Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyeken vannak fajtiszta...

Menhelyeken vannak fajtiszta kutyák? És ugye ingyen el lehet hozni onnan a kutyákat?

Figyelt kérdés
Igaziból mindegy, hogy van, vagy nincs. Csak kérdem :)

2012. aug. 24. 08:13
 1/9 anonim válasza:
Persze, hogy vannak, bár nem ők vannak többségben. Viszont nem mindenhol ingyenes az örökbefogadás, például amikor én örökbe fogadtam 2 kutyát akkor is kellett fizetni a chippelésért, oltásokért... De megérte így is!:-)
2012. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Igen, sajnos elég sok van (bár aki kukacoskodni szeretne az azt fogja mondani, hogy TK nélkül csak fajtajellegű keverék), általában egy minimális összeget fizetni kell, nem mindenhol vannak ingyen. Ezzel támogatod a menhelyet, vagy ha úgy vesszük viszonzod, hogy oltva, féregtelenítve és chippelve valamint jobb esetben ivartalanítva kapod meg a kutyát.
2012. aug. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vannak direkt fajtamentők, amelyek bizonyos fajokat adnak örökbe.
2012. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem ismerek olyan helyet, ahonnan ingyen el lehetne hozni.

A Gyepiről is 6100 körül van a kihozatal ára (oltás, féreghajtás, chip).

Bár a Noétól amikor befogadtam 2 kiscicát, egyik ideiglenes sem kért pénzt, csak örökbefogadási szerződést írtunk. (De ettől még adtam - szerintem ez így normális.)

2012. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fajtajellegűek vannak. Hivatalosan az számít fajtatisztának, amelyik törzskönyves, hisz mi más bizonyítaná, hogy valóban fajtatiszta.

De vannak fajtamentők is, akik 1-1 adott fajta mentésével foglalkoznak. Persze törzskönyv nélkül ők sem számítanak fajtatisztának.


De az örökbefogadás általában nem ingyenes. A menhelyeknek nincs bevételük, tehát támogatásokból tartják fent magukat. És ebből a pénzből gyógyítják, oltatják, etetik, chipeztetik, esetleg ivartalanítják a kutyákat. Illik fizetni azért, ha kihozol egy kutyát...

2012. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta vagy keverék kutya esetében is fizetni kell a menhelyen , Szentendrei árvácskában pld 15.000 a kutya ebben ivartalanítás és veszettségi oltás is van. Vannak kötelezettségek feltételek pld nem adhatod tovább a kutyát ,ha rossz körülmények között tartod akkor visszavihetik tőled stb.

Esetlegesen menj le a lakóhelyeden az állatorvoshoz és kérdezd meg tőle,hogy nem-e tud neked kutyát ..

Remélem segített a válasz. Szép estét.

2012. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem túl sok, de vannak fajtatiszták, és igen, ingyen lehet elhozni őket.

(Egyik ismerősöm elhozott egy kiskutyát és másnap meg már infúzión volt mert parvós. Nekem törzskönyvezett kutyáim vannak tenyésztőktől. Drágább, de nem lesz gond a kutyával.)

2012. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

www.jofogas.hu

Tele van gazdira váró kutyusokkal, ingyen is nagyon sokat adnak... nézz szét

2012. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ingyen hoztam egy fajtiszta rottweilert a menhelyről 8 hetesen másnap már állatorvos kezelte parvóval kezelése 10 napig tartott, a kutyus szörnyű állapotban volt, a halál széléről mentették meg 3 állatorvos is kezelte, 40 ezer forint volt a kezelése, felépült erős roti lett most több, mint négy hónapos.
2012. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!