Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a feladata egy ideiglenes...

Mi a feladata egy ideiglenes gazdinak?

Figyelt kérdés
Most fognak hozni egy 3hónapos labrador keverék kislányt. Azon kívül hogy etetem,itatom,játszok vele, tanítgatom még milyen kötelezettségem van?

2012. aug. 22. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha könnyen örökbeadható kutyust szeretnél, bizony lesz vele dolgod...:)

SZOCIALIZÁCIÓ. Szerintem ez legyen a fő célod.

Vidd minél több helyre, szoktasd ingerekhez, emberekhez (ha meg lesz az oltása, engedd emberekhez, sőt, kér is meg őket, hogy a tőled kapott jutalomfalatot adják neki, simogassák), kutyákkal játsszon sokat minden méretben, ez baromi fontos!!!

Én az én ideiglenesemet kutyaoviba is viszem.

Készülj fel rá, hogy anyagilag nem úszhatod meg olcsón... És a leendő gazdi nem fogja kifizetni neked azt a pénzt, amit ráköltesz, mert abból már egy hibás tk-s kutyát kap.

Nem elriasztani akarlak - isten ments -, de nálam 2 hónapja van egy ideiglenes. vettem neki pórázt, nyakörvet,

tálat, kennelköhögéssel és férgességgel voltunk dokinál (kapott féreghajtót a gyepin, de az édeskevés volt), szétrágott pár dolgot (3 bugyi, 1 zokni, 1 gatya, 1 jutalomfalattartó, 1 lepedő), iszonyú sokat eszik - de rá is fér szegénykémre -, vettünk pár játékot is, + alkalmanként 1000 ft a kutyaovi, na meg a rágócsontok, a bolhairtó nyakörv,...


Bőven 50.000 felett járunk... El tudod képzelni, hogy jön egy álomgazdi, és azt mondja, figyu, köszi, hogy eddig elláttátok, mondjatok egy összeget, és én kifizetem.

5-10.000 forintot esetleg adnak (6.100 csak a gyepiről kihozni), és boldogan viszik a kutyust.



(Megjegyzem mi úgy megszerettük ezt a dinkatököt, hogy megtartjuk...:))



na.. de a varázsszó, hogy a kérdésre nyomatékosítsam a választ: a szocializáció.

Taníthatod te rendre, csinálhatsz pórázfegyelmet, beállíthatod magad mögé a rangsorban, stb., de ezzel igazból a leendő gazdinak nem segítesz.

Akkor a kutya Rád fog hallgatni, de ettől még a gazdira nem, csak akkor, ha ő is megneveli.

(Persze nyilván ne kényeztesd halálra, és én sem engedem, hogy húzzon pórázon, csak mondom, hogy egy ideiglenesnek tulajdonképpen gazdának kell lennie. Mert oké, szocializálod. De póráz végén lobogsz a kutya után, aki így megy más kutyákhoz, morog, esetleg kitámad, stb... szóval ilyen értelemben nem lehet megkerülni a nevelést.:)

De mondom, csak óvatosan - attól, hogy Neked működik a kutya másnak nem fog.


Viszont já

2012. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%
* Viszont játssz vele te is persze, szóval jókat írtál.:)
2012. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!