Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász? Többi lent.

Németjuhász? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, kezdem az elejétől... szüleim elváltak,anyámnál lakok, de apám elköltözött egy egyobás lakásba, viszont iszonyatosan nagy területen van a lakhelye. Azt mondta, valószínű, hogy lesz kutya, és megegyeztünk mudiban vagy németjuhászban, de én NÉMETJUHÁSZT szeretnék.

Én menhelyről vinnék, de azt mondta, hogy akkor már tenyésztőtől, mert idézem: Nem a kutya vétele az igazán drága, hanem a tartása. Tenyésztőtől akar. Mivel győzhetném meg, hogy akkor fajtamentőktől hozzunk?


A másik: a telek, igaz hogy nagy, de elvinném sétálni, tanítanám, stb. 3-4 óra elég lenne neki? Abból kb. 1 óra lenne tanítás és intenzív mozgás. Egy nju-nek elég lenne?


2012. aug. 22. 10:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem: a németjuhászt vagy mudit lehet télen-nyáron kinnt tartani?
2012. aug. 22. 10:54
 2/6 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Apukádnak adok igazat. A kutyát fenntartani drága nem megvenni.

Én is szívesebben vinnék haza kutyát tenyésztőtől kölyökként mint menhelyről vagy fajtamentőktől felnőttet. Bár vettem felnőtt kutyákat tenyésztőtől, ők lettek a legjobb kutyáim,de ez szerintemnem követendő példa.

Én örülnék neki,ha az én apukám akarna nekem kutyát venni tenyésztőtől.:)

2012. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fajtát lehet télen nyáron kint tartani.


És az hogy menhelyről vagy tenyésztőtől hozzatok kutyát, az már mindegy, csak ne szaporítótól.


Esetleg annyit mérlegelhetsz hogy:

- ha idősebb kutyát akarsz, a menhelyes kutyusnál nem tudhatod milyen előélete volt, milyen viselkedési problémái alakultak ki, milyen nevelést kapott, hogy bántak vele, kik voltak az előző "gazdái"...?

- menhelyes kölyökkutyánál (7-8 hetes) szintén nem tudhatod biztosra, hogy hogyan zajlott a szocializációs időszaka. (A szocializáció 8 hetes kora után is folytatódik, sőt akkor még inkább.) De az első hetek is mérvadóak.


Ezen ismeretek tudatában még kifoghatsz egy nagyszerű kutyát a menhelyen!

Én nem akarlak lebeszélni a menhelyről, mert én is onnan szeretnék majd kutyust..de azért ezeket a dolgokat át kell gondolni és tudnod kell, hogy egy menhelyes kutyusnál nem biztos hogy tudod mit vállalsz, nem biztos hogy azt viszed haza akit akartál. De gyönyörű dolog örökbe fogadni egy jószágot és adni neki még egy esélyt.


Ezt csak azért írtam le hogy esetleg jobban megérts apukádat, amiért ő inkább a tenyészet felé hajlik.


Bárhogy döntesz, jól döntesz! (Csak ne szaporítótól...)


:)

2012. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, értékelve vagytok!
2012. aug. 22. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak tenyésztötöl vegyél kutyát én is ott vetem mmind a 3 de az nem azt jelenti h háznál nem tudsz jot venni de a tenyésztö szelektál akinek meg othon ellik a szuka az meg sajnálja a hibás egyedeket ugy van vele hogy de édes de cuki és eböl lesznek az ideg gyenge kutyák akik a hiradóban vanak hogy ezt meg azt harapott szét a (vérengzö)németjuhász de tudom h nevelés kérdése is de nem mindegy a szelektálás!!!
2012. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó, akkor megmondom az nj ötletet...

és hogy elfogadom, hogy tenyészetből legyen.

2012. aug. 22. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!