Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek 20, 000 ft-ért egy...

Ha veszek 20, 000 ft-ért egy Bishon havanese kiskutyát minek kell annak lennie azt tudom hogy kell hogy legyen oltva és féregtelenítve csak azt nem tudom hogy kell-e lennie neki chip-je és törzzkönyve?

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 13:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%
23-ért vettük a kutyámat...van már 1 oltása azt azelött megkapta mielőtt megvettük.... féreg se volt benne és fajtiszta...és nagyon aranyos... már nem azért, de nem hinném h csak 50 fölött lehet jó kutyát találni nem azért, de nem gondoljátok, hogy ez már egy "kicsit" sznobság ? -.-
2012. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%
mutatok az én kutyámról képet 23-ért vettük : [link]
2012. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%

mi 25 ezerért vettünk havanese-t akkor nem tudtam,hogy azok csak szaporítok voltak, a kutyák jól voltak tartva szép helyen,jó tápot kaptak és az első oltása már megvolt mert oltási könyvet is kaptunk,féregtelenítve is volt..azt is mondták,hogy a doki jól átnézte a kölyköket és mind egészség volt (ezt utólag vissza gondolva nem tudom,hogy csak szöveg volt e vagy tényleg igaz) érdeklődött ,hogy volt e kutyánk már,meg hogy tudjuk e hogy a szőre milyen gonddal jár ,meg hogy panelba vagy kertesbe lesz e, szóval eléggé érdeklődött..chip-et és tk-t nem kaptunk..

az orvosunk is mondta,hogy nagyon szép kutya és azt mondta van tk-ja mondtuk nincs akkor nézett ránk..


eddig semmi betegsége nem volt,csak férges volt 8 hónapos korába ,de az már nem a szaporító hibája volt..

amúgy mostmár nem vennék szaporítóttól kutyát hogy tudom kik is ők, akkor ezt nem tudtam..

én sem ajánlom a 20 ezres kutyát..

2012. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy már nem azért, de mért olyan fonots h fajtiszta legyen nem tök 8 ? -.-
2012. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

A szaporító kifejezés nem a gonosz ember szinonimája. El kell felejteni, hogy aki jól bánik a kutyáival, szereti őket, gondozza őket, és foglalkozik a kölykökkel, az nem szaporító. Az is szaporító, mert nem tenyészti a fajtát, csak szaporítja.


Ez drága zsákbamacska. Valakinek bejön, valakinek nem. Aki nem akarja, hogy a szerencsén múlja a kutyaválasztás, akkor az tenyésztőhöz megy. Akinek nincs annyi pénze, hogy tenyésztőtől vegyen kutyát Akinek nincs erre pénze (valljuk be előfordul, bár ezt a fajtát már tk-esen is meg lehet vásárolni 30-40 ezer forintért, tehát nem értem, de azok nyugodtan örökbe is fogadhatnak kutyát. Legalább annyira lesz fajtatiszta az is, mint a szaporítótól vásárolt kutya.


Ez a baj a divatkutyákkal...meg kell nézni. Jó üzlet. Nincs velük sok baj, keveset eszik, kis helyen elfér, aranyos, mindig van olyan "barom" aki megveszi, mert neki éppen ilyen kell.


Könyörgöm, kicsit szét kell nézni. 30-40 ezer forintért tk-ezett, chippes kölyköt lehet vásárolni. Mivel ez a fajta pont az a fajta, ami semmire sem jó, túl sokat nem várunk tőlük, nem úgy, mint egy őrző védőtől, egy pásztor kutyától, egy vadászkutyától.


Ami mindenképpen legyen a kutyának: védőoltások (szám szerint kettő, egy 6 hetesen, egy 8 hetesen), féregtelenítés, chip.


Bár kötve hiszem, hogy bárki megfogadja a tanácsokat, amiket itt kap...de hátha.

2012. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%
Gyerekek, nem vágjátok, mi? :) A szaporított, olcsó kutyátok lehet, hogy makkegészséges és cuki. De az anyját, aki már a tizedik almot hozza le hatéves korára, láttátok? Vagy tudjátok, hogy hány tesója volt kevésbé szerencsés egészség terén, meg egyáltalán, mi történik azokkal a kölykökkel, akiket nem tudnak hat hetesen elpasszolni? Nektek mázlitok volt, de az nem jelenti azt, hogy az olcsó pénzéhes szaporítgatás jó dolog. Használjátok kicsit a fejeteket, és persze számoljatok, hogy mennyibe kerül egy kutya korrekt ellátása, és mennyit hozna vissza belőle az egészséges számú (3, max. 4) alom. Matematikai képtelenség.
2012. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
Az állatorvosok többsége meg egyébként nem küllembíró, úgyhogy azt se tessék neki elhinni, ha bármelyik kutyáról azt állítja, hogy tenyésztési szempontból jó. A szakmáról szakember nyilatkozzon. A péket sem kérdezed a cukrászmesterségről, mert hiába rokon szakma, gőze nincs róla. Az amúgy ránézésre szép kutyákat meg mindenki dicsérni fogja, függetlenül attól, hogy az mennyire felel meg az adott fajta standardjának. A keverékemet is folyton megdicsérik, mégsem hiszem azt, hogy ettől még jó tenyészállat lett volna, ha nincs ivartalanítva. A szépség és a tenyésztésre való alkalmasság baromira két különböző dolog.
2012. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

Sírva kérem, aki tud 30-40-ért törzskönyves, chipes, oltott, féregtelenített havanese-t, az szóljon már nekem!!! Linket, elérhetőséget, bármit!


Ja, hogy senki? Csak ide leírni könnyű? Akkor ennyit erről azt hiszem. Akinek telik rá veszi tenyésztőtől és prédikál (mert neki telt rá) akinek nem telik az meg veszi törzskönyv nélkül 20-ért ahonnan tudja.

Nagyon utánatúrtam épp a napokban mert szeretnék egyet, és 30-ért törzskönyv NÉLKÜL van csak sajnos. Még 40-ért törzskönyves. :(

A menhelyi kutya pedig nemes dolog, és ha lenne menhelyen fajtatiszta havanese istenbiza onnan hoznám! Csak hát nincs. :(

2012. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Még 40-ért SINCS törzskönyves... ezt akartam írni.



De ha valaki tud tényleg 30-40 körül törzskönyvest, az bártan írjon rám. Köszönöm. :)

2012. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
61%

El kéne dönteni, h "finnyázni" akarsz, mert neked csak a fajtatiszta jó, és akkor gyűjteni még rá, vagy belátni h nem telik rá és magadhoz venni egy másikat.


Én is baromira szeretnék busz helyett SAJÁT jogsival autókázni, a venni magamnak egy gyönyörű Hummer-t vagy Dodge-ot. De hát nem telik rá. Attól még nem megyek a bontóba és nem hegesztek össze két roncsot, illetve nem megyek a piacra kamujogsiért...

2012. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!