engedd ki ismét rakd bele most még több vízbe, és ezt a vízmennyiséget folyamatosan növeld. Amikor már egészen jól megy neki akkor bevizezheted az egész testét ha nem menekül el akkor megszokta a vizet ha elmenekül akkor minden nap csináld meg vele ezt a folyamatot ha pár nap után elmenekül akkor nagyon nagy lehet a víziszonya.Nekem is van egy kutyám nála bevált de azért a locsoló közelébe nem megy, de a kádat már szereti.
2012. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha nem szereti akkor nem megy bele? mi evvel a baj. nem minden kutya van oda a pancsolásért. nekem a 7-ből 4 fürdik, a másik 3 csendes szemlélődő. ugyis az a lényeg, hogy viz mindig legyen előtte, hogy inni tudjon.
2012. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Laura, köszi a válaszod!

Második! A válasz jogos, csak szegény nagyon kivan a melegtől. És mivel a másik rövid szőrű, és még az is bele telepszik, gondoltam, jó volna, ha ő is tudna. Nem erőszaka disznótor, de ő járna jól vele szerintem.

2012. aug. 22. 01:03
 4/5 anonim ***** válasza:
általában ugy oldják meg, hogy kaparnak egy gödröt, és abban hűtik magukat. a szőre nagyon jól védi ám a naptól. ha árnyékban heverészik, és benyulsz a bundája alá, akkor érezni fogod, hogy nem forró a bőre. igyon eleget az a lényeg:)
2012. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó rendben, köszi a válaszod!
2012. aug. 23. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!