Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy a kutyám...

Miért van, hogy a kutyám inkább kint alszik és nem velem?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos és inkább kint alszik a többi kutyánkkal, 2 keverék kutyánk van és az 5 hónapos kutyusom cavalier king charles spániel. Ő alapból télen nem lehet kint, de ő inkább kint alszik a többi kutyával. 2 hete már nyüszít is, hogy had menjen ki. miért van ez? mind lány kutya. mi lesz ha télen is ezt csinálja? akkor azért csak nem engedhetem ki éjszakára.
2012. aug. 22. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

még fiatal , a kölyök kutyák mindig a fajtársukat tekintik elsőnek , amolyan "pót anya" -ként kezeli a többi kutyát..

nálunk amikor a felnőtt kutyánkhoz hoztunk egy kölyköt ő is állandóan rajta lógott vele akart aludni,ott volt ahol a felnőtt kutya, bár most(már 1 éves) is mindig a közelében van de velünk is sokat alszik :)

ez idővel már enyhülni fog szerintem,hogy annyira ragaszkodik hozzájuk..amúgy meg akkor engeded ki amikor TE akarod ,ne a kutya határozza meg ,hogy ki akar menni,ha megszokja ,hogy hiába nyüszög nem mehet ki akkor megszokja, az éjszakát kifogja bírni,ha közbe egész nap a többi kutyával lehet..

2012. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól még, mert Te azt akarod, hogy veled legyen, nem biztos, hogy ő is ezt akarja. Pláne úgy, hogy közben a fajtatársait nem engeded be a lakásba.

Nem azt akarom mondani, hogy engedd be a többit is (gondolom nagytestűek), de ne csodálkozz, ha a spániel télen is kint akar majd lenni velük. Ők kutyák, fajtársak, és nagyon hülye helyzet lenne, ha az egyikük bent veled a meleg lakásban, a másik kettő meg az udvaron.

Ő nem kivételezik a fajtatisztákkal ;)

2012. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"fajtatársait" - > fajtársait, bocs
2012. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kiskutyám itt alszik velem általában, meg a másik kutyám is, de amikor ő kimegy, a kicsi ált. akkor is bent marad, ő 3 hónapos múlt. Pedig van kint is még egy kutyánk ami apumé.

Érdekes engem is meglepett mennyire ragaszkodik hozzám. Szombaton voltam egy egész napos kiránduláson és a kutyusok nem jöhettek velem, itthon maradtak a szüleimmel.

Mikor hazaértem mesélte anyu, hogy a kicsi egész nap bent feküdt a szobámban, bágyadt volt. Mondta anyu, hogy már felakart hivni, mert azt hitte, hogy beteg, de aztán azért nem hivott, hogy ne tegye tönkre a napomat. A másik kutyám is, aki már 4 éves körül van egész nap a kapuban feküdt, mintha várt volna, bár ő annyira nem volt letörve.

Persze mikor beléptem a kapun a nagy annyira megörült, hogy örömében lefutott vagy 6 kört az udvarban aztán rohant oda hozzám, a kicsi is mikor meghalott egyből feléledt és rohant hozzám és nagy puszikat kaptam tőle. Annyira jól esett, hogy igy hiányoztam, nem is gondoltam volna, főleg nem a kicsiről.:) És ráadásul mindkettő husky, akik állitólag nem is hűségesek, legalább is sokan ezt állitják róluk.

De lehet a te kiskutyád jobban szeret a falkája között, amit a többi kutya alkot, ez változhat még. Törődj vele sokat meg legyetek sokat együtt és aztán majd biztos veled akar lenni.:)

2012. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!