Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp Belcando vagy Orijen?

Kutyatáp Belcando vagy Orijen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelnének a tapasztalatok. Orijen felé húz a szívem, de vhogy a Belcando is érdekelne. Esetleg vkinek infó Belcando konzervekről? Webkutya.hu oldalon nem találtam hozzászólást.
2009. júl. 24. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a Belcando nagyon bevált.Nagytestű kutyánk van,most 10hónapos,minden fontos vitamin és ásványianyag benne van,gyönyörűen fejlődik tőle,szép a szőre és a széklete is rendben van.Csak ajánlani tudom!!
2009. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Egyértelműen Orijen. Nem véletlenül nyert annyi díjat Amerikában. 70% hús van benne, a Belcandoban közel sincs ennyi, sőt... Nincs benne gabona, és vannak benne gyógynövények, ami a Belnacodban szintén nincs.
2009. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Huhh nem tudom hogy lett ebből Belnacod, de Belcandot akartam írni:D
2009. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Na igen, megnéztem az egyik fajtának az összetevőit:

Baromfihús szárítva, kukorica, rizs, burgonyakeményítő, heringliszt, olajtalanított szőlőmag, sörélesztő, jánoskenyér, réparost, baromfizsír, növényi olaj, dikálciumfoszfát, hidrolizált baromfimáj, búzakeményítő, natrium-klorid, jukka kivonat.


Nem írja mennyi az a hús, ráadásul az Orijenben friss húsok vannak, nem szárítottak, a jánoskenyér, búzakeményítő, kukorica minek egy kutyatápba?

2009. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy másik fajta tápjuk, ettől majdnem háétast dobtam...:

Rizs, kukorica, búza, baromfihús szárítva, búzaliszt, növényi olaj, szárított töpörtyű, csontliszt, növényi olaj, extrudált zöldség, sörélesztő, réparost, baromfizsír, heringliszt, dikálciumfoszfát, hidrolizált baromfimáj, szárított teljes tojás, jánoskenyér, búzakeményítő, natrium-klorid, kalcium-karbonát.


A hús pl csak a 4. helyen áll, szóval sokkal több növényi összetevő van egy ragadozó állatnak készített tápban, mint hús. No comment...

2009. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Mi Acanát szoktunk ill. most épp kipróbáljuk a DaDot - ami egész jó :-)


Azt tudom, hogy az Acanát és az az Orijent ua. gyártja, tehát szerintem az egyikből kiindulva a másik sem rossz, ráadásul mind a két márka a prémiumokból is a jobbak közé tartozik - lsd. elnyert díjak - összetevők (hús, szénhidrát, stb. aránya - ez nálunk különösen fontos, mert nagytestűek a kutyusok).


De, ha már prémiumot veszel alapból sokat teszel Kedvencedért, mert nem forgáccsal és vérrel eteted ;-)

2010. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Érdekes, hogy a konzervekről kérsz infot, de a szárazeledelekről írnak a válaszokban. Meg az is, hogy főleg azok írnak a Belcando-ról, akik nem ezze etetnek. Hát a prospektus-leírásoktól Én se lennék túl bölcs! Ezek helyett inkább leírom a saját etetési tapasztalataimat.

Az Acana-t meg az Orijen-t sose próbáltam, ezért erről nem tudok mit írni, sose vonzott egy táp, ami másik kontinensről hajózik hónapokon keresztül, biztos "friss húsból" van!? Nem olcsó, talán jó is, nem kételkedem ebben.

A Belcando-t etetem, Nekem bevált. A fenti leírás a Multi croc-ra vonatkozik, amiben a "csak" 4. helyre sorolt hús, a fehérjéknek a 70%-át teszi ki, mint húsfehérje. Hogy a szentjánoskenyér, a szőlőmag, a réparost milyen élettani hatással bírnak, azt kérdezd meg az állatorvosodtól. Ő elmondja majd a daganatos betegségek megelőzésének fontosságát.

Nekem azért jön be, mert szívesen eszi a kutyám, ugyanis a Multi szószosodik! Így olyan, mintha maradék lenne, az meg nagyon bejön a kutyimnak. Persze közben kicsit irigylem, mert amit meg Mi eszünk, az meg tele van E mizériával, Neki meg minden természetes. Én nem voltam rest megnéztem, hogy miért hollisztikus a Belcando, ha érdekel, nézd meg a neten fent van egy két belcandoshop-ban. Megéri elolvasni! A konzikról meg annyit, hogy Bewidog színhúsos... no ez is no comment. Miért, mert közel 90% hús, nem az lötyi-tötyi :)

2011. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!